Výdavky na domácnosť

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

Zdar chlapi, chcem sa len tak informovať, ak niekto žije s priateľkou, alebo manželkou vo dvojici bez detí, koľko asi mesačne máte výdavky na stravu, drogériu a pod nevyhnutné veci :)

Naozaj veľmi by ma to zaujímalo. :D
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7125
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa gammaray »

Neviem načo ti to bude, keď každý (každá dvojica) ma iné príjmy, iné výdavky (pôžičky, nájom a pod), iný životný štýl utrácania šetrenia a narábania s peniazmi, rôzne lokality bývania s rôznymi cenami v okolí. Nemôžeš porovnávať skrátka v globále, to sa nedá. Ak sa chceš nejak porovnávať a zistiť či máte veľké výdavky, alebo si žijete taký normál priemerný, porovnávaj ľudí s podobným životným štýlom ako máte vy dvaja (príjem, náklady, záujmy a pod.) Kvôli čomu sa to vlastne pýtaš?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

cital si moj post? :rolleyes:

ja sa nepytam na hypoteky ,prijmy, leasingy, najom, hobby a podobne.

napisal som celkom konkretne, a to strava, drogeria a nutne veci do domacnosti (rozumej napr handru na utieranie riadu - cisto priklad toto ma az tak nezaujima)... :good:

//velmi dobre som si precital tvoj post, je to aj tak mimo, gammaray

p.s. odveci je akurat ked sa spytam konkretne a ty mi zacnes vypisovst o rodinnom prijme a podobnee...howk
Naposledy upravil/-a quicky v Ut 05. Apr, 2016, 17:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa hawkeye »

viem ti povedat len jedlo...vsetko ostatne sa kazdy mesiac hybe inak (ked kupis prach na pranie -10kg tak vydrzi niekedy aj 2 mesiace - teda asi :D )

u nas to je jedlo od niekde okolo 300-400e podla spotreby kavy, vina a pod. Samozrejme ak by sme mali plat po 400e taketo nieco si nemozeme dovolit a zijem asi len na chlebe
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

okej po prvom rozumnom poste mam pocit,ze sme celkom v pohode na tom :D

my sme si spravili spolocny budget cca 250eur na jedlo a blbosti ,poctivo kazdy mesiac ho do eura minieme :D ale tak k tomu este by som realne pripocital tak 50e na obcasnu stravu mimo housu a pod ... tj 300e je taky priemer u nas ... ;) ale to teda nejak nesetrim, hovadzinka,monsteriky a tak :D
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa 643 »

u nas to bude asi aj 700+ (drogeria a strava), ale tak sme 4ks :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja sa 90perc stravujem doma , priatelka v podstate tiez, vacsinou si nosi z domu,kedze obaja lubime varit, obcas nejaka donaska...

este aby som nepovedal,do tej sumy nezapocitavam ked si objednam ja nieco ,to je skorej domaci budget na normalne zitie, ale vikendove party hard(ked frajerka ide mame a som sam :D ) pizza a pod tam neni zaratana :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skusim rozmyslat, teraz mam "dva dzeci" ale zanedbam komplet ich vydavky na skolu, knizky, zosity, zaujmove veci, hracky, co ma stoja dovolenky navyse, atd).

Na zradlo sme vzdy minali dvaja bez deti okolo 400eur mesacne, 250 co mas nastavene mi pride hodne malo DNES. Nejaka drobna cokoladka / keksik / podobne sprostosti u nas sice moc na odbyt nesli, avsak nikdy nechybali. Paprika paradajka nejaka hnusna zelina (vraj zdrave = karfiol, kalerab, redkovka, zeler, neviem co vsetko taketo existuje) tiez nikdy nechybalo. Do 400 sa teda zmestis ked ides na to normalne a bez rozhadzovania, 250 mi pride prilis na spodnej hrane a ja by som ROZHODNE nedokazal. PRE DVOCH bez deti.

Obedy vo firme : listok plus doplacam okolo 1.50 euvra denne takze x 20 az 21 pracovnych dni do mesiaca = okolo 30 eur mesacne.

Ziadne externe restauracie, ziadne kavicky v obchodaku, ziadne cigaretky nezaratane (ani nefajcime, ani nechlasceme, ani nechodime "do podnikov" takze toto je u mna cista nula - len tutok polahky spalis 200 na mesiac len tak zahuci, 50+ na cigy, 40+ na kavicky dvakrat do tyzdna s kolegom dole, tri-styrikrat vybehnes so sudruzkou na veceru to mame po 20 zakazdym cize 80 do mesiaca a užaj mas dvesto ako pisem).

Na bezne kraviny do domacnosti sme nepretrepali vela, zhruba to vidim na stovku az dve mesacne - ako pises prasok na pranie, varecha, tu sada poharov, tam taniere, hentam sme kupili luster za 80, toaletny papier do kuchyne a servitky do zachoda ci naopak, taketo blbosti. Sadu tanierov ale nekupujes kazdy mesiac a nestoji milion. Cize hovorim, radovo stovka az dve do mesiaca.

