Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa stiv »

Znacka, kvalita, servis.

Tiez mame na zrube franke baterku a dres a funguje a vyzera ako nova. Hlavne netecie a nestrieka ako niktore po dvoch rokoch.

Podla mna nepredajne. Kto ma peniaze si kupi novu a kto nema tak ani 150 za baterku neda.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

tak castokrat sa za kvalitu plati,ale toto je daleko za prahom bolesti u mna :) za baterku davat 600e ? akoze fakt:)) to si radsej kupim dalsiu TV aj na wc :D
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

zrovna toto nie je ten priklad vzhladom na to, ze je to drezovka, ale - ak zoberieme kupelnove tak - tak dizajn, prevedenie, vnutornosti, nedajboze pohodlnost termostatu ci podomietkovka - za to sa celkom fajn priplaca. Moje podomietovke termostaty boli este kus drahsie.
edit v neposlednom rade ako vsade a vzdy co je na tom napisane - cize znacka/rada
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa jergus »

LordKJ napísal:btw to co na tom stoji tolko jak mesacny plat niekde? :D
15E vyroba v cine, 5E doprava do europy, 1E vytlacenie navodu v nemcine, 1E krabica, 300E zhrabnu obchodaci v nemecku a 200E obchodaci na slovensku
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

tak v cine mame vsetko krasne lacne :D ja prave zhanam nabytok do kanclu no ked vidim co v cine sa vyraba na alibaba, aky vyber a ceny...tak placem a ked si vezmem,ze oni uz na tom zarobia :D tak potom tuto na svk je to ozaj divocina :)))
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

jergus napísal: 15E vyroba v cine, 5E doprava do europy, 1E vytlacenie navodu v nemcine, 1E krabica, 300E zhrabnu obchodaci v nemecku a 200E obchodaci na slovensku
slovenski obchodaci by boli nadseni keby to takto fungovalo, zial realita je trosicka ale fakt trosicka ina.
Tato predstava ma vzdy dokaze pobavit takmer rovnocenne ako pyskovanie na zamestnavatela/podnikatela.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Andre »

celochromova 3kg bude asi viac nez 15e :)
funguje a vyzera ako nova az na par skrabancov, a to ma 10 rokov
kym nepridem na to ako sa tych skrabancov zbavit, tak asi nepredajne
dik
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

hadas nehadam sa s tovarom nepodnikam,len so sluzbami... ale staci mi ked vidim ako tie iste napr sperky co si frajerka obcas objednava z ciny po 3-5eur, a potom zazracne na slovenskych shopoch stoja 15-20eur /kus... ale ano opat to neni takto pri vsetkom tovare... len obcas su marze dost nenazrane...
vlastne uvediem priklad :)
kamos teraz preraba byt...

vybral si bateriu za 500eur (cca 480e). predajca po "znamosti" mu dal bez dph za cca 400 a aby nebolo malo dostal zamestnanecku zlavu a vysledna cena bola nieco pod 250e :) a stale na tom mal nejaky zisk,lebo za nakup by to nedal ani zamestnancovi :) --ale opat len jeden priklad.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Andre »

schvalne kukni kolko stoji jeho na nete
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

keby som vedel typ, ked si spomenem skusim mu napisat:)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Andre »

ako mne je jasne, kamenna predajna moze mat kludne z 500eurovej 150 ako pises, vsak treba platit priestory a predavacov, ale eshop bude mat mozno polovicu
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa jergus »

hades: ja ti dam tiez priklad, 4 roky dozadu som kupoval dlazbu v jednom nemenovanom obchode v bb. jeden meter 13,90 a bol som upozorneny ze je to cinska dlazba, cenovo z tych vyssich, top kvalita. o mesiac prisli baliky s dlazbou, na balikoch domcek stromcek, ani jedno pismeno latinky. pokladac nenasiel v 30 balikoch ani jednu vadnu, ani jednu krivu, vsetky rovnaky rozmer. a na zadnej strane cuduj sa svete napis made in italy. tu istu dlazbu predava keramika soukup za 50e.

do obyvacky som kupoval onyxovu platnu cca 4m stvorcove. slovensky predajcovia za to chceli 5-6 tisic a "top talianska kvalita". opat rovnaky predajca z bb ako v prvom pripade za tisicku s dovozom priamo z ciny.

priklad z prace: kazdodenne nakupujem naradie, pride panacik predajca, ukaze co ma a ze zlava 10%, naco mu ja poviem ze od konkurencie mam zlavu 40%...a zrazu aj on ponukne 40...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
anonym_a8

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

O baterkach a nakupoch v cine nieco malo viem. Lacne baterky na slovenskom trhu, co stoja 30 - 40€ sa kupuju v cine po 10€. Od oka. Ale napriklad Grohe a Franke maju uzatvorene vyroby, vyrabaju len svoje veci a kvalita je uplne niekde inde, tam je cena naaasobna. Kartuse robia tusim vyhradne v nemecku. Proste si to nenechali zhumplovat lacnou vyrobou. Cinania mozu akurat tak pockat kym vyjde seria od Grohe, kupit si ju, okopirovat to a predavat po 20€. Ale nie pod znackou Grohe a s radovo nizsou kvalitou. Proste to chytis do ruky, potiahnes za packu a vies. Taktiez kartuse su uplne iny level, z povahy ich vyroby.
Taktiez cina uz nie je cina zpred desiatich rokov. Naucili sa, nakupili technologie, okopirovali procesy a teraz ked tam niekto pride, ze je ponuka na vyrobu za 10€ a on to chce macher europan svetak za 5€, tak cinan zavrie notes a odchadza z rokovania, bez slova. Chlapci rychlo rastu a lacna vyroba sa presuva uz dalej.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

zobral si mi to zrovna z klavesnice o kartusiach. tiez mam storku developera co nakupil tie 20e baterie a po natlakovani mu vytopili v noci 11 bytov lebo kartuse boli z chleboveho cesta susene na slnku - niektore telesa dokonca roztrhlo. skus jergus len tak pokyvat pakou ci potazkat normalnu bateriu a plechovy lacak, ktory zaoxiduje po "druhom" obliati vodou

tym nehovorim, ze cela cinska produkcia je uplny odpad a smejd ale davat to do rovnosti cinana za dvacku s random lepsou znackou je hodne prestrelene. To ze ti niekto povie tip top talian za 5k to taliana nerobi rovnako ako ked si ping pong otvori dceru v IT. Mal som to stastie navstivit vyrobu Smanie Flexformu Saba a b&b. Myslis ze za ekvivalent kvalitky a samozrejme znacky si cinan zapyta desatinu?

quicky: mam priblizne tucha co za magiu je za tou zlavou- tiez mam sklo v sprche 240x150 za polovicu , ale uz druhy krat sa mi to asi nepodari (mimochodom od toho pana z TT)

a na margo zliav - to je take slovenske este ani neviem co chcem ale uz chcem ZLAVU...
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa stiv »

Tak ono staci zajst do obchodu a ohmatat vystavene baterky a clovek hned vie co kupuje. Pri niektorych ani nevie ci niesu z plastu :D.

Takto som s otcom vyberal lacnu bateriu v merkury market. Nakoniec to bola nelacna Grohe lebo ostatne boli dost pochybne.
.

Návrat na "Debata o všetkom"