Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Gumy mas viac ako slusne, od inych zadne väcsie zlepsenie necakaj...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

jcdenton12 napísal:mam obute Continental ContiPremiumContact5 [175/65 R14] co maju za sebou jeden a pol sezony [<15k km dokopy]
Okrem uz spominanych adhezivnych podmienok na danej trase by som este pridal, ale je to iba moj osobny nazor, ze mas uzku gumu (vyska profilu nebude v tomto az taka rozhodujuca, inak by si aj na suchu citil bortenie sa bocnice gumy).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

no pred tymito gumami som mal 195/60 dajake stare tvrde 8+ rocne barumky
to sa smykalo uplne vsade

aj na suchej teplej ceste ked clovek brzdil silnensie tak citil ze ABS sa snazi nieco vymysliet
toto sa s continentalkami nedeje a za sucha ABS do brzdenia nekeca

asi som len zacal prechadzat tie zakruty kusok rychlejsie
...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a je nieco na priebezne cistenie klimatizacie, ale co ma aj zmysel? raz za rok chodim na kompetku (ozon+infra + filter)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ozonom nespravis ani hovno z dvoch dovodov

1) dezinfekcia ozonom v takej miere aby zabila bakterie by ta udusila a pravdepobone zabila
2) ozon rozklada plasty (ABS, styreny, elastomery a podobne), a pokial sa ti doteraz nerozpadol interier, tak jeho koncentracia nebola dostatocna, keby bola, palubku mas popraskanu

Neverte vsetkemu chlapci, v AC systeme nemate jeden druh hribov a bakterii, ale viacero, ani wurth nemusi zabit vsetky, je to hop alebo trop, radsej sa naucit AC normalne pouzivat nez potom riesit hriby na vyparniku.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ma to aspon nejaky zmysel to davat do servisu takto cistit?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

imho, nie... to si vies aj ty doma vystriekat sprej do auta a zapnut klimu na vnutorny okruh.
Pokial nesmrdi, tak pre mna je to zbytocne. Snazim sa klimu vcas vypnut, aby sa stihol odparnik vysusit..
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zmysel to ma ak ti vadi len zapach - ten sa po taktomto prečistení môže na čas stratiť. Je to ale asi tak platné ako postriekať hovno guči voňavkou...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

klime staci 5 minut, max vetrak a je sucha. Ovela podstatnejsie je kazdy rok naplnat system, menit olej, kazde dva roky menit vysusac, to sa potom kompresory doziju zaujimavych najazdov, za usetrene peniaze sa potom da ist aj na dovolenku. Wurth musis striekat na vyparnik (z odtoku kondenzu), nechat 10 min posobit, a potom vnutorny obeh, zakilluje vacsinu havede, pokial je uz ale vyparnik v zlom stave, vybrat, kefa, ajatin a ides.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5187
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

kks dnes som videl A8 D3 4.2 naklonenu do jednej strany (BL108 alebo 109), obehnem a chalanovi s cajockou stredne spatne vyselo na kably :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

mp3turbo napísal:http://www.idemvolit.sk/644-kauza/orien ... slovenska/

vyplod jednej dost chorej hlavy. Zatialco suhlasim s argumentom ze stavit vsetko na jednu kartu - hocikde, hocico - je blbost, pouzite argumenty mi pripominaju 12rocneho fagana ktory sa nudi v druzine a nema najmensi prehlad o fungovani svetla. Pardon, sveta.


Myslim ze zacat a skoncit sa da jednou z uvodnych viet : "Výroba aút vyčerpáva prírodu o ťažbu nerastných surovín a mnohých kovov, ktoré majú ostať v prírode a uvoľňovať sa do podzemnej vody a tou dostávať do tela človeka a prospešne naň pôsobiť. " Daj si do tela lithium alebo olovo feši.

Ozaj, k Detroitu jedna zaujimavost : rok, pocet obyvatelov total, pocet BIELYCH obyvatelov
1950 | 1,849,568 | 1,545,847
2010 | 713,777 | 75,758


mimochodom ten pad Detroitu vobec nenastal dnes alebo vcera, ono to mesto padalo 50 rokov :

1960 1,670,144
1970 1,511,482
1980 1,203,339
1990 1,027,974
2000 951,270
2010 713,777

a vobec to nesuvisi len s automotive. Kto vie ako v Amerike funguju ceny nehnutelnosti, pochopil by aj toto. Preco sa tam bieli prestali chciet stahovat alebo preco tam prestali chciet zit.

Odkaz autorovi : keby sme tie nenavidene vehykle nevyrabali uz tesne po revolucii povedzme od 1991, uz by sme hladova dolina boli davno. Tak si vyber, odbornik.
Nuž a keby si bol znalý problematiky, tak by si vedel, že do Detroitu sa nerátajú satelity, resp. jeho aglomerácie (niečo akoby si v BA škrtol všetko čo je ďaleko - Devín, Dúbravku, Raču, Karlovku... ) tam práve bývajú tí bieli. Treba sa pozerať za 15-tu míľu a ďalej.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Preco by som doriti mal skrtat Racu, Dubravku alebo Karlovku z Bratislavy ?!

Kristovadobrota a co to hlada v autickarskej teme ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes chcem ísť do Rožňavy. Ktora cesta je najlepšia z bb podľa vas?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2234
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

vikend, leto (k tomu letecky den na Sliaci)... chod na Tisovec
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zmena plánu,idem na dob.masu..takze vrchom

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"