Vydavky na byvanie : 220eur trojizbak Bratislava bez "eletriky" co je dalsich okolo 50 mesacne, internéta (40eur za 250/250Mbit pomaranc), telefonov (30eur za dva neobmedzene pausaly). Ano viem ze v inych mestach sa plati menej alebo mozno niekde aj viacej, len ti pisem ako som na tom a nech si z toho zoberie kto chce co chce.

Neratam do toho nakup novej kuchyne, tu nejaky nabytok, tam nejaka vec, ziadne vianocne darceky, ziadne dovolenky, ziadne dialnicne znamky, havarijne poistenia (lebo ziadne nemam), toto su proste nevyhnutne peniaze ktore dnes potrebujes na zivot.

Autiaky do toho neratam, inak aj tu som na tom velmi dobre. Servis ma nestoji v priemere ani stovku na mesiac na tragáč (mam proste mensie realne naklady na vlastnictvo dvoch sucasnych vozov ktore mam 7 rokov a 8 rokov). Daily drivers, cize fakt soferovane skoro kazdy den snad semtam s vynimkou vikendov, ziadne vikendove lestenky a'la Lambo Countach ktore ma za 10 rokov natocenych 008295km a zimu nikdy nevidelo. Jeden voz ma za sebou 900.000km (dobre vidis tie nuly), druhy ma 220.000km a nestoja ma tisic eur na rok na servise a samozrejme nie su v zlom stave. Palivo pneumatiky atd neratam, to si vypocitas jednoducho.

Leasingy / hypoteky do toho tiez neratam, lebo na to si sa nepytal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem ale ked, pises, ze do toho nezaratavas donasky a podobne tak to dost skresluje cele cislo podla mna
a ci je to party alebo normalna strava tak furt je to jedlo, ci sa na to zle pozeram?

...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa HaDeS »

taky priemer 70-80e na nakup tyzdenne, co nam robi baj oko 280-320 mesacne
to je zaklad odhadujem ze potom je tak 20 tyzdenne - ze si zabudol toto ono hento kupit, pripadne medzi casom zas nieco doslo.

So stravovanim je to u nas komplikovanejsie, polovicka velmi moze supinate tvory a operence, ja zas do huby nedam nic okrem cerveneho masa - tak to troska komplikuje varenie (vzdy sa robia dve sady jedla)

-chlieb/pecivo si robim sam domorobo, to sa nekupuje vobec.
-zelenina podla sezony mileticka/Stupava trhy
-maso
1) hovadzie/bravcove kupujeme s mojimi rodicmi na polovicu celeho zvera s naslednou zabijackou
2) supinace v podstate len to oranzove - supermarket
3) operence znova nakup zopar kusov s rodicmi a nasledne spracovanie (tam sa skorej jedna o morku, nez kura)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

lord nikdy sa to neda urcite na desatinu koruny presne, proste je to od do :) jeden mesiac si objednam pizzu za 5eur x2 ,niekedy si objednam 0.. cize radsej to davam ako random extra vydavky... ale je pravda ,ze standard minieme okolo 200eur na jedlo,ale v podstate varime skoro stale, vacsinou maso zelenina polievky -takze k mojej maximalnej spokojnosti :)

ked som ratal,ze v praci som minal len na obedy 150e tak cele zle, naviac mi to ani moc nechuti a priberal som dost z tych jedal, teraz je to rozhodne prijatelnejsie si varit, nie som zrovna restauracny typ... taktiez si radsej spravim masko na tatarak kilecko ma vyjde 15eur a jem to 3 dni vkuse kym mi neleze usami a mam na mesiac dost :D :hysterical:

ked citam turbicov prispeeevok tak sa citim jak chudobny pribuzny z lunika :P
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja nemam Countacha... ked neratam 1:15 model :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

ten biely model mam aj ja :) staci ked som cital tie vydavky, na ktore treba ovsem zarobit :good: :-D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na vsetko treba dnes zarobit, aj na 55AMG aj na 57Hemi... a to ti teda poviem ze ja som na tom este VELMI striedmo, ziadne pitchoviny, ziadne IMeky uz od 1900eur alebo AjPhóny so stvorpalcovym 720x480 displejom uz za tisicku, ziadne leasingy na tragace "ved uz od 650 mesacne"...

nerozumiem ale co vlastne tvoja posledna veta, zvlast jej prva cast, chcela povedat. Ved aj ty uz zarabas, ved aj ty uz mas vydavky. Ci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Výdavky na domácnosť

Príspevok od používateľa quicky »

taaaaaak ja mam podstatne mensieeee vydavky,ale zas je pravda ze okrem jedla mobilu a internetu ich neviem spausalizovat:) tj len mi prislo ze tam mas toho kvantum ale zas vsetko odpodstatnene:)

Návrat na "Debata o všetkom"