Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ako to vidim ja:
Per ma svojim sposobom pravdu.. v OII sa skutocne pri regeneracii rozsvieti LEDka, lenze to je uz regeneracia upchateho DPF.
Snake a spol. maju tiez pravdu, lebo auto regeneruje filter niekedy aj kazdych 600km. Ale vtedy kontrolka nesvieti. Lebo je to, no nechytajte ma za slovicka, ale "preventivna" regeneracia.

Cize sa pobite, lebo kazdy toci o tom istom ale uplne o inom :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tato LEDka sa !! NEROZSVECUJE !! kvoli regeneracii, nech uz mas na to nazor akykolvek. Za istych okolnosti sa moze rozsvietit pred regenom alebo pocas neho, avsak za inych okolnosti zostane svietit dlho-predlho po tom, ako regen uz skoncil (a "velmi uspesne").

Snake ma pravdu.

Videl si manual ktory si ty sam postoval ? Je na tych pismenkach nieco nejasne ? POKUD SVITI KONTROLNI SVETLO JE FILTER PEVNYCH CASTIC ZANESEN SAZEMI. Tato veta znamena nieco dost ine ako "KDYZ TO ZASRATE SVETILKO SVITI, TAK SE REGENERUJE DPF".

Rozumies rozdielu medzi tymi vetami ?



DPF sa v meste regeneruje veselo ukrutne castejsie ako 600km, ako pisem su pripady pod 200km, a NIKDY PRI TOM NIC NESVIETI. Ani na Ocktavii2.

Este raz vsetci PORIADNE precitat CERVENE VELKE pismenka o jednu stranu nazad. Akoze nechapem o com mate nutkanie diskutovat, este aj s originalnym manualom zabludite na rovnej ceste :) Uz sa oslobodte od kontrolky regeneracie. Je to ina kontrolka, kontrolka ucpaneho filtra s ktorym si auto nevie rady a ziada vas o pomoc jazdou s daleko viac vyhovujucimi podmienkami ako malo doteraz. A rozhodne, absolutne rozhodne je to prvy naznak cirkusu ktory moze prist.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nazor je jedna vec.. a co je v manualy od vyrobcu je vec druha.

precital som si to viackrat, a mne to znie, ze je to v rozpore s tvojim tvrdenim pre tento model.
obr 4.JPG
a potom:
lacika napísal:Ako to vidim ja:
Per ma svojim sposobom pravdu.. v OII sa skutocne pri regeneracii rozsvieti LEDka, lenze to je uz regeneracia upchateho DPF.
Snake a spol. maju tiez pravdu, lebo auto regeneruje filter niekedy aj kazdych 600km. Ale vtedy kontrolka nesvieti. Lebo je to, no nechytajte ma za slovicka, ale "preventivna" regeneracia.
<<<-- A tam ta sku*vena kontrolka nesvieti.. uz chapes?

Cize sa pobite, lebo kazdy toci o tom istom ale uplne o inom :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja z vás zomriem normálne... :D :D :D

Hlavne ale asi z turba... ...tie vysvetlenia kontroliek sú super :good:
Akurát by som ťa rád poopravil:
mp3turbo napísal:http://imageshost.eu/images/2016/09/27/ ... 117583.png
- kontrolky prilis dlhych mihalnic. Ta zelena uplne uprostred navrchu, medzi meracmi teploty plachetnice a vzdialenosti ku pumpe. Bola by oznacena cislom desat, ale to som chybal v skole takze tentokrat bez cisla...
To je totiž kontrolka miesta s častým výskytom chorých medúz...

Ak by to bola iba táto kontrolka
Obrázok
To je iba miesto s častým výskytom medúz...
Naposledy upravil/-a undertaker007 v Ut 27. Sep, 2016, 20:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

U mojej Astry to inžinieri vyriešili veľmi jednoducho = žiadnu kontrolku tam nedali :hysterical:

Ak už ide do tuhého vraj sa rozbliká kontrolka žhavenia, ale odskúšané to nemám. Osobne som si regenerácii DPF za 54tis. km všimol asi 3x.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ziadna kontrolka pri regenaracii nie je, to by asi bolo hodne dotazov na internete ludi co jazdia prevazne mesto, preco to svieti kazdu chvilu. To ze sa rozsvieti DPF filter, neznamea ze prebieha regeneracia, ale vacsinou to znaci, ze sa blizi problem. Castokrat je aj tato kontrolka prehliadana majitelmi a potom sa cuduju, ze sa dostanu do stavu, ze im auto netaha a nejde.

