Notebook cca 800€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Notebook cca 800€

Príspevok od používateľa Pronto »

Ahojte,

chcel by som sa poradiť s výberom notebooku. Nejak sa v tomto segmente neorientujem a po zhliadnutí rôznych recenzií a ponúk eshopov som ešte viac zmätený ako na začiatku.
Čo teda hľadám:
1.) Notebook, ktorý bude primárne určený na prácu - browsovanie, excel, správa a dohľad nad servrami, virtualizacia, ... je to vcelku bohaté.
Nakoľko toto bude moje jediné PC (momentalne desktop predávam), rád by som si na ňom zahral aj nejakú menej náročnú hru typu DotA2, WoW, CS:GO. Mám doma HP ZR24W, takže doma ho budem prevádzkovať s ním.
2.) Notebook budem dosť prenášat, avšak väčšinou autom. Ak však nepôjdem autom, notebook bude v ruksaku Alienware Vindicator 17
3.) Od notebooku očakávam výkon a dobrú výdrž na batériu. Na technológiu panelov a podobné veci si nepotrpím. Momentálne mám v práci Thinkpad X240 a je to slušná mašina, avšak mením prácu a rozmýšľam nad niečím s dedikovanou grafikou.

Zatiaľ sa mi z recenzii celkom páči Lenovo Y40-80 - https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y40- ... d=18842920
Je to dobrý nápad alebo mám porozmýšlať nad niečim iným?
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Notebook cca 800€

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Keď som v januári kupoval notebook bol som si tento vyskúšať v Lenove na Einsteinovej a veru mňa moc neoslovil. Pre mňa najpodstatnejšie veci sú klávesnica a display a u tohto som nimi nebol moc nadšený. LCD je TN čo som nechcel, a na klávesnici mi hlavne vadilo neoddelené šipky a klávesy na boku vedľa enteru.

Skús si ho ísť pozrieť, či by ti vyhovoval. Najmä to LCD je otras.

Ja som kúpil Thinkpad E460, ktorý mne osobne lepšie sadol. Jediné čo mne v tomto prípade chýba je podsvietená klávesnica.

Čo sa výkonu týka dosť ľudí odporúča Acer V15.

Alebo potom gaming edícia MSI GL62

Či kvôli prenášaniu chceš radšej 14" notebook?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Notebook cca 800€

Príspevok od používateľa Pronto »

Nuž, 14" by bol ideál. Predsalen pracovať sa na tom stále dá a nezaberie to toľko miesta a ani váha nieje tak veľká ako pri 15,6", ale ak je to lepšia investícia, samozrejme o tom porozmýšľam.
To TNko u Y40tky mi nepríde ako extra problém. Filmy budem na ňom kukať buď sám alebo na externom monitore/televízore, takže nízke pozorovacie uhly sú pre mňa skôr plus - nemusím riešiť 3M fóliu na display aby mi nekukali zákazníci na monitor. :laugh:
Tie neoddelené šípky si ale budem musiet skúsiť. Skočím asi do Marsannu či tam nemajú ešte Y40 vystavenú.

Ďakujem za reakciu :good:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Notebook cca 800€

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Treba si každý notebook troška ochytať, lebo mne môže vadiť čo tebe nie alebo naopak. Keď ho budeš vidieť naživo, tak vieš aj ako tak posúdiť konštrukciu (či sa nekrúti, nevŕzga) a aj hmotnosť.
Ako sa vraví: Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť :cool:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Nákupná poradňa"