Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Asnod napísal:Podla coho vybrate zimne pneu? Pozeral som nejake recky, nedavaju mi ziadnu vypovednu hodnotu, v jednej su nejake typy pneu v druhej zase uplne ine, neda sa to porovnavat a ani urcit ci to v rebricku tak nejako sedi a recenzia je pravdiva.

Chcel som http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/ ... r#/details ale nejako to u nas na svk neviem nikde najst kde sa to da objednat, nasledne som pozeral na http://pneumatiky.heureka.sk/pirelli-wi ... 5-r17-91h/ nemal by to byt odpad, na pneu nechcem setrit na ukor jazdnych vlastnosti, jedna sa o moju bezpecnost.
Ako poznamenal "maniak" záleží koľko a kde jazdíš. Ak jazdíš veľa alebo jazdíš aj na hory určite treba striedať letné-zimné. Ak málo a hory nevidíš celoročné nemusia byť od veci.

Ja som mal len penu Continental, či už letné alebo zimné a nemôžem sa sťažovať. Na druhé auto som kúpil Crossclimate a jediné čo som si všimol, že sú ďaleko tichšie ako zimné Continentalky. Uvidíme, aké budú cez zimu.

Ale myslím si, že ak sa vyhneš čínskym šmejdom, vyložene špatnú gumu kúpiť nemôžeš. Kopu ľudí má Barumky či Matadorky a jazdia bez problémov.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

kupoval som teraz v zime presne v tvojom rozmere 225/45 r17, super pneu.

http://pneumatiky.heureka.sk/dunlop-sp- ... 5-r17-91h/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a hlavne rozum do hrsti a vzdy jazdit na tom snehu opatrnejsie - to ze mam zimnu gumu vitaza testov neznamena ze pojdem ako na suchom asfalte.

Takto to poviem pre tych ktori necitali stranu 621 : moj foter bol jediny ktory sa nerozjebal na snieziku, ostatnych 51 v masovej havarke boli silni cocoti s najlepsimi gumami. Vobec neviem co mal obute, bola to Ocktavia 1.6i.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ked nevies soferovat, tak ti nepomoze ani draha guma. Vsetko je to o tej hmote v hlavne
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

na strane 621 som nic nenasiel

__________________
s continentalmi TS850 chybu nespravis

My mame na i30cw vredestein snowtrac 3, na tourane snowtrac 5, na logane MCV matador

na asfalte su tie continental asi naj,
tie vredestein su relativ tiche, a exceluju ked potrebujes vyjst nejaky zasnezeny/vysmykany zladovateli kopec

casto chodime velka partia(7 aut) do tatier,
Logan s matadormi je katastrofa, je schopny sa zastavit na rovinke :) mierny pocukrovany kopcek VW T4 bez problemov, ford siera 2,3l dizel v predu a nahon vzadu s problemami ale na 1. pokus, s loganom na matadoroch sa mozes rozsekat a nevyjdes, po 15minutach sa to podarilo vycuvat za palenia gum.

Na tom istom kopci s i30cw a vredesteinami si kludne zastavil, a dokonca aj rozbehol, takze pneu robia vela


a tak isto nova cinska pneu je vzdy lepsia ako 5 rocna continental :)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Je mi jasne ze gumy ma nezachrania ale mam radsej svoje zdravie a zdravie druhych ako peniaze. To neznamena ze som ochotny jazdit 40/70/110 ako 70 rocny dochodca ak to nieje nutme, lebo mam gumy z tesca za sedem patdesiat s ktorymi sa clovek boli vyjst na cestu aj za sucha. Chcem minimalizovat riziko.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Per napísal:kde kupujete elektrony ?
V autorizovaku.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> na strane 621 som nic nenasiel

to bolo obrazne. Je to na strane 782.





>> Na tom istom kopci s i30cw a vredesteinami si kludne zastavil, a dokonca aj rozbehol, takze pneu robia vela

ano, robia, ale spominas sialene rozlicne voziky a podmienky. Transporter T4ku so zadnym ohonom alebo nedajboze stvorzaprah, proti nemu Logan na nejakych furikovych 13kach s prednym ohonom (su vobec zimne ? asi su)... postavil si proti sebe uplne rozlicne podvozky, tlmice, rozlozenia hmotnosti, konstrukcie aut, proste cele zle.

