Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
BL4CKW4T3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2016, 12:56

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa BL4CKW4T3R »

mp3turbo napísal:co vam urobilo radost v poslednom case ? .
Fakt že momentálne nevlastnim žiadne auto. Čo je zarážajúce keďže auta zboznujem ale keď tak počúvam reči kamarátov a známych ako nemajú kde zaparkovať, ako im niečo nefunguje a ako im to zere peniaze som aj rád. A to je ešte len buzerácia zo strany servisov, ako sledujem trend zo západu čoskoro sa k tomu pridá aj štát formou zón so zákazom vstupu autám (dieslom) a iné obmedzenia (platenie parkovného čo nezaručuje parkovacie miesto) dane a iné chujoviny.

Tak trocha uvažujem aka bude budúcnosť. Totiž v momente keď sa narodí rodine decko, auto je celkom potrebné, avšak mesto, štát a kaDy na okolo robí maximum pre to aby vás od vlastnenia vozidla odradil.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moc to prezivas. Aut su kvanta vsade okolo teba, takze vsetci vsetko robia zle ?



Vsetko je len o peniazoch. Problem s parkovanim vyriesis peniazmi (kup si vlastny pozemok, postav dom alebo aspon si zaplat prenajaty box na prislusnom miestnom urade). Vyriesene.

Problem s kazenim : kup si normalne auto. Benzinovy atmosfericky motor, doporucim akykolvek americky voz s 5.7 Hemi, 6.1 Hemi alebo 6.4Hemi obsahom a kazit sa nebude. Vymienaj olej kazdych 10.000km tak ako sa ma a ako je zdrave, problemy mat nebudes. Samozrejme si to auto kupis uplne novucicke takze ked sa nahodou nieco pokazi tak to mas v zaruke a budu sa na teba usmievat ked ti to zadarmo opravia.

Kde je problem ?



Ze aka bude buducnost ? Jednoducha. Sadneme na kone a ideme. Ale kde zaparkujeme tie kone ? Co budu zrat ? Kto ich opatri ?
Nebude im zima pred panelakom v Raci v januari ? Ci kupime si od rakuskych sedlákov štajeráky a tie vydržia v pohode ??




>> A to je ešte len buzerácia zo strany servisov

??
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no nejak nic zopar dni, tak si dovolim povazovat výšplech za uzavrety.

Zakonne poistenie, 1.9tdi 85kW, bez nehody od roku 1823 alebo tak nejak, kde a za kolko ? Realita, nie internetove kalkulacky, normalna kvalita, ziadne podradne firmicky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak ci zaplatis rocne 80 alebo 90e je viac menej jedno ne ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta co ja viem u dakoho to je dovod na zmenu poistovne
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja by som aj menil, ale vzdy na to zabudnem a nestihnem dat vypoved v lehote... inac tie kalkulacky davaju celkom presne ceny, aky mas s nimi problem?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

za mna osobne generali.
+ mozno este doplnkove.
Mal by si sa zmestit v zaklade do 90€.
Ja som napr. podla generali mlady vodic 25+ a mne vyratali cez 140€ :D tak som zaparkoval u komunalnej, lebo ta vek ignoruje.
+ havarijna u allianzky, kedze mam relativne nove auto.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> tak ci zaplatis rocne 80 alebo 90e je viac menej jedno ne ?

jasne ze je, len to tu bolo mrtve tak ma svrbelo nejaku kravinu nadhodit ked sa štajeráky neujali.


Inak platim 119 rocne za hentu masinu, jak hluchy - a hlavne blby - uz zopar rokov, ani neviem aku mam poistovnu.
Dosiel mi liebesbríf asi pred mesiacom ze vazeny pan Turbo, v auguste vam konci blablabla, takze fakt HOOOOODNE dopredu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ja som relativne mlady sofer odjakživa chvalabohu bez nehody - tj 5r, 3r poistka bezškodovy priebeh, tdi 96kW 2002 a mam to u komunalnej s poistenim voči živelom (tj. + 20€ cca) za 120€ ročne na tú kraksňu a nič sa nemení ani 4tým zmluvným obdobím, inak tiež mi prišla obáločka o 2aj niečo mesiace vopred, tiež som tuším augustový :-D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

5r dozadu mi dal allianz zakone a havarijne na Lancera za 980e!
skoncil som v kooperative za 420e...tera platim cca 300 za obe
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

civic vti 124 kw - 113e
avensis 81kw - 110e

zakonne poistenie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja platim za tu moju mrtvu 66kw 1.4 92 €, 2x po 46€. Roky predtym to bolo 64 € a zrazu buch. Tak sa pytam preco, ked som za poslednch 8 rokov nemal jedinu nehodu ci skodovu udalost ktora by sla z mojej poistky... odpoved, ze zmenili sa podmienky na trhu a oni sa museli tiez prisposobit. Ze som poslednych 8 ci 9 rokov, ani uz poriadne neviem kolko som u nich, nemal jedinu udalost im bolo zrazu u zadku. Teta na infolinke ma ubezpecovala, ze mam najlepsiu moznu sadzbu kedze som uz dlho ich klientom a za bezskodovy priebeh... tak som jej podakoval, ze ma maju za uda, ked mi allianz ponukol rovnych 90.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.


hmmmm šajze, takze mame na trhu k dispozicii D2 S8 manual za 3790eur

.
.
radsej nechcem vediet v akom je stave, teraz nemam prioritu riesit taketo zazraky
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

ehm, https://www.autobazar.eu/audi-s8-42-v8- ... 55825.html

A S6 je tam už aspoň mesiac za 3500, stačí správne hľadať.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ja by som 8mičkove BMW zobral :D
RAMMSTEIN

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"