Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

toto je moja byvala, predaval som ju v r. 2008 s cca 115tis. km, tak som zo srandy nahodil VIN:
Obrázok
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

a vedeli ste, ze aj slovensky bugatti veyron je stoceny? :D
Obrázok
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

historia mojho prveho auta vyzera rovnako.. a to len preto, ze sa typek pomylil pri zadavani km na STK, a napisal miesto 55 705 5705...
/ako mu vobec system moze vziat taku blbost, ked predtym bolo dajme tomu 23 700??/

btw, uz sa mi stalo, ze v servise na servisnej zakazke dali miesto 72 000 7200.. takze.. ak by sa vsak vsetky udaje "niekde" posielali, z kazdeho servisu, stk, ek, tak by vznikli zaujimale prepadove grafy :D a napr, pri mojom aute uplne nevinne. v podstate, nechapem, ako sa to berie.. ked ho sucasny majitel preda, vyzera to tak, ze pri 72000 bol stocene na 7200 a ked ma teraz 100 000, podla tych grafov by malo mat 250 000 a to len chybami zamestnancov stk/servisu..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tak by to malo logicky byť, auto by nemalo prejsť STK ak je nový počet km menší ako na predchádzajúcej kontrole.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

BA202VV som hodne nafotil, len tie obrazky nemam teraz online - musim sa prekopat k staruckej virtualke, tam su.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 09. Jún, 2016, 07:01, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Xeigen napísal:Tak by to malo logicky byť, auto by nemalo prejsť STK ak je nový počet km menší ako na predchádzajúcej kontrole.
napr auto po buracke? po vyhorenej elektrike? kedy nikto nevie kolko km malo? Ttoo ste vy slovaci, blbosti riesit, skoda vas tu je...





.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Čo to má s tým spoločné ? To technik na STK akože nevidí predchádzajúci záznam, aby tam nezadal sprostosť ?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Nech sa paci:
Zobrazované údaje vo verejnej službe overenia emisnej kontroly o vykonaní emisnej kontoly majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné pre právne úkony. Údaje sú vo vlastníctve štátu, sú poskytované z informačného systému emisných kontrol správcom systému (technickou službou) a z legislatívných dôvodov ich nie je možné spätne meniť alebo upravovať. Na základe uvedeného vyplýva, že ak niektorý z údajov nie je v súlade so skutkovým stavom a občan to vie preukázať, môže sa s podnetom obrátiť na príslušný Okresný úrad odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácii.

UPOZORNENIE:
Upozorňujeme občanov, ktorí pristavili vozidlo k emisnej kontrole, na ich povinnosť kontroly správnosti údajov uvedených v protokole o EK, ich správnosť potvrdzujú svojím podpisom pri preberaní dokladov o emisnej kontrole.
Udaje z odometra uz vie vytahovat system sam, len tak na margo. Ty si uderil uplne inu sprostost. Nielen technik ma povinnosti, ale aj ty.





.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

To čo si sem dal je len zbavenie sa zodpovednosti Technika STK ako aj samotného systému za správnosť údajov. Za sprostosť ktorá je tam je inteligentne zodpovedný majiteľ auta, lebo to podpísal... paráda.

Ja hovorím o tom, či je problém pre technika, si overiť priamo v tom ich systéme, či hodnota KM ktorú zadáva do neho, je vyššia ako hodnota ktorá tam bola pri poslednej TK ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

maju to v paži.

A zakon ma v pazi to, ze obrovske percento aut chodi na STK/EK s nejakym ujom, namiesto s majitelom.
Ujo ma v pazi ake ciselko svieti na papieri majitelovi.

Takze vlastne vsetci maju v pazi, nas je tu fakt skoda. Karavána šteká a psi idú ďalej. Alebo tak nejak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Hmm, tak žeby to už platilo ? :)
http://www.cas.sk/clanok/337200/mate-v- ... -problemy/

Takto si to predstavujem:

Kód: Vybrať všetko

STK má mať povinnosť upozorniť na to majiteľa vozidla, aby si to dal správne nastaviť u oprávneného subjektu. Inak mu dovtedy STK na základe metodiky a predpisov ministerstva dopravy nebude môcť vydať osvedčenie o  STK
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa metamor »

Da sa prejst STK ked nefunguje v aute elektricke servo?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

servo sa nekontroluje, ani stahovanie okien a podobne
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ale jasne ze kontroluje, aj okna, to si kde zobral toto Hell prosim ta? Auto TK neprejde.





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

abo skor, jak kde

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"