Víra aneb jak to máte vy?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa amplifier »

LordKJ napísal:tak ako je moja vec, ze dufam, ze (aha verim v nieco), ze po smrti nebude nic. :-)
Strasne by ma zaujimalo co si predstavujes pod ničím.. Tmu? Tma je tma. Prázdno? Prázdno je prázdno, musí existovať priestor na to aby bolo. Voľakedy som sa nad týmto strašne zamýšlal a dospel som ku názoru, že po smrti možno naozaj nič nebude. Ale "nič" je pre človeka absolútne nepredstaviteľná vec. Slovo nič spájame s neprítomnosťou niečoho. Ale nič mi nikto nedokáže definovať. A to je práve to celé o čom to je. Myslím smrť. Niečo tak nepochopiteľné že je doslova zbytočné sa tým zapodievať, pretože je to NEMOŽNÉ!! A ľudia sa delia podľa toho ako sa stým vyrovnávajú. Jedny to nechajú na vieru, iný povedia že nebude nič, iný rozmýšlajú ale aj tak sa hovno dozvedia. Náboženstvo tu je iba pre to, že nevieme pochopiť smrť. Chodím do kostola už vyše 6 rokov. Každú nedeľu. Žiaden diabol ani boh nieje (teda určite nie ako ho prezentujú v cirkvi). Ani nebo ani peklo, je len smrť. Môžeš sa modliť, môžeš sa na to vysrať a žiť ako by si nikdy nemal umrieť a potom keď príde čas (a bude ho už málo) začať sa modliť(meditovať, vyrovnávať sa s ňou, whatever..) alebo môžeš žiť ako najlepšie vieš a so smrťou sa zmieriť prijať ju bez očakávaní, bez strachu iba s pocitom že si so svojím životom zmierený. Ako sám ešte neviem...
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa LordKJ »

nic == zastavia sa chemicke procesy v tele, co ja viem ako ked zaspis?, tiez neviem co sa deje v noci pocas toho ako spim

to, ze vidis, pocujes su vsetko impulzy ktore spracuvava mozog, ked prestane tak uz nevies o nicom
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa jergus »

z fyziky plati zakon zachovanie energie, ludske myslenie je extremne mnozstvo energie, takze do niecoho sa musi pretransformovat, nic nemoze existovat :-)
mne sa paci teoria reinkarnacie, paci sa mi preto, lebo sa znovu narodim a idem od znova :D
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa red98 »

Kazda bytost zijuca na tejto planete ma obmedzenu schopnost poznania. Po vacsine je ohranicena zhora. Clovek nie je vynimkou. Pochopit existenciu nekonecnej vsemocnej a vecnej entity je pre cloveka tak isto nemozne, ako pre blchu pochopit teorie relativity. Ona to proste neda! Akokolvek mudry a vzdelany clovek nemoze nikdy v zivote obsiahnut svojou rozumovou kapacitou nieco, co nekonecno-krat presahuje jeho limity. Nie je to mozne. Nebolo ani nebude. Kto veri, tak veri preto, ze chce. Ak si myslite, ze teraz pride Niekto/Nieco a vam pekne "polopate" vysvetli svoju vlastnu existenciu, tak ste na omyle.

Preto existuje viera.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved ano, co nevieme vysvetlit tak na to mame Boha.

na tom nie je v podstate nic zle
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa red98 »

Jeden z najvyznamnejsich fyzikov sucasnosti Stephen Hawking raz odpovedal novinarovi na otazku, ze "co bolo pred velkym treskom???". Hawking mu odpovedal: "to vie uz len Boh". Tu na pc fore sa polovicka z vas tvari, akokeby zjdedli celu mudrost sveta, pricom ani neviete 1/100 z toho, co vie Hawking. Takze troska pokory by vam neuskodilo.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa BOB! »

jergus napísal:z fyziky plati zakon zachovanie energie, ludske myslenie je extremne mnozstvo energie, takze do niecoho sa musi pretransformovat, nic nemoze existovat :-)
mne sa paci teoria reinkarnacie, paci sa mi preto, lebo sa znovu narodim a idem od znova :D
Odznova ides, ale mozno uz nie ako jergus :D resp mozno v nejakej inej forme...
Naposledy upravil/-a BOB! v Po 02. Máj, 2016, 20:14, upravené celkom 1 krát.
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa LordKJ »

?, hawking vo vlekom hlasa, ze boh neexistuje, tak neviem, ja mam len iny nazor ako ty
http://www.goodreads.com/quotes/551152- ... e-universe

pokora chyba skor tebe
Naposledy upravil/-a LordKJ v Po 02. Máj, 2016, 20:16, upravené celkom 1 krát.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa maniak »

blackred98: ani Hawking nevie vsetko, a co ma byt (napr. neovlada to, co ja robim, on je astrofyzik)? Keby si si trosku viac zistil, tak najdes info, ze Hawking sam o sebe tvrdi, ze je ateista. Otazka, a co bytosti zijuce na inych planetach? Ak boh vravi, ze tu mal vyvoleny narod (mimochodom, su nim Zidia, nie Slovaci, nie Europania, ...), tak chudaci mimozemstania, ...

jergus: jednoducha odpoved na zakon zachovania energie je premena na teplo, co sa deje principialne stale.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa red98 »

Tak to bol niekto iny. Nehadam sa. Ale pointa ostava, co som napisal vyssie. Nech mi niekto vysvetli, ako z nicoho vznikne nieco.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa maniak »

A kto ti povedal, ze bolo nic? Zakon zachovania energie plati aj v tomto pripade, bola singularita s extremnou energiou, ktora sa zacala rozpinat.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa red98 »

A tu energiu tam kto dodal?
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa LordKJ »

pravdepodobne nevieme, tak to urcite bol Boh, si rad?
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa red98 »

Preco by som mal byt rad?
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Víra aneb jak to máte vy?

Príspevok od používateľa LordKJ »

lebo sa tak pytas, pretoze vies, ze na to nemame odpoved :-)

Návrat na "Debata o všetkom"