Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak ma auto uvednu spotrebu v TP, tak sice v uctovnictve si davas realnu spotrebu, ale stat ti zaplati len po spotrebu uvedenu v TP, ktora je dana vyrobcom. Tento problem sa uz taha roky. Ja beriem ze niekedy priprepise srpavia chybu a nezpaisu vsetko ako maju, ale pri firemnom aute je taka sanca minimalna. Ja ked som isiel a svojom sukromnom, tak chceli po mne TP, ked som im ju ukazal, tak si preverovali na nete, ci naozaj taku spotrebu mam :D

1.8 VTI honda
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

u mna 1996 Honda Civic, takze v dnesnej dobe prehistoricke vozidlo. Nasiel som aj starsiu kopiu TP z roku 2009 a tam tiez nemam uvedenu spotrebu. Popravde, ja som pri prepise cekol vinko, farbu, kolesa... este mam zapisanu klimu a stresne okno. Viac som neriesil. TP beriem ako nutne zlo, ktory ma aj tak organ ulozeny niekde v databaze ku ktorej ma pristup 24/7
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

no tak som pozrel do velkeho technicaku aj ja a spotrebu tam tiez nemam zapisanu
ako bonus som zistil ze mi zapisali zly rozmer kolesie ked som vybavoval novy TP
namiesto 175/65 R14 co je jediny rozmer uvedeny v stitku na stlpiku vodicovych dveri mam v technicaku ako jediny rozmer uvedeny 175/70 R14 :/
zatial to nikomu nevadilo tak dufam ze to tak aj ostane

inac by som sa chcel poradit
v aute ma hodinky na pristrojovej doske a tie idu presne
mam autoradio Pioneer DEH1700 a tam sa hodinky za dajake 3-4 mesiace rozidu od reality aj o 15-20 minut

nejake napady kde by mohla byt chyba?
...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

co ja viem, v radiu?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Chyba zrejme nie je nikde. V rádiu je skrátka osadená lacná, chybná kryštálka, ktorá je chybne vyrobená a má nesprávnu rezonančnú frekvenciu. Podľa tejto zvyšná elektronika vypočítava napr. čas. S tým sa nedá urobiť nič...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

su rozne dovody.
ak to ma RTC, tak tam vznika deviacia pri flow procese a pokial sa to nekompenzuje dostatocne kalibraciou, tak to PPM moze byt dost biedne.
ak to ma bezny krystal, tak niekedy je problem so samotnou kalibraciou alebo mozu obsahovat partikel, kedy sa to casom pojebabre.
atd..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.idemvolit.sk/644-kauza/orien ... slovenska/

vyplod jednej dost chorej hlavy. Zatialco suhlasim s argumentom ze stavit vsetko na jednu kartu - hocikde, hocico - je blbost, pouzite argumenty mi pripominaju 12rocneho fagana ktory sa nudi v druzine a nema najmensi prehlad o fungovani svetla. Pardon, sveta.


Myslim ze zacat a skoncit sa da jednou z uvodnych viet : "Výroba aút vyčerpáva prírodu o ťažbu nerastných surovín a mnohých kovov, ktoré majú ostať v prírode a uvoľňovať sa do podzemnej vody a tou dostávať do tela človeka a prospešne naň pôsobiť. " Daj si do tela lithium alebo olovo feši.

Ozaj, k Detroitu jedna zaujimavost : rok, pocet obyvatelov total, pocet BIELYCH obyvatelov
1950 | 1,849,568 | 1,545,847
2010 | 713,777 | 75,758


mimochodom ten pad Detroitu vobec nenastal dnes alebo vcera, ono to mesto padalo 50 rokov :

1960 1,670,144
1970 1,511,482
1980 1,203,339
1990 1,027,974
2000 951,270
2010 713,777

a vobec to nesuvisi len s automotive. Kto vie ako v Amerike funguju ceny nehnutelnosti, pochopil by aj toto. Preco sa tam bieli prestali chciet stahovat alebo preco tam prestali chciet zit.

