Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Screenshot (5).png

ah jo :D, kedysi davno na nemeckych dialniciach (policko 4 - vzdialenost od poslednej regen, policko 3 - aktualne zanesenie popolom, policko 2 - vypocitane mnozstvo sadzi, policko 1 - zanesenie popola)





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mp3turbo napísal:citlivu mas kožku na cicine :) kontrolkou ti pramalo vozov signalizuje akciu - to by tak bolo, vies ake zdesenie by zasiahlo motoristicku nevedomu verejnost... a este k tomu "teraz nesmiete vypnut motor, najblizsich 10 minut jazdite okolo bloku".

Take auta by sa predavali asi rovnako dobre ako voziky s alkoholtesterom - ziadna automobilka sa to neodvazi spravit, hoci by to zachranilo vela zivotov. Len... by ZLAHKA klesli predaje. To iste diesliky s kontrolkou regenu. KLESLI by predaje, zavladlo by zdesenie.




>> Asi auto nevypekam,kedze mi za vyše 3 mesiace ešte neregenerovalo.

ver tomu ze regenerovalo. Chlapci s DPFkami v pohode hlasia regeny kazdych 300km v meste podla diagnostiky (je to tam napisane) a nie je problem stretnut ani 180km intervaly. Jedine ze by si tri mesiace stal s autom v garazi.


Snejki jasne vysvetlil ze je rozdiel medzi tym co vchadza do DPF a co z neho vystupuje. Ani zdaleka to nie je "zasobnik" ktory vydumpuje svoj obsah o dvadsat kilometrov dalej...

Nevidím potom logiku tam montovat kontrolku,jed ju nepouzijem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na 99.9% dieslovych vozov ziadna kontrolka nie je, pretoze by vydesila ludi. Chapes ?

Snake : 1770km, to je urcite rekord co som videl. Dialnice robia svoje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Na na mojom si predstav že je
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Snake napísal:ked sa filter naplni na hranicu cislo jedna spusti sa proces regeneracie, ked auto nesplna podmienky regeneracia sa vypne kym nedosiahne podmienky, pokial prekroci hranicu dva, vodic je oboznameny kontrolkou ze je nutna regeneracia a auto sa prepne do regeneracneho rezimu (zavrie sa EGR aby sa zvysila teplota horenia, privrie sa klapka sania kvoli vacsej turbulencii vzduchu, casovanie vstrekovania je posunute aby zmes doharala pred katom), pokial ostanu podmienky dostatocne dlho splnene, filter premeni nazbierane sadze na popol (sadze horia, popol nie), a popol ostava v DPFku (neleti nic von), popol nejde dalej spalit, rozlozit, roztavit, vycistit, kedze je to posledna faza horenia (uhlik), opekat si uz opekal, tak vies co je popol, nikto zatial chemiou nerozlozil uhlik lebo to chemicky/fyzicky mozne nie je.

Pokial vodic bude ignorovat aj hlasenie pri hranici cislo dva, prejde motor do nudzoveho rezimu (hranica 3), a tam je mozne spustit uz len nutenu regeneraciu, pokial sa vsak prekroci ista hranica sadzi, filter sa musi vymenit, lebo horenim nadmerneho mnozstva sadzi moze filter zhoriet/zapalit auto.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Per, prepac, ale ja som si to uz vsimol davnejsie, a teraz sa neuraz, ale nedochadzaju ti banality a asi nevies citat s porozumenim. Viackrat som si to vsimol (vid par stran dozadu o prvej registracii auta a x dalsich pripadov dozadu). Skus prosim ta nieco precitat dvakrat/trikrat predtym nez budes reagovat, a skus to citat tak ze sa nad tym aj zamyslis, nie len budes hltat slovicka, lebo potom vyzeras ako velmi neinteligentny clovek.





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mne ani tak nevadi, ze ma tak vidis..zjavne si uz mierne zdeformovany internetovou komunikaciu a zjavne vam obom dosli argumenty..

Takze fakty,mam kontorolku dpf,ludom na oktavkach 2 to normalne div sa svete svieti,ked to regeneruje...Takze co tu tvrdite su kktiny pani

Co mi vadi,je za na jasnu otazku to zas vidim len kopu vseobechnych teoretizovani a tliachanin od vas dvoch :)

Ohladom toho technickeho preukazu,priznavam,bola to moja chyba..malu casu a velky technicky som uz dopredu vylucil,kedze som nepredpokladal,ze datum vyroby moze byt datum nahlasenia ;)

hadat s vami sa nema cenu..ale nezabudnite,ze arogancia je znak stagnacie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

:hmmm:





.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11552
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

Tak to sme tu potom skoro vsetci mierne zdeformovani.
Seriozne: Fakt si to neuvedomujes?
Nevravim, ze to musi byt tvoja chyba, moze za tym byt kludne daco ine.
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Snake, nebud na mna arogantny a ja nebudem arogantny na teba ! Lebo inak stagnujeme obidvaja a to skodi nasej pleti a este aj pokožke.




>> Takze fakty,mam kontorolku dpf, ludom na oktavkach 2 to normalne div sa svete svieti,ked to regeneruje...

ake mas auto ? Hned nastudujem ci mas kontrolku prebiehajucej regeneracie DPF a trosku ta mozno vyskolime jak maleho soplaveho chlapca. Tusim ze mas Okctaviu 77kW, len pockam na potvrdenie.


