Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Mne sa ta alpa vobec nepaci. Asi sa na to nepozeram ocami alfa fanboya.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

no ale cenovo je zas vyssie ako nejaka mazda 6
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Snake napísal:No mna caka vymena celneho (prasklina v priezore pre vin cislo), sklo stoji 1200€, tak som zvedavy jak sa budu vykrucat :/
Takze nakoniec to dopadlo vyborne, ziadne kecy, obhliadli, dali Xko, vyratali ze keby to robil garaznik daju 433€ (co mi je jedno), autorizovany servis vystavil FA, potahali sme za nitky, do hodinky bol KL v maily, 3,5 hodiny cakacka, doma s novym sklom.

Plus ako bonus mi klampiari narovnali dvere co casom padli (bolo vidno na liste co je na okne, proste dvere sadli dole, normalna fyzika), za mna super, neviem co sa ti ludia tych autorizakov tak boja, ja mam len dobre skusenosti zatial. Vsetko robene origo lepidlami, pripravkami, kalibracia radarov atd.
stiv napísal:Mne sa ta alpa vobec nepaci. Asi sa na to nepozeram ocami alfa fanboya.
asi tak, alfa je pekna, ale ked mam prejst 500km denne urcite to nebude alfou, ale prave passatom.





.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

to bolo v ramci zaruky ci pzp alebo ako? teta od policie mi vravela, ze prasklinu od kamienku musi poistovna hradit z pzp, ma s tym niekto skusenost?
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

z PZP vinníka... proste musíš mať vinníka a keby sa ti pod to aj niekto podpíše, že to on to spôsobil, tak poisťovne zvyknú tlačiť na klienta aby dal do stavu "nie som si vedomí" lebo bububu, zvýšime Vám poistné. Prasknutie sa dokazuje veľmi ťažko a z pzp sa toto bežne neprepláca, preto je zvlášť poistka na to...
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Snake napísal:Plus ako bonus mi klampiari narovnali dvere co casom padli
Bohača som nikdy nad tým nerozmýšľal, že by sa aj takáto vec dala napraviť. Veruže aj ja mám na Omege spolujazdcove dvere mierne padnuté, takisto to vidno na ráme okna a keď tie dvere zatváraš v absolútnom tichu a s totálnym citom, tak je počuť, že filc alebo ako to nazvať čo je okolo okna, sa mierne šúcha o rám v hornom rohu, čo na šoférovej strane nerobí...
Snake napísal:alfa je pekna, ale ked mam prejst 500km denne urcite to nebude alfou, ale prave passatom.
Zasa otec jedného kamaráta mal už kopu všelijakých služobných áut a povedal, že práve tú jedinú Alfu medzi nimi čo mal, že to bolo skutočné auto. Vynikajúce, pohodlné, stabilné, dynamické, skvelé...
Smeje sa, že to auto mal naozaj rád...
Po Alfe má teraz Audi A6 Avant 3.0 BiTDi (200kW) a to auto nebol napr. nikdy on osobne umyť. Keď sme sa ho pýtali, že prečo, vraví, že to nie je Alfa, to je len auto...
Predtým mal Octávie, Passaty, Audiny... ....všetky vždy na operatívny leasing...
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

Xeigen napísal:z PZP vinníka... proste musíš mať vinníka a keby sa ti pod to aj niekto podpíše, že to on to spôsobil, tak poisťovne zvyknú tlačiť na klienta aby dal do stavu "nie som si vedomí" lebo bububu, zvýšime Vám poistné. Prasknutie sa dokazuje veľmi ťažko a z pzp sa toto bežne neprepláca, preto je zvlášť poistka na to...
hej to ma napadlo, ze toto treba, ale teta policajtka trvala na tom, ze to musi poistovna sama od seba, bez vinnika. vraj rozhodnutie najvyssieho sudu. vraj ak poistovna povie nie, treba ist s tym na sud
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Máš v tom príspevku veľa "vraj" , ak bola taká múdra, mala ti dať presne postup ako si to uplatniť :D.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Mne to šlo z poistky, nie z pzp





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Čo si myslite o dekarbonizacii?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2234
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

mp3turbo si o tom mysli toto: https://forum.autobazar.eu/dekarbonizac ... 12911.html
Na Tvojom mieste s Octavkou co nema ani 200k km by som to neriesil. Tankuj normalnu naftu, pre dobry pocit prilievaj VIF alebo nieco pod.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mne ide hlavne o prečistenie EGR ventilu.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3302
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak EGR vyber a vyčisti. Alebo ho zaslep a odstav cez diagnostiku a si vybavený :good:

Ohľadom dekarbonizácie, riešil by som to až keď niečo s tým motorom je - emisie, dymenie, strata výkonu a pod. Ale pokiaľ auto nič nie je, netreba sa do toho vŕtať.
Osobne síce používam preplach pred výmenou oleja a aj prípravok na čistenie vstrekov do nafty, ale hento by som asi nedal.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Diablo1st napísal:Tak EGR vyber a vyčisti. Alebo ho zaslep a odstav cez diagnostiku a si vybavený :good:
Videl si uz EGR na CAYC? Asi nie, lebo ten sa necisti.
S tym odstavenim EGR je super rada. Vies co ti na to potom povie DPF? Pá pá :bye: :good: :facepalm:

@Per: naco chces precistovat EGR? Spaliny, ktore su uz tam, tak von uz nedostanes a prevencia zasierania ventilu je jazdit na vyssich otackach. Treba si uvedomit, ze CR nie je PD, alebo rotacka. Presiel som si uz vymenou EGR a 500eurova zalezitost nestoji za tu obcasnu vyssiu spotrebu pri pravidelnom vytacani motora. Lepsie sa mu potom dycha :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"