Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Papek napísal:ak nefunguje packa, tak treba pouzit klakson. 99% funguje. netreba sa hanbit ho pouzit
Niekedy si ale pripadám ako psychotik už pri použití páčky... ...a moje auto trúbi príšerne, radšej prekusnem nedanie prednosti, ako by som mal niekoho vytrúbiť...
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Takym ludom je u riti ci ich vytrubis alebo vyblikas, ešte ak máš smolu tak to je nejaky agresivny ch.j co po tebe potom vystartuje. Už raz som si vypočul aky som mentálne postihnutý penis od 18-19r šiltofkára v starom VAG lebo on išiel 90 a ja 50 (v meste)

Podobna situácia, ja chodca, prechod v obytnej zone, čierna oktavka i gen 1.9 traktorDi, letel min 70 skoro ma zopalil a potom mi ešte zaveršoval 5 minutovu reč o tom aky som ... LEBO ON IDE! :x :E
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

no neviem uz o vhodnejsom pouziti blikania dialkovymi, ako ked sa na mna niekto ruti v protismere. Vsak neblikam namiesto klepania na celo, ale pretoze mne ide o zivot (aj trubit treba, co ak kkt prave cumi na mobil a nie pred seba)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ja som myslel trubenie aj na pomalych vodicov, co sa zubami-nechtami drzia v lavom pruhu dialnice aj ked su zvysne dva volne
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

chlapci minule som jednemu blikol lebo svietil dialkovymi cca o 23h vecer, okreska cca 90-100kmh, odblikal dialkovymi, blikol som mu naspat /2hy raz/...a co pan s KN znackami nespravil? presunul sa do protismeru /2 prudova cesta/ a asi 100m pred stretom odisiel spat a este mi zas dal dialkove do ust...

toto bol asi "vrchol kktizmu" co som fakticky zazil na ceste, takemuto by som facku strelil najradsej mimo obce bez svedkov nech to mame len priestupok a nie vytrznictvo v subehu s ublizenim :D
Naposledy upravil/-a quicky v Ne 02. Okt, 2016, 15:23, upravené celkom 2 krát.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no nvm trubenie na dialnici považujem za nebezpečné, iste sú to idioti, ale netrúbiš len pre ňeho, nejaký neskúsený vodič sa môže zlaknúť a spôsobiť nehodu napr. Ale tak každý podla seba :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak to uz su silne konspiracie, ale budis :) na nieco tam ta truba predsalen bude a myslim,ze toto je vhodny priklad ako niekomu pripomenut ,ze sa sprava na ceste ako primitiv a nie je tam sam.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> chlapci minule som jednemu blikol dialkovymi lebo svietil cca 21h vecer

zaciatok som nenakupil - co svietil ako svietil ? Dialkovymi nesvietil lebo nimi blikol az nasledne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

na ceste suhlasim, na dialnici, kde sa ide min 110 kmph, by som s tým bol opatrnejší, mne osobne to veľmi prekáža a vždy keď počujem na dialnici zatrúbenie zlaknem sa/začnem pozerat okolo čo sa deje, nvm na niekoho to možno tak nevplýva, na mňa áno.

Zasa je trúbenie a trúbenie, niekto tomu s prepáčením drbe pokojne 10 sekúnd v kuse, niekto len decentne pretrúbne. Záleží, ako vždy.

A neboj sa ja klaxón používam v meste pomerne často :) samozrejme nie len tak z roztopaše :good:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ked sa niekto yebe v lavo a ani za boha vypadnut na bok ked som mu uz v kufri tak mu tak treba. Si mysli ze pockam kym on s fabkou obehne 3 kamiony iduc o 10kmh pomalsie.
.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo napísal:>> chlapci minule som jednemu blikol dialkovymi lebo svietil cca 21h vecer

zaciatok som nenakupil - co svietil ako svietil ? Dialkovymi nesvietil lebo nimi blikol az nasledne.
Nad týmto som aj ja vcelku dosť dlho rozmýšľal. Vychádza mi jedine to, že chcel napísať, že o tej 21°° NEsvietil...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ospravedlnujem sa opravene.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

stiv napísal:Ked sa niekto yebe v lavo a ani za boha vypadnut na bok ked som mu uz v kufri tak mu tak treba. Si mysli ze pockam kym on s fabkou obehne 3 kamiony iduc o 10kmh pomalsie.
takymto stylom budes mat coskoro velmi pekne ohrkanu prednu kapotu od kamienkov...

a ked uz citas SPZ a hrabes sa mu v kufri... ak by zrazu zabrzdil lebo jezko na ceste tak ako dopadnes?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hlavne ze sa o 30 sekund dostane skôr domov nie? Akože aj mna rozćulujú týpci podobného kalibru, ale nemusím skrz to ohrozovať bezpečnosť všetkých naokolo, čo stiv podľa jeho vyjadrenia robí, inak sa takéto tlačenie na kufor ani nazvať nedá... fakt sorry ale toto je ešte väčšia somarina ako začať po ňom vytrubovať. Ok spravil chujovinu tak ho vyblikaj a nechaj ho bezpečne sa zaradiť..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

hawkeye napísal:takymto stylom budes mat coskoro velmi pekne ohrkanu prednu kapotu od kamienkov...
Kapota je v pohode. Iba naraznik je bodkovany, ale to je najmenej kedze nejaky dobrak ho suchol. Nuz ale daily. Neriesim bude sa lakovat cele alebo predavat. Neni to lambo ani modla.
hlavne ze sa o 30 sekund dostane skôr domov nie?
Ano vsetci sa stretneme na prvom semafore.

Hlavne ma to kazde rano dost obmedzuje ked sa niekto snazi obehovat hore kopcom kamiony, dodavky a pomalsie iduce auta az kym nema pravy pruh volny. A ja za nim a dalsi ludia za mnou. Uz sa mi stalo ze typek za mnou mi blika a predomnou nejaka brzda tak co. Vobec nechapem tu mentalitu.. ked vidim niekoho v zrkadle tak ho pustam alebo pridavam nech sa mu "stratim". A nie blokujem az kym neobehnem vsetko co vidim.

Ked obehuje jednu vec a mna zbrzdi tak prezijem tych par sekund. To neriesim ale ako som pisal vacsinou chce obehovat vsetko mozne. :furious2:
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"