Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zoberies civic ej9, swap b18c4, swapr brzdy z ctr, hotis turbo/ kompresor na 300hp mas nieco, co bude na cestach tazko porazitelne, teda ak neberiem naozaj sportove auta. Napriklad tu je celkom pekne ako b18 funguje na 300 ponikoch:

https://www.youtube.com/watch?v=O_tmClYuzRg

ale vacsie extremy su s2000 na 900 konoch, to je proste masaker, ale to uz sa bavime o naozajstnej investicii a motor von 2 x do mesiaca :)

a moje najoblebenejsie video, stock motor, stock prevodovka, kasna aerodeck:
https://www.youtube.com/watch?v=HcLAGFQv-ck
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hej, swapy. Tych sa kazdy zbavuje, lb problem s STK....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vacsina nema problem na tu chvilu nahodit motor spet, v pripade swapu sa vacsinou nebavime o ludoch co nevedia co to obnasa
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

neviem o probleme na stk, kamos ma d16 namiesto povodnej d14 a zatial poho. tie motory su na pohlad rovnake. cislo motora mi hadam este nepozerali
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Boha chalani, ja som sa zo srandy opýtal či existuje vzorec na japonské kone a vy mi tu už hemi podsúvate. Ak Hemi tak časom Challenger :D
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

neviem ci sledujes hondaclub, ale kopec ludi sa tych swapov pozbavovalo a kupilo origo :-)

Robia vacsie problemy na STK ako, pripadne zaplaties sa do havarky, tak si swapom narobis nie take problemy.

D14a3/4 a D16z6 je vidno rozdiel ale nie velky. Ale ak tam das B16/18, tak je to ineee .
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je v pohode ze zo srandy, ved krcmova debata maňána...

musi sa uznat ze ten MEGATAZKO upraveny 300hp Civic co linkoval Pekelny Anjel (0-200km/h za 15.3s) isiel strasne dobre !!


!!! SKODA ZE TAKETO CISLA ROBI PóRŠ TURBO S BEZ AKEJKOLVEK UPRAVY !!! https://www.youtube.com/watch?v=8Vfk5vM0N20
Takze sprav rovnako zurivu upravu na Pors a budes tam mat 12.5 sekund namiesto 15. Takisto nekonci na 260km/h kde uz Civicu ide otackomer vyletiet z pristrojovky - akoze tocit 9000 tiez nie je sranda cely den. Cize pochybujem aj o zivotnosti takto natlakovaneho kompletu ale ved to sme uz prebrali a ono to nie je iba o motore : Pors na toto "bol stavany" kdezto Civic ma vsetko tri urovne nad seriovym limitom, prevodovku, spojku, napravy, uplne vsetko.


Nepovedal som to uz nahodou ? :)

PS: treba priznat ze aj ked je 0-100 v tom Civicu diskutovatelne - mne to pride zlahka viac ako chlapci namerali (asi tak 4.8) a uz vobec nejdem o analogovom tachometri a jeho presnosti - aj tak je pravda ze zrejme by Civic vyhral v letmom starte nad mnou ospevovanym TurboS o dlzku vyfuku. Zase ale megaupraveny Civic proti seriovemu nie je "fer suboj" keby sa megaupravilo aj to TurboS tak Civic dostane po drzke. Nad 100 by isli zrejme rovnako a nad 200 by ho TurboS daval dole aj v serii kedze Civic koncil niekde pri 260 a TurboS ma bez uprav VMax 290, s upravami 310+ mozno aj 325-330 podla toho ako zurivo budes upravovat. A znovu si pripomenieme ze vybrat z maleho Civica 300hp je MEGAZURIVA uprava.


