Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Preberala sa tu tema nove auto vs jazdenka. Ideme kupovat Audi a4 sportline 2.0tdi, rv. 2007 asi 8. mesiac, po 1 majitelovi, najazdenych 180k. Origo na fakture cena za novy voz 41000€. Po 8. rokoch ho kupim za 6500€. Otazka znie co vsetko sa musi s prepacenim dojebat aby som tych 35000€ do auta musel vrazit? :D

Myslim ze mission impossible aj keby clovek nakupoval na servis auta diely so 100% marzou :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ked to beries takto...

Ale mas stare, zjazdene, nepekne, opotrebovane auto so starym faceliftom, ale usetril si.
To mozes kupit nejaku prvu A8 za 3k a tesit sa ze stala cez stovku a ty si usetril.
.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Stare veru nieje, nepekne tiez nie, su k tomu dokonca pneu na elektronoch aj na zimu aj leto. :D Nejaky facelift je fakt posledna vec co cloveka na aute zaujima :D aj keby som dal 5k na servis a auto dal do tip top stavu vratane laku stale mam 200% lepsie auto ako nejaku 1.6 kiju s novym faceliftom v najnizsej vybave alebo 1.2 tsi rapida :D

Aj tak x krat dnes plati cim starsie auto, tym vo vseobecnosti kvalitnejsie
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

s kvalitou to bola pravda o autach do roku 2002....

naozaj potrebujes 10 rocnu premiovku?
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Rovnaka otazka ako naozaj potrebujes vydrbat 12000+ za nove nepremiove auto v najnizsej vybave nepremiovej znacky? :D Alebo si kupim na bazari za tu cenu radsej rovnako jazdeny Pezoot skodu alebo kiju len pre to ze ma novsi rok vyroby? :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

Asnod napísal:Preberala sa tu tema nove auto vs jazdenka. Ideme kupovat Audi a4 sportline 2.0tdi, rv. 2007 asi 8. mesiac, po 1 majitelovi, najazdenych 180k. Origo na fakture cena za novy voz 41000€. Po 8. rokoch ho kupim za 6500€. Otazka znie co vsetko sa musi s prepacenim dojebat aby som tych 35000€ do auta musel vrazit? :D

Myslim ze mission impossible aj keby clovek nakupoval na servis auta diely so 100% marzou :D
Asnod aky je to kod motora? To si sa este fakt nestretol so znamou 2.0TDI PD. Na servise sme ich mali dost a problemov je tam pozehnane.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> naozaj potrebujes 10 rocnu premiovku?

Ojdi Á4 bola kedy premiovka ? Tu dobu som asi prespal. Treba riesit motor ako zaznelo hore aby to nebol zmrd (styri pismenka v kode == commonrail, tri pismenka == zvysit pozornost, 8V v poriadku, 16V v neporiadku ale ten by sa nemal vyskytnut), riesit nahon olejoveho cerpadla, skumat DPF (pozriet v diagnostike ako casto sa regeneruje, to nieco napovie o stave). Neviem ci su totok ramena rozlozitelne na diely alebo len kompletka, na nasich cestach vies ako... potom nahrada Lemfordér, Meyle HD a podobne, cenovka okolo 350eur myslim (neviem presne, neriesil som).

Daj sa dohromady so Snejkim odtialto nech ti za par susnov vyskuma veci ktore nevyskumas sam. 35k do servisu tohoto vozidla nikdy v zivote nepolozis, to sa neda. Som velmi prijemne prekvapeny ze ratas s päťkou, nebudes ju potrebovat direkt dnes ale ked si pripraveny v priebehu dvoch rokov takto, nemalo by nasledovat sklamanie. Ked niekto kupi masinu a potom sa sialene cuduje ze boze moj tam treba dat 1274 eur za dva roky na brzdy a ramena a rozvodak s pumpou, tak nech ide doriti a radsej jazdi trolejbusom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Kod motora neviem, nezaujimal som sa o to, mal by to byt 125kw/170ps, neviem ci to podla toho sa da zistit. S nejakym servisom sa pocita samozrejme, pokial neodchadzaju motory uplne, ved je to jazdenka, dnes kazde jazdene auto ma svoje muchy, ak ho mal 1 majitel skoro 8 rokov tak predpokladam ze problemov tam vela nebolo. Dali sme ho este preverit znamemu, aj vin aj stav tak uvidime co on na to.

Som zastancom toho ze dam radsej 2000€ do toho auta a som si 100% isty ze tie veci co treba menit tam mam nove ako kupit nieco bazarove "v top stave" za vyssiu cenu a potom to menit aj tak lebo niekto potreboval dobre predat.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Kod motora bude BLB/BGB/BRE atd. je to klasicke PDcko, ruky prec od toho. v B7 iba 1.9TDIPD alebo 3.0 TDICR.

Nahadzat do auta 35k za 9 rokov neni nic vynimocne, do mojej slo cca 16-18k za 3 roky co ju mam.

Naprava na toto origo lemforder 800-900€ (komplet) (ceny z minuleho mesiaca).





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

kooperativa sa vyznamenala...

skodova udalost, havarijne poistenie... oprava cca 5.5k, kooperativa partnerovi /priamo servisu auta preplatila 3k, zvysok odmietla vyplatit lebo k udalosti nebola zavolana policia- pre uplnost dodam,ze chlapikovi vbehla zver a capol do stromu (ziadny iny ucastnik udalosti nebol) ...
p.s. doplnim,ze auto bolo normalne pojazdne a odisiel na nom domov
Naposledy upravil/-a quicky v St 17. Aug, 2016, 12:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale policiu zavolat mohol, nevola sa iba pri malych nehodach, ale ak napral do stromu, tak skoda uz dosahuje istu vysku a ku tomu jednoznacne by som volal policajtov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

policiu treba volat pri kazdej nehode, ked poistovna nema zaznam od policia tak sa vykruca
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

skorej sa treba zaoberat otazkou kedy vznika povinnost volat policiu k udalosti... priebezne dam update ako pokracuje dotahovanie s poistovnou - mozno to niekoho bude zaujimat.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja by som sa nezaoberal, prave koli poistke ich treba volat, ptom su len problemy. Bohuzial to je slovenska prax
Naposledy upravil/-a HellAngel v St 17. Aug, 2016, 12:46, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

isto daj vedet, uz toto vykrucanie nema obdoby.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"