Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Mozem potvrdit, jazdil som na Smarte a driapalo to celkom dobre do kopca aj na smyklavom namrznutom snehu...ESP sa cinilo :-)
Tiez stare 1203jky, motor v predu nahon zadny - ked potreboval sused vyjst na parkovisko, posadali sme si dozadu do dodavky, a bolo tych 150kg na zadnej naprave hned znat, vysiel bez problemov.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

vela robia aj elektricky pomocnici, xds diferencial etc.

na modernom aute clovek len zaradi kednotku, stlaci plyn, a dufa ze elektronika to usefuje natolko ze vyjde
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

V modernom aute clovek jednotky nezaraduje. :)
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som po barum na fabke do lancera kupil nokian vraj super v testoch a mam pocit ze toie barum boli lepsie. aj to smyka pri rozjazde. na mensom strki hrabe jak nepevne.. ale zase ako turbo pisal dve rozne vecoi porovnavam.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sa mi paci ze rozoberame zimnu lezenie do kopcov v auguste :D

My sme boli vo februari na Ukrajine lyzovat, ford mondeo 2.2 diesel a chudak ked trochu posnezilo to vzdal hore kopcom. A kamarat mi ani nechcel verit ze ma ozaj tu trakcnu kontrolu vypnut kedze mu to ani prehrabat sneh nedovolilo, automaticky udusilo motor ked sa smykalo... Tam mohlo byt obute hocico asi kedze auto sa aj na rucnej smykalo dolu kopcom trebalo na brdzach stat (a okolo dalsich 20 aut).

4x4 to samozrejme dali. popripade dodavky/transportery so zadnym pohonom tiez s pomocou.

A chudak ten Jaguar novy za volantom 20 rocny ukajinec len krical nech ho chytaju 5 chlapov ako drzi najnovsieho jaguara smykajuceho sa dolu kopcom to bol pohlad (chytil som si tiez :D )
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Maniak: ja som chcel poukazat na to, ze to nie je len o gumach, ale aj o aute a soferovi.

http://autobild.cas.sk/clanok/211657/te ... diel-az-60

celkom dobry test. najvacsie ej*by robi VW/Skoda a Volvo :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

stefan.koval napísal:ja som po barum na fabke do lancera kupil nokian vraj super v testoch a mam pocit ze toie barum boli lepsie. aj to smyka pri rozjazde. na mensom strki hrabe jak nepevne.. ale zase ako turbo pisal dve rozne vecoi porovnavam.
Rovnaka skusenost. Rozdiel medzi zimnymi matadorkami za 50E a nokianmi za 65E hovno nic. Skor mam pocit, ze nokiany na vode nie su az take super. Porovnavam nove gumy, kedze s mojim stastim je to spotrebak ako svina a malokedy sa dozije nejaka guma konca svojej zivotnosti.

Aktualne mam v predu nove matatorky a vzadu 3 rocne nokiany.

Na leto mam fungklace matadory R17, zmes je makka a za tepla ( 35 stupnov ) piskaju. Ale nemozem povedat zeby nedrzali, ked porovnam s dunlopmi za 80E. Cena 45E za 225/45/17... volba jasna.

Dialnice v zime, kapitola sama o sebe... malokedy je zasnezena a namrznuta - vtedy ta gumy nezachrania. Ak nasolena, mokra, potrebujes odvadzat kvantum vody od kolies a tam je vacsi rozdiel medzi novou a starsou gumou ako medzi jednotlivymi znackami.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mne tento rok koncia dunlopy z minuleho roka, maju na sebe 25k, no nic, buducu sezonu ich berem opat :)





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na vykonnejsich tazsich autach je to uplne normalny nabeh. Este ked ma pan majitel tazsie topanocky tak to uz je uplny zazrak.

S tou spotrebou : to by bola parada keby sa Europa vzdula a zacala sa sudit s vyrobcami, a tí sráči by potom museli doplatit prachy tak ako v Amerike

http://www.autohit.cz/novinky/39943-hyu ... iard-korun
http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/30 ... -spotrebu/

asi snivam, co, ked kvoli emisiam za mnoho miliard dolarov v Amerike staci namontovat sietku v Europe :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz som si vsimol v tabulke : kuknite si posledne najhorsie priecky. Spotrebu Audi A3 Sportback 1,6 TDI a Audi A4 3,0 TDI.

Trosicku odlisne motory, ze ?
A spotreba ?????????

Yebte na cely ten mikromotorcekovy svet daunsizingový... je to nahovno. Nekupujte to od vyrobcov, nebudu mat komu vyrabat, zakape to. Hotovo.



Inak toto ste asi videli http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/40 ... -miliardy/
zeby este nebol koniec ?


Tito hajzlici pokutu nedostanu ? Ci to je v Amériké v poriadku ?? http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/40 ... su-nizsie/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ked sme pri tom, opotrebujusa pri aute zo zadnym nahonom skor predne, alebo zadne pneu? :)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

na bmw vzdy zadne skor :D takze ratam ze aj na ostatnych zadokolkach :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vzdy sa ti opotrebuje skor hacia naprava

mp3: ja sa cudujem ze sa uz sudit nezacali. Hlavne podnikatelia. Je to celkom pruser, nakolko si mozes davat do nakladov iba spotrebu auta, ktoru uvadza vyrobca
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak by mal niekto zaujem:
https://auto.bazos.sk/inzerat/63923234/ ... -disky.php

jeden disk bol pouzivany ako rezerva, ostatne 3ks nepouzivane
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Do nakladov si mozes dat akukolvek spotrebu. Nedava sa tam to, co uvadza vyrobca, ale to, co je v technickom preukaze. Ked si ju urcis sam, tak to tak bude. Pokial v TP nemas spotrebu, tak to treba nejako dokladovat podla rovnakeho auta ci co, pripadne nejaka autorizovana osoba vyda nejaky papier.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"