Keby islo o rychlost a nebola by podmienka supernajspickovejsie zrychlenie, dostal som iny napad :
https://www.youtube.com/watch?v=rrYLoqFlTOk

ach ano, dvestovku robi len za strasnych 17 sekund a nie 15.5. Video 1:01 tvrdi ze 280km/h a 4450rpm, takze to bolo v skutocnosti tak 261 ak vobec lebo analogove tacho ukazuje 280 kde to vyrobca nikdy neriesil lebo nemal preco ale ved dobre, zanedbame, to iste plati aj pre Civic. Pórš ma trosku lepsie kalibrovane tie ciselka na hornom spektre. Netvrdim ze je to na milimeter presne ale je to sakrapresnejsie ako Civic ktory sa nejakou 20rocnou rucickou dotyka nuly zospodu. Takze ked Civic ukazuje ODHADNUTYCH 250 a ked Pors ukazuje 250, tipni si comu viac verim. A ked ten Civic isiel len 237 namiesto 250, tak to je rozdiel ako svina ani sme nezacali.

Naspat k cipovanemu BMV : este treba pozriet cenovku kolko by to stalo - stary Civic, turba brzdy komplikacie do toho a vela roboty alebo stara E46 a cip k tomu ? Civic je dobry tip a ma to svoje uzasne caro, ale je to velmi komplikovane. Cip na E46 je jednoduchsi a seriove TurboS je uplne bez roboty. Cip na TurboS tiez nebude az taky sialeny problem, polozme to na uroven 335d (neviem nic o vydrzi komponent ani v jednom pripade, nemal som take vozy).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jasne bavime sa keby bolo keby.
Chris: aj ludia na honda klube starnu :D ja tiez som musel mat volakedy huciacu ruru a autom a nakladat tomu. Uz aj man preslo obdobie vykurovat tomu na semaforoch a nahanat dymiacich sasov (iked stale obcas neodolam). Tiez uz teraz preferujem komfort a tichost.

mp3: tak jasne, neda sa to porovnavat s porche, ani s gtr, ani s nicim, co je stavane na rychlost 260+. Tu sa mozme v pripade toho civicu bavit a odpale na semofaroch a vycarit si usmev, z som nalozil tomu porche. Lenze ona na rozdiel odomna, sedi v kralovsky pohodlnom sedadle a s cajov zaborenou medzi nohami. Ja si to nemozem dovolit, lebo nemam ani len spolujazdcovu sedacku, aby som bol o 0.3 sekundy rychlejsi.

papek: havaria je vseobecne pruser, tam moze byt pruser, aj pri pouziti ineho rozmeru pneumatik
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> sedi v kralovsky pohodlnom sedadle a s cajov zaborenou medzi nohami.


tri body, pane ! Svoje caro ma aj 17r diskotekova princezna ktorej huciaci Civic staci, o to pokoj :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

HellAngel napísal:jasne bavime sa keby bolo keby.
Uz aj man preslo obdobie vykurovat tomu na semaforoch a nahanat dymiacich sasov (iked stale obcas neodolam). Tiez uz teraz preferujem komfort a tichost.
Tak potom nechapem, preco stale nemas este Accord, ale civic :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Chris napísal:
HellAngel napísal:jasne bavime sa keby bolo keby.
Uz aj man preslo obdobie vykurovat tomu na semaforoch a nahanat dymiacich sasov (iked stale obcas neodolam). Tiez uz teraz preferujem komfort a tichost.
Tak potom nechapem, preco stale nemas este Accord, ale civic :D
Civic ide na predaj, mam avensis :D chcel som prejist na acco, ale prisla tato ponuka, tak som zobral. Auto je po ocovi, takze ho poznam do sroubika
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

D4-D, D-cat alebo vvti ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12474
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

1.6 vvti. Ja viem. Smiesny motor v takom aute, chvilu mi trvalo tu ponuku zobrat, prave koli tej motorizacii, ale nakoniec som to zobral. Vyhrali in e faktory.
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Chvíľu som šoféroval Avensis-a s D-catom... ...fakt je, že sa mi to auto veľmi páčilo, aj to išlo veľmi slušne, kľudne by som si Avensisa kúpil, ale s benzínom...
BTW ten konkrétny kus ktorý som šoféroval mal permanentne rozsvietenú kontrolku DPFka...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"