Odkaz autorovi : keby sme tie nenavidene vehykle nevyrabali uz tesne po revolucii povedzme od 1991, uz by sme hladova dolina boli davno. Tak si vyber, odbornik.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

turbo to snad nemyslis vazne sem linkovat taku chobotinu... argumenty na urovni mentalne retardovaneho jedinca, ktory linkuje ac24, ten clanok ma mensiu hodnotu ako moja ranna stolica
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ze je blbost staviat ekonomiku na labilnej vyrobe aut auto. Clanok je blbost este vacsia.

Papek: no pe mna ma rana stolica cenu :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

ako to je so senzormi tlaku v pneu? na nove ASX sa budu kupovat zimne + plechace...

treba nejake specialne senzory? alebo prezuvat origo alu? ak prezuvat a nove senzory, treba naparovat s RJ?

dik moc
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

na ceskom mitsu clube to tam riesili za smiesne love,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Používa tu niekto aktívnu penu na umývanie ? Viete niečo odporučiť ? (ideálne aby to bolo menšie balenie, iba na skúšku či to má zmysel).
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

No neviem ci ti ta pena pomoze na ten face na profilovom obr. :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

DankoPR napísal:Čaute hoši, pred dovolenkou ma auto (Peugeot 206 1.4 HDi rv2003) nechalo na dialnici, už dávnejšie sa mi stalo že napr. raz za týždeň mi akoby vynechal motor, skočilo, resp. trhlo autom pri výkone (jazdievam tak 110-120 po dialnici)... Lenže pred 3 tyždňami mi to na 35km trase spravilo asi 4x (nepravidelne) a asi 10km pred cielom, vtedy to spravilo asi 4x po sebe v priebehu 2-3 sekund až sa rozsvietila kontrolka motora, prešiel som ešte asi 300 metrov, bol som kusok pred odpočivadlom, až zrazu motor skapal a iba som na neutral došiel na odpočivadlo. Auto som skúsil znovu naštartovať, prvý pokus iba točil, druhý pokus aj chytil, no hneď skapal a na tretí pokus znovu iba točil a neodpálil. Auto som dotiahol domov, bolo v servise (nie v Peugeote), čerpadlo, trysky su OK (chvalabohu), chyba sa z RJ vraj už vymazala, lebo v servise auto hneď naštartovalo a kontrolka zhasla... Auto som teda zobral zo servisu, všetko išlo, na ďalší deň som išiel znovu do prace, no cez dedinky, autom trhlo raz iba kusok pred cielom. Cestou domov mi to spravilo asi 2x, auto som odstavil po 25km, chvilu som sa rozhodoval či sa znovu necham odtiahnuť, no naštartoval som a prešiel domov bez problemov... Teraz po dovolenke to chcem poriešiť, lebo potrebujem chodiť do prace autom, myslíte, že to môže robiť elektronika, resp. kable? Zle ukostrenie, prerušeny kabel, atď? Alebo chybna RJ? Tá už bola raz menená, no nebola uplne nova.

btw. dnes som išiel asi 15km trasu po dialnici, nevynechalo, natankoval som, išiel osm domov druhou cestou ďalších 15 km a kusok pred cielom a znovu raz trhlo. Je možné, že to má súvis aj s tým, keď prejdem po nejakej nerovnosti a auto sa "rozhupe" alebo nadskočí.

Dík za pomoc.

Tak včera som znovu zostal nepojazdný na ceste, diagnostika ukázala opakovane chybu snímača impulzov kľukového hriadela... :rep: :rep:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Xeigen napísal:Používa tu niekto aktívnu penu na umývanie ? Viete niečo odporučiť ? (ideálne aby to bolo menšie balenie, iba na skúšku či to má zmysel).
Nie, my mame auta radi





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"