Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

to ma zaujalo.. skus to rozpisat viac a normalnejsie, nech to aj ja pochopim..
:D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bola reklama na 2008cku ze ide ide a rozostupuje sa voda, pricom tam taka cica ohmatkava nejake tlacitko.
Chalan ma chnapnute zrejme loziska v prevodovke, tak sme s tym boli v servise mysliac si jaki sme fasa ftipni chalani ze zacneme tlacitkom na vodu a ze sa postupne prepracujeme k prevodovke.

A feši z Pezotu co nas prijimal chodi sem na forum a cital vcera ked som napisal, ze dnes pojdeme do Pezotu s pokazenym tlacitkom na vodu... tak nam vyebal poistky rovno sfleku a bolo po parade. Lakonicky ksicht sa mi lubil.



Kto poznate kvalitne opravovne ZF 6hp19 ? Ja poznam len Pribovce, Martin a Kliniku v Senci, avsak na obidve uz boli aj take aj take referencie... prevodovka neradi z 3 do 4 iba pri nizkych otackach ostatne rychlosti 4-5-6 a 1-2-3 ide pekne. Idealne okolie Topolcany alebo Bratislava.

Snejki... ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

mp3turbo napísal:bola reklama na 2008cku ze ide ide a rozostupuje sa voda, pricom tam taka cica ohmatkava nejake tlacitko.
Chalan ma chnapnute zrejme loziska v prevodovke, tak sme s tym boli v servise mysliac si jaki sme fasa ftipni chalani ze zacneme tlacitkom na vodu a ze sa postupne prepracujeme k prevodovke.
tak toto ma kurnik zaujima.. ako chnapnute loziska? robi mu podobne huhuhu ako mne?
to je tam 5 kvalt nie?

mne sa zda, ze mam 20DP42 prevodovku, kto vie, ci tam nema paskvil zo stejnej family...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jemu tam vyslovene chrci ako ked maju loziska zomlete gulicky. Neviem kolko ma kvaltov, namiesto auta ma zaujimala sestra...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Juricek Modra, vsetky auta posielam tam





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kokos, by som chcel vidiet tvoju tvar turbo ked ti to zadrel z poza pultu :laugh: ja by som asi stratil rec :D
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

podla mna aj stratil :D a ze ehm,
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nam obidvom pekne zvädli mihalnice, neboj nic...


ale ta sestra... taaaaaa sestraaaaaaa..... moooooore keby sa Peužeotík vedel kazit viacej, aspon kazdy den.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

daj foto ne more.isto si ju v aute fotil
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aaaach houby - cica s nami nebola, len sa mihla okolo. To su presne tie tri sekundy co dakedy zmenia zivot :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

:) hej, ako aj veta: som tehotna :-D
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ba veru, tam sa tiez jedna len o tri sekundy "rozdielu vytiahnem-nevytiahnem" a to teda viem co hovorim dvakrat :)

125kW DSG, Ocktavia 2012, nova mechatronika na DSG kolko stoji prosim? 190k km a ma dost aj s vymenami oleja.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

dnes si plachtim po dialnici a zrazu v reeejdiu hlasia VVV Vrak auto davaju garanciu na km, lb na SK je 1 mega stocenych aut, vedeli ste o tom ? (realne mozno 2 mega :D) a ze ak kupujete inde, dojdite k nam na prehliadku zadarmo, pozru sa na to...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
BL4CKW4T3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2016, 12:56

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa BL4CKW4T3R »

srandisti, ked som bol u nich tak tam mali neskutočne vraky, ale tie kecy co vedeli vyporudkovat okolo toho to bolo umenie. Boli by schopny predať aj Skodu 100 ako najmodernejšie a najpokrokovejšie auto, a samozrejme by ani nezabudli na najoblubenejší a ten najpodstatnejší fakt o aute, tj, nízky najazd km!!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obycajny marketing - ja som "totu" reklamu pocul tiez. Doneste k nam do BBB akekolvek auto ktore chcete kupit a my vam ZADARMO prekukneme centimetre. Toto ako v pohode, pretoze ich to stoji 42 sekund naklepat do troch systemov (a jeden z nich je verejne dostupny aj obcanovi mne a tebe).

Sa ale trosku obavam aby to nebolo v zmysle "dajte nam technicky, ideme niekam dozadu a potom vam nieco povieme za dve-tri hodinky a medzitym vas budu spracovavat tito specialne skoleni ujovia" a podobne. Pripadne sa moze stat ze proste pridu naspak, zahlasia ti ze masinka mala 390.285km v roku 2013 a pritom to jednoducho nemusi byt pravda. Co by tym dosiahli ? No "nekupte si henten vrak na ktorom ste prisli, my tu mame preverenych stotisic aut na placi a este k tomu mate aj BBB zaruky a skrabku na koberec v cene".

Mimochodom, z ludskeho hladiska tuto sluzbu vitam. Vobec si nedokazem predstavit preco dofrasa nie je nejaky centralny europsky system ktory by zbieral data zo vsetkych autoTEROrizovanych servisov, STKciek po celej Europe a podobne, a potom proste poskytoval na webe sudruhom obcanom. Viem ze taketo iniciativy tu uz boli, viem ze su to privatne data (ach sorry aby sme sa z toho nepohnačkovali nahodou), viem ze zopar slovenskych IT firiem dokaze takuto web farmu postavit asi za pol miliardy eur bez dph pricom v realite treba desat serverov s NVMe/SSD a clutrovane MySQL databazy na nich, co by stalo zhruba pol miliona v eurach. Aj tu zataz by zvladli, 50.000 pristupov kazdu sekundu bez najmensieho zavahania kazdy server zvlast, proste by sa flakali a nemali co robit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"