OCKTAVIA II MA KONTROLKU KTORA SIGNALIZUJE PREBIEHAJUCU REGENERACIU DPF ??? Mohol by som ju prosim vidiet na fotke ? Tu kontrolku, nie Ocktaviu - Ocktavie uz som videl dve u nas v meste. Sice len z dialky, to musim priznat, a bolo to v 2009tom ale nezmazatelne silny skrabavy pocit v trenkach zostava dodnes. Je to vskutku vynimocne auto s vela kontrolkami.

Poprosim tu hovoriacu o PREBIEHAJUCEJ REGENERACII dpf. Ano, divim sa svete presne ako si napisal.






>> Takze co tu tvrdite su kktiny pani

pockame si, uvidime. Mohol by si medzicasom nastudovat to co je hore VELKYMI CERVENYMI PISMENAMI ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Per ako sorry, ale Hadik ti to napisal tak politicky korektne, ze by som ho rovno pasoval za lidra stredopravej strany so socialnym citenim... ja by som povedal, ze si mierne pribrzdeny, ak mas problem pochopit to vsetko co sa ti tu vysvetlovalo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Obavam sa ze jemu to nedopne, on vidi kontrolku po otoceni klucom, a ked nesvieti, neregeneruje, opat plati ale to co som pisal vyssie, on nerozumie pisanemu, komunikacia s nim je velmi tazka ked len lieta po vetach a nerozumie im.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a dokial cakame na odpoved, skusim : nebude ta kontrolka prebiehajucej regeneracie DPF rovno vedla :




http://imageshost.eu/images/2016/09/27/ ... 117583.png

- kontrolky vodovodu. Vidis mas tam kontrolku na vodovod, ta by ti ukazala keby tiekla voda z auta von. Sleduj : (1) na obrazku.

- kontrolky akejkolvek chyby. Vyrobca nechcel byt vulgarny a napisat DPC, tak to lahko zasifroval pretoze E je blizko D na klavesnici. Ked sa tato rozsvieti, uz je to vsetko VPČ. Potom uz len MFP a JBMNT. (2)

- kontrolky letiacej lopty. Keby sa nejake decka hrali pri ceste a kopli loptu tak ze by ti mohla drbnut do xichtu, tak sa rozsvieti toto svetielko a ty vies ze je najvyssi cas privriet okienko aby si nedostal do čuráku. Pardon, čumáku. Chiba pri pisani, no boze. (3)

- kontrolky okoloiducej plachetnice. Samostatna kontrolka pre plavajuce lode : ked voz zisti ze plachetnica plava popri tebe a mohla by ma naburat, zapne tuto kontrolku a sfleku vies ze si musim davat bacha - no ty by si sa tiez nechcel zrazit s parnikom, Sicherheit uber alles !! (4)

- kontrolky gulateho kolesa. Žižinka sa zažne ked koleso prestane byt gulate a ochrani ti vajca pred premiesanim lebo zastanes. (5)

- kontrolky Aral/Slovnaft pumpy. Jedine tieto su zlte, takze ked sa blizis tak sa zapne táto žižinka. (6)

- kontrolky chybajuceho motora. Ked ti niekto udrbe motor, musis to vediet ! (7)

- kontrolky horucej baterie. Normalne jedna samostatna ked sa bateria roztúži a rozhorúči az prilis moc. (8)

- kontrolky zakruty. Ked bravurne prejdes cez zakrutu, tato kontrolka by sa mala rozsvietit a poblahozelat ti ako fasa si to zvladol. (9)

- kontrolky prilis dlhych mihalnic. Ta zelena uplne uprostred navrchu, medzi meracmi teploty plachetnice a vzdialenosti ku pumpe. Bola by oznacena cislom desat, ale to som chybal v skole takze tentokrat bez cisla...




http://imageshost.eu/images/2016/09/27/kontrolky22.png

- kontrolky elektrickeho kurenia. Keby bola velka zima, okrem normalneho sa zapne aj pridavne elektricke a mozes vytahovat bikini. (11)

- kontrolky ukradnuteho volantu. Ked ti niekto čmajzne kormáň, vybúraš sa ajncvajdraj a to teda nie, na to kontrolku treba ! (12)

- kontrolky ABS. ABS je Absorpcia Bullshit Sprav, takze zakazdym ked v aute poviem kravinu, rozsvieti sa tato kontrolka. (13)


Ostatne svetielka uz pozname z predchadzajucej generacie.



Kontrolku zabudnutej zeny - aby ti nebolo pocas jazdy smutno ked ti nikto nebude hubovat do soferovania - nema kazde auto, to len tie lepsie. Preto ju ani neukazujem aby sa ine auta mimo Ocktavii necitili podradne. Existuju aj kontrolky ukradnutych dveri, ale s tym ta uz fakt nechcem zatazovat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

:rolleyes:
obr 1.JPG
obr 2.JPG
obr 3.JPG
zdroj: http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualSe ... Manual.pdf
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

páni on vás len troluje, veď ho ignorujte a hotovo :) Dnes pri práci niekto parkoval biposto http://www.abarth.de/695-biposto akože totálny masaker naživo škoda že som nemal mobil pri sebe

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"