Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

Hej to som mal rozobrane aj som to riadno vyfukal či tam nie je bordel, očistil, skúsim na to ešte pozrieť či tam nie je nejaká tekutina ako píšeš. Vďaka!
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://ekonomika.sme.sk/c/20235581/auto ... dicak.html

fajne zvysia ceny, kto vie ci to dacomu aj pomoze
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

skoda ze mne este chyba pol rok do 17stich :/
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

ved zaplatiť môžeš už teraz, začneš si robiť kurz (jazdy, teoria) a na skušky pojdeš až po dovršení 17. roku nie? :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

teoreticky hej, prakticky ta poslu do prdele
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mozno budu radi ze maju klienta. Ja som chodil do autoskoly tiez asi rok a pol, niezeby som prepadol ale zapisali ma v tretej triede na strednej, vo stvrtej som to spravil a potom som sa nevedel dockat kym budem mat 18.

To bol hadam najdlhsi moment v mojom zivote, skusky spravene vo februari a vodicak az v lete. Jak som nadaval, sedem pohanov je šuviks.

A som tetu upratovacku vystrasil na schodoch, o stvrtej rano som tam bol na bicykli jak som nemohol xrapat, budova zavreta tak som rozlozil byvak na schodoch a'la bezdomovec :) dosla o pol siestej s karpinami a metlou, ked spoza rohu vybehla zajacala jak sa zlakla. No zivot je pruser, no...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to si musel mat v den 18tich narodenin slusnu dilemu....

ci sa ozrat, alebo ist jazdit :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Aj ja si myslim ze by si sa mal zapisat teraz, za pokus nic nedas. Druha vec je ze GPS v aute ti nenavysuje cenu celej autoskoly o 100% ale o tom potom....

Trochu mestiansky nazor ale myslim ze BA-KE autoskoly jazdou po meste naberu realne skusenosti no taka moldava ktorej najtazsou jazdou a skuskou zivota je zachadzka do kosic raz za vsetky jazdy tak im je jedno ci najazdia plny pocet hodin na tom jednom semafore co tam maju ci nie.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak oni sa stazuju hlavne na certifikovane cvicisko a to, ze musia mat kancelariu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tak skusim obehat nejake s bicyklom, ze co mi povedia, aj tak mam teraz volno
Jednoduska napísal:Trochu mestiansky nazor ale myslim ze BA-KE autoskoly jazdou po meste naberu realne skusenosti no taka moldava ktorej najtazsou jazdou a skuskou zivota je zachadzka do kosic raz za vsetky jazdy tak im je jedno ci najazdia plny pocet hodin na tom jednom semafore co tam maju ci nie.
pravda, vela poznam takych co robili vodicak vo vranove etc. a ked idu do kosic tak zastavia na parkovisku pred kosicami, a volaju taxik :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale preco, ved ked je to rozumne znacene tak maximalne zrobis par okruhov navyse ked sa netrafis niekde na prvy krat :D
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Podla coho vybrate zimne pneu? Pozeral som nejake recky, nedavaju mi ziadnu vypovednu hodnotu, v jednej su nejake typy pneu v druhej zase uplne ine, neda sa to porovnavat a ani urcit ci to v rebricku tak nejako sedi a recenzia je pravdiva.

Chcel som http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/ ... r#/details ale nejako to u nas na svk neviem nikde najst kde sa to da objednat, nasledne som pozeral na http://pneumatiky.heureka.sk/pirelli-wi ... 5-r17-91h/ nemal by to byt odpad, na pneu nechcem setrit na ukor jazdnych vlastnosti, jedna sa o moju bezpecnost.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

pripajam sa k otazke + doplnam,kde kupujete elektrony ?
teraz mam skodovacke a nieco rovnako jednoduche na udrzbu by som chcel aj na druhu sadu kolies
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Asnod: prezrel som si zopar recenzii, pozrel silne a slabe stranky (spravanie na suchu, na vode, co je pre teba dolezitejsie, kedy jazdis, etc.) a vybral nejaky kompromis (cena tiez hra rolu, ale odtial potial). Moj pripad, jazdim celorocne dialnicu, na hory vobec, sneh na dialnici je vzdy odpratany a je to vysolene do extremu, cize akurat je mokro, plus teploty cca. okolo nuly, rozmer som mal 235/45/R18, tak som bral Nokian WR-A3 (D4 neboli k dispozicii), ale este nezazili zimu, iba asi 4 tisicky km za sucha prelom zima/jar. Na Civicu s 205/55 som jazdil 7 zim s Pirelli (205/55/R16, model neviem), relativne malo sa opotrebovavali, najazdene asi 70-80 tisic km, boli hlucnejsie nez letne, ale inak jazdne vlastnosti v pohode (ziaden aquaplaning, vzdy som sa zo snehu dostal, ...). Teraz ako nahradu budem ale volit Michelliny CrossClimate, nakolko je to uz druhe auto v rodine, mensi najazd a treba vymenit letne aj zimne, tak mi CrossClimate pridu fajn varianta.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Per napísal:pripajam sa k otazke + doplnam,kde kupujete elektrony ?
teraz mam skodovacke a nieco rovnako jednoduche na udrzbu by som chcel aj na druhu sadu kolies
ja by som kupil originalne, z bazaru v bezchybnom stave :)

ked sme kupovali pol roka dozadu noveho tourana, tak sme odmietali zaplatit 850€ za 4ks 16" diskov, tak som sadol za PC, obvolal par inzeratov, a o 2 dni som mal doma 4 originalne disky v bezchybnom stave za 320€, majitel si kupil passata na tychto 16", presiel s nim 20km do pneuservisu, a dal si ich vymenit za 18", a tieto dal na predaj

Obrázok

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"