Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa jergus »

hades: 5 rokov dozadu sa mi brutalne pacila jedna kuchynska bateria grohe, cena 1400e a panacik este namysleny ze aka dobra cena. o tri hodiny som kupil presne to iste, akurat nema napis grohe a bola vyrobena v cine za 80e. nic sa na nej nekyve, nic na nej nezaoxidovalo, nikoho som nevytopil, je presne taka ako v den namontovania. mozes sa prist kludne pozriet.
a nikde som nepisal o plechovom lacaku z ciny. vsetky firmy vratane aj tych top si davaju vsetky vyrobky robit do ciny, a priamo z ciny uz prichadzaju s napismi made in germany. je len na spotrebitelovi za co je kolko ochotny dat.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

ved ja ti to neberiem. pisal som, ze netvrdim ze vsetka cinska produkcia je uplny odpad. Ak mas dobrodruznu povahu, kludne nakupuj napodobediny, snad to nestreli - ja na to gule nemam.

edit2: su veci kde mi fake nevadi, lebo k tomu nemam absolutne ziaden vztah - vadila by mi Armani kabelka z ciny ? odpoved: Nie. Vadila by mi Fendi stolicka - ano (znova skusenost s fake Barcelonami a Eames Lounge chair z ciny - to prevedenie bolo viac nez tragicke a snad aj ja co som drzal zvaracku asi tak 2x v zivote a raz z toho som ju prenasal by som to zvaril obdobne.

Osobne mam tiez skusenost z cinskymi radostami - mam kozenu postel a po 5 rokoch je farba z jednotlivych casti poodlupovana


su veci s ktorymi nemam problem (dokonca aj obklad made in india bol na moje pocudovanie OK z palety bolo iba 8 kusov mimo format ci krivych - zas na druhej strane to bol iba 60x30 - ci by boli aj velkoformatky take Ok si netrufam odhadnut)
Uz Le frog pisal vyssie, ze cina dnes nie je co bola cina pred 10+ rokmi. A nie, nedavaju si robit vsetci vsetko do ciny. To je troska naivna predstava.
Ale urcite by som si nelajzol zobrat z ciny napr obdobu 3mm grespanie.

edit: este ma napadlo ohladom toho onyx kamena - ked to myslis set sakra vazne s kamenom, obycajne sa chodi s klientom priamo do lomu, kde sa vyberaju konkretne dosky z ktorych sa nasledne formatuje. Tiez som uz take zazil, ze sa slo do Carrary (ci ktora prdel to bola na mramor) len koli tomu.
Tym znova netvrdim ze onyx z ciny by bol horsi ci nejako inak znacne podradnejsi, ale ked to hodne prezeniem, aj uhlie z ciny bude OK. Tu sa uz bavime ale viac-menej o surovinach, nez nejakych vyrobkoch.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Chris »

OT: to kreslo Eames Lounge chair vyzera riadne a stoji len 650e ? Mas s nim skusenosti ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

To je fake , vitra tusim zacina na 4500.

Fake za za tych 700 baj oko som uz okomentoval vyssie. Ale musim priznat, ze som ovplyvneny origo. Je celkom mozne, ze si ne-exot ako ja (rozumej bezny spotrebitel) rozdiel ani nevsimne. Pokial sa to nezacne rozpadat

edit tak naspat pri pc hento som tukal z mobilu. tak baj oko plus minus autobus tu je cena origo http://www.nest.co.uk/product/vitra-eam ... ir-ottoman (len par klikov na gugl, samozrejme sme na slovenskom zlavomate, mozno sa da dostat na tych 4k5)

edit2: jak to troska pracovne opadne , odfotim dalsi fake co som mal v zasadacke (samozrejme ze si origo nemozem dovolit) a co sa s tym stalo po 4 rokoch (inak tiez vivat cina)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

krista jaka cena za kresielko,ved by mi bolo luto v nom sediet ,ale ano chapem,ze to neni pre mainstream, pre ktory je 5K uspora na ucte zazrak...