jedna tema trosku na vysvetlenie:
https://forum.autobazar.eu/superb-2-2-0 ... 49416.html

mp3, ty si tam pisal tiez :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ako vazne?
odvolam sa teda na snakeove cervene (svate) pismo:
ked sa filter naplni na hranicu cislo jedna spusti sa proces regeneracie, ked auto nesplna podmienky regeneracia sa vypne kym nedosiahne podmienky, ==> prebieha regeneracia bez kontrolky
pokial prekroci hranicu dva, vodic je oboznameny kontrolkou ze je nutna regeneracia a auto sa prepne do regeneracneho rezimu ==> VAT DA FAK? prebieha regeneracia a svieti kontrolka? TO SNAD NIE JE MOZNE PODLA TUNAJSICH DISKUTEROV. A ano, regeneracia moze byt uspesna. Ak nie je ==>
Pokial vodic bude ignorovat aj hlasenie pri hranici cislo dva, prejde motor do nudzoveho rezimu (hranica 3), ==> tento stav nastane ak sa filter uz neda zregenerovat lebo, ked si svietila kontrolka regeneracie (vidite tu ironiu? vraj kontrolka regeneracia... haha PARADOX, OXYMORON), tak si sa na to vy(_)(_) a odstavil si auto. Viz manual od chrachtoavky, kde ti zacne svieti aj kontrolka zhavenia. Boha, sak to mate kreslene!

Cize netvrdte, ze pri regeneracii kontrolka nesvieti. Lebo stale existuje stav 2 (hranica 2).
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Neviem ako u iných značiek, ale pre Opel Astra H, Zafira B a Vectra C sa dá zakúpiť MKJ - modul komfortnej jednotky, ktorý vie na obrazovke rádia zobrazovať aj prebiehajúcu regeneráciu a iné informácie priamo z riadiacej jednotky ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

mp3turbo napísal:na 99.9% dieslovych vozov ziadna kontrolka nie je, pretoze by vydesila ludi. Chapes ?
Turbo ty vies obcas (dost casto) zaebat peknu koninu, hlavne ze okolo toho napises roman.. http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/ ... ych-castic Na tom prvom obrazku nieje kontrolka dpf ale ze z kufra ti ukradli televizor s prepichnutou hokejkou..

To ale nic nemeni na fakte co napisal snake..
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Dooobre davate :rofl:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

lacika napísal:...
Laciii, neblbni, riesite blbosti fakt, cele to je o tom, ze on tvrdil ze jemu pocas fazy jedna nic nesvieti a auto neregeneruje, faza dva je maximalna kam sa chce vodic dostat, tu kontrolku fakt vidiet nechces, tak sa nenatahujte za penisy jak male deti. Per ma ocividne problem s chapanim, co som uz pisal, veci si vysvetluje po svojom, nic ine.

Ja som na mojej osme videl kontrolku DPF raz, a aj to som sa 2 tyzdne drbkal po meste, prevodovka bola v sporte a povedal som si nikdy viac, podla sluchu uz aj viem kedy auto regeneruje (prvu fazu).

Prosim pozri si este raz to cele boldom co som napisal, ty sa natahujes o tom co svieti alebo nesvieti, turbo o tom, ze Per si myslel ze za 3 mesiace mu auto ani raz nic neregenerovalo lebo mu ziadna kontrolka nepipla, tak prestante uz, lebo pojdete do kuta...
stevo891 napísal:
Turbo ty vies obcas (dost casto) zaebat peknu koninu, hlavne ze okolo toho napises roman.. http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/ ... ych-castic Na tom prvom obrazku nieje kontrolka dpf ale ze z kufra ti ukradli televizor s prepichnutou hokejkou..

To ale nic nemeni na fakte co napisal snake..

to plati aj pre teba, jebte na kontrolku, nepodstatna, podstata je boldom v tomto prispevku, tak sa netahajte za slovicka uz.





.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

ani mne nerenegeruje ani nic nesvieti, ale to bude asi tym ze mam benzin :rofl:
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Sorry. To už je profi deformácia z práce v automotive. Kde mi min. každú hodinu niekto dvihne tlak. :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

netrap sa, boli tu viaceri ktori zjavne nenakupili a to su s nami DPFka len dekadu. No, ved ani Rim nevybudovali za dva dni. Tu kontrolku FAKT nechces vidiet svietit.

Dneskaj davam davam, taki dvaja za mnou s hviezdami na chladici reku nevadi davam tuho dalej ved pomahaci maju olympijske kruzky. Ked ma uderili ze 63AMG tak mi bolo trosku jasnejsie. A potom ma este myklo Maybach 600 tak reku odstavim ja nachvilku aby som nezavadzal tym daňovo sikovnejsim. Vela tych Majbachov asi nebude u nas v Blatisrave, co ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

minulke som stretol tiez maybach taky perletovo modry. isiel som smerom na nitru z TR
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"