Keby si mal pneumatiky 205/55/R16 jedneho a toho isteho vyrobcu a namotas ich na i30cw, na logan, na sierru aj na transporter, potom to bude objektivne. Menit zakazdym VSETKO, auta, pneu, uplne vsetko, to je zlahka blbost pre porovnanie. Samozrejme kvitujem uzivatelsky experience, len si treba uvedomit ze ked idete SIEDMI v Logane - lebo tak to vyznelo - vobec netusim ci sa da do loganu sedem ludi, tak sedite traja niekde vzadu cim nadlahcujete pohanany predok. A on hajzel straca trakciu. A ked sa zamyslim, dalsich dvesto kilo batoziny UPLNE VZADU tomu tiez moc nepomaha, ze nie ? A je nestastie na svete.

Schvalne by ma zaujimalo co by robil ten isty Logán na tych istych pneu keby ste tam neboli siedmi vnutri, ale len dvaja vpredu. Tak by som si nejako tipol, ze ziadne palenie gum by sa nekonalo a ze by vysiel hore.

Neviem, neobhajujem Logana, je mi to jedno, len naznacujem ze ked sadnu dozadu do Dacie 1310 traja chlapi, tak sa nahrbi ako lod a predne kolieska sa dvihnu o 15 centi od zeme vyssie. Za takych okolnosti je cisty nezmysel rozpravat o trakcii. Kamiony to iste... ked ma nalozenych 35 ton, UKRUTNE MENEJ sa mu smyka ako ked ma nalozenych iba 15 ton. Neuveritelny rozdiel, kto nezazil nepochopi. Jeden a ten isty kamion, jeden a ten isty naves, jedny a tie iste pneumatiky v spickovej kondicii prakticky nove.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nieco taketo od dvadsiatej sekundy : https://www.youtube.com/watch?v=MhbLh_SP60U

fakt netreba vela. Ten clovek auto nezdvihol od zeme, len ho sikovne nadlahcil vpredu. Moze byt ?
Velmi spravne napisal Asnod : "Je mi jasne ze gumy ma nezachrania ale mam radsej svoje zdravie a zdravie druhych ako peniaze."
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Co myslite ?
http://www.pneueshop.sk/pneumatiky/4072 ... 5-r15-95-t

disky kupim az na leto,lebo zatial vobec netusim kde..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ano, logan MCV mame v 7miestnej verzii :) ale sedel v nom len jeden clovek, ostatny vonku, a prazdny kufor

nech ma dacia hocijake rozlozenie, ale horsie ako ford sierra s 2,3l dizlom v predu, a nahonom na zadne to mat nemoze :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha tak som asi prehral s tym tipom na dvojmiestneho logana co vyleti hore kopcekom jak na odtahovke :) sakra
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Per napísal:Co myslite ?
http://www.pneueshop.sk/pneumatiky/4072 ... 5-r15-95-t

disky kupim az na leto,lebo zatial vobec netusim kde..
http://www.test-pneu.sk/continental-con ... tact-ts850
Pozri na nieco taketo... Co pozeram recenzie
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tazko hodnotit ten Logan, bolo by ho treba obut aj do kvalitnych gum, ci by sa choval rovnako. No jedno viem isto. pred 20timi rokmi, sme sa s MB 1000 alebo Skoda 105, ktore mali obute ja neviem ake gumy (zrejme matador, ine v tej dobe asi ani neboli) vysli v zime snad cokolvek. A verim tomu, ze ta guma z toho roku, by v dnesnom teste skoncila niekde uplne na konci. Vela zalezi od auta a este viacej od sofera.
Samozrejme nechcem tvrdit ze nie je rozdiel medzi 50e gumou a 200e gumou. Isto si na drahsej gume mozem dovolit viacej, ale stale je to o tej hmote v hlavne.
Plne suhlasim takztiez s vetou: Je mi jasne ze gumy ma nezachrania ale mam radsej svoje zdravie a zdravie druhych ako peniaze.
radsej kazde 3 roky nove matadory, ako 5 rocne vytvrdnute micheliny :)

inac ta skoda naozaj dokazala zazraky a tiez lada, to sa nahadzali do kufra vrecia s pieskom a tiez to vyslo aj nemozne
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: jeden podstatny rozdiel je pri skodovkach 105 a podobnych, a to motor vzadu a nahon na zadne kolesa. Motor tlaci vahou na zadnu napravu, pri rozjazde sa este viac zatazi zadna naprava a teda grip chyti lahsie. Podobne spravanie mozes vidiet napr. na smartoch alebo na twingu, tiez motor vzadu a nahon na zadok.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"