ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

skusal som uz 3 pobocky, vzdy mam problem... fakt banda kktov... po 3r som zistil, ze je zase zmluva zle urobena...
V aprili som predlzoval internet... 1 mesiac som platil ako neviazany, lebo c***e nevedia akceptovat zmluvu, potom 2 mesiace zle faktury, 3. mesiac OK a posledna faktura zase zle..
Mam od nich router v najme, vcera som ho po neustalych problemoch bol konecne vymenit.. Viete co je sranda.. ti kkti nemali ani v systeme, ze ho mam od nich (je to uz 2. router za 4,5 roka), mali len ten prvy. A moze sa udajne stat, ze mi pride 9,99€ za vymenu routra... pritom nema, lebo som ho reklamoval.. Teda som reklamoval router, ktory ani nemam.... atd. nema to konca...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak tých zamestnancov berú zrejme na železničnej stanici, keď náhodní cestujúci vystúpia. Nevedia aký je rozdiel medzi routrom a modem. Teta mi povedala, aký silný je ten ich internet podľa paličiek koľko chýta od suseda a podobné žvásty :D :D Ano, takto bola formulovaná ta veta!
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

bohuzial s orangom su casto stale problemy :)) ale zas je to stale lepsie ako tmobile ci telekom ci jak sa to teraz vola... ja by som to povedal tak,ze cim menej clovek o nich pocuje tym lepsie...

ale ja musim povedat,ze som zacal kontrolovat faktury od nich lebo uplne bezne kazdy mesiac 2-3ecka vyskocili za nieco co vobec nemam alebo podobne... ako neni to vela,ale z principu mi to prekaza uz ..
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa rado3105 »

Nemate aj vy pocit, ze po navyseni rychlosti DSL vyrazne poklesla stabilita a najma v spickach to ide otrasne? robi to len mne orange alebo aj inym? ine dsl..?
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Nepíšeš lokalitu, službu, hodnoty linky, vzdialenosť od DSLAMU...
U mňa okres Kysucké Mesto bez zmeny, všetko je v naprostom poriadku, uvidíme po ich "zrýchlovaní" ...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Fullesh »

DLS od orange mam uz 6. rok. Zacinali sme na 3,8/512, potom 15/1. Medzitym, sa prvykrat menili rychlosti z 3,8/512 na 5/512 a neskor z 15/1 na 20/1, v oboch pripadoch nas nehali na povodnych rychlostiach zo zmluvy, vzdy sme museli cakat do konca viazanosti a spravit novu zmluvu aby sme mali rychlosti, ktore aktualne ponukaju pre novych zakaznikov.
Teraz mam VDSL 50/5. Realne 45/4, cez leto ked sa prvykrat vravelo o zrychlovani, mi siel pomlay net, vraivm si ze ok, asi zrychluju (pred 2 mesiacmi) momentalne mam 60/8 real. a tie vypadky uz po mesiaci skoncili, sem tam citim nejake zavahanie a ked pozriem rychlosti tak su padnute na 1/3, 1/4 ale trva to tak 1-2minuty potom to ide vpohode.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

zajtra končí v košickom kraji zrýchlovanie a zmena na profile ešte žiadna.. krása :-)
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Skús im zavolať / napísať, čo ti povedia, orange ešte "oficiálne" zrýchlovanie nepotvrdil, a podľa mňa ho najskôr potvrdí až po telekome, čo je logické
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ale pýtal som sa aj známych tu na okolí či už im zrýchlili telekom a ešte bez zmeny... takže ešte našu ústredňu neriešili :-)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

cakat 3 tyzdne na zapojenie DSL je take slovenske ... fakt.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

tak bohužiaľ telekom to naťahuje ako len vie... ja som dakedy v roku 2012 čakal 2 týždne na zapojenie a to som mal pripravené aj káble aj všetko...
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Tak ono je to podľa mňa aj tým, že telekom to robí cez externú firmu "SupTel" myslím, a Tí toho nemajú asi zrovna málo, tak to treba nejako naplánovať, tiež som čakal 2-3 týždne, naštastie mi to nesúrilo a Orange mi dal dokonca kým mi zriadli linku mobilný net za 1€ (Nejakých pár GB tam bolo myslím...) - Toto telekom tuším ani neponúka...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

inak mne odppísali na zrýchlovanie toto: Dobrý deň, Matúš, zatiaľ sa o tom rokuje s partnerom. Aktuálne to však nebude. Ďakujeme za pochopenie. S pozdravom, Marek.
Ja: Takže ich zrýchľovaním po krajoch sa nemáme riadiť? Keď bude niečo bližšie o tomto, bude spoločnosť kontaktovať zákazníkov? V tlačovke som písal, že plánuje zvyšovať aj orange len tam nič bližšie nebolo. Neviete mi zhruba ani povedať kedy by to mohlo byť reálne? Ďakujem.
odpísali: Matúš, nevieme ani či to bude reálne, takže termín radšej nebudeme špecifikovať. Informáciami Telekomu sa neriaďte, to neznamená, že to bude rovnaké u nás. Ak k tomu pristúpime, tak o tom budeme informovať určite aj tu na FB, ale aj v tlačových správach. S pozdravom Marek
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja neviem potom... keby som bol vedel ,ze to tolko trvaaa tak si to riesim pred mesiacom,ani ma to nenapadlo lebo fibernet za dva dni vybaveny :X
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Ale fibernet je niečo iné, tie linky si spravuje priamo orange a tam si to spravia cez svojich ľuďi.

Návrat na "Siete"