mne napriklad faky vadia velmi,nemam to proste rad... bud na origo mam alebo nemam, nebudem si kupovat fake aby som sa citil nejako strasne high a dvihal si ego pred inymi ----tym samozrejme vylucujem z tejto skupiny ludi,ktori napr tuzia po "takom" kresle ale proste 5K nebudu mat a splnia si sen aspon "replikou"... (rozdiel je ci si clovek ide fakom honit ego alebo nie)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Jednoduska »

quicky, to vie povedat iba clovek co na to ma ze bud ma alebo nema. :) bezny obcan proste nema a to je zacinajuci bod.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa stiv »

Take "fake" kreslo by som ani nechcel. To musi byt strasne blby pocit v tom sediet a vediet ze sedim niekde na tretotriednej kvalite a este za to zaplatit a mat to rad. Bud mam na original alebo nie. Ak nemam tak mi netreba take kreslo. :)

To jedine ak sa niekto chce ukazat ze ake ma kreslo za cenu gaucovky alebo auta, ale nesedel by som v tom.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako to je jasne ze nebudem kupovat fake kreslo za 3 kila ktore bude o hovne, radsej si kupim stolicku normalnu abo co :D len si vsimam u viac ludi s prijmom (asi to ide vekom ze ludia okolo mna viac zarabaju) ako castejsie hovoria veci typu "sracky nekupujem" a "original stoj iza tie peniaze". ono je to vsetko pekjne ale ked raz tie love clovek nema tak sa mozme hadat o kvalite :D a preco sme vlastne OT?!

Ako ide stavba domu pan temy? :D je to na tej hlavnej ceste ci mas pohodicku?
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa jergus »

hades: onyx som vyberal konkretny kus z fotiek, tuto moznost mi ponukol ako predajca za 5t tak aj predajca za 1t, ani jeden neponukol vylet do lomu :D
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa Chris »

bla bla bla..... co ak to fake kreslo za 600e je kvalitnejsie ako kresla, ktore mate doma, resp. ine za 500-600e ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa LordKJ »

niekto by ani nevedel, ze kupuje fake kreslo (lebo nepozna original) :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa quicky »

to mas jak dnes koza na sedacke... koza a koza...jedna popuka za pol roka a jedna je prekrasna aj o 10rokov :)
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

jergus, a vies ze ma to ani neprekvapuje ? boh vie preco.

edit: uz prosim ta pochop, ze sa tu miesaju dve absolutne odlisne cielove skupiny, jedna -pre ktoru je 5k moc penazi (bez servitky pre vacsinu nasej populacie je to veeela penazi) a proste tych 1400 za pre nich blbu bateriu nedaju lebo si kupi cinana za 80. Druha skupina si jedoducho spravi vylet do napt IT lomu aby mal kupelnu z mramoru podla jeho/jej gusta a do citarne nema problem vykalit 10k za dvoch eamsov + dalsich tusim 5k za mooi kona lampu a takto by som vedel pokracovat do aleluja
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa jergus »

hades: ja to chapem ze je skupina ludi a skupina ludi...lenze tie veci proste taku hodnotu nemaju! je to vsetko len nafuknuta bublina
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Stavba domu 2017 UPDATE prvej strany

Príspevok od používateľa HaDeS »

dovolim si nesuhlasit. veci maju presne taku hodnotu za aku ich dokaze predajca ci vyrobca predat. Lepsie by sedelo podla mna vyjadrenie ze tovar A ma hodnotu B pre osobu/skupinu C v geografickej oblasti D (a mozno este dalsie premenne ktore ma zrovna nenapadaju).
To by sa dalo potom polemizovat o hodnote ci nehodnote potlacenych farebnych papierikov aka modernych penazi. Ja sa drzim hesla, ze nic nie je drahe - len ja na to malo zarabam.
edit: samozrejme koncova kvalita ( ci uz spracovanim alebo pouzitym materialom) nemusi nevyhnutne kopirovat narast ceny - to vsak nic nemeni na fakte, ze ak sa najde zakaznik ochotny akceptovat tuto nelinearitu, tak ten tovar/sluzba taku hodnotu ma, ci sa ti to paci alebo nie.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"