ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ahojte, no volala mi pani z telekomu a dohodli sme sa na profile 13,5 mbit nakoľko na mojej adrese by to viac nepustilo... Upravili mi aj upload na 1,1... Doma skontrolujem stav a dám Vám vedieť ako som dopadol.. Takže, riešenie je nevzdať sa a nepoľaviť...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

islo mi to zdielanie ako andrej hovoril,vypol som na druhom dhcp.. a krasne islo wifi nejakych 12-13 (proti 1-3 s orange routerom) ....

avsak co sa stalo ani za toho boha sa uz neviem dostat do toho druheho routru (po tom ako sa dhcp vyplo),ziadnu ipcku nezobere,ziadny reset, proste nic... normalne som zufaly ostal... samozrejme kopirka nahodena prave na tento router a teda po vypnuti dhcp nesla, slak ma trafi
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Klídek :D router resp. k druhému zariadeniu treba manuálne priradiť IP v rámci nového rozsahu .

Príklad...192.168.1.1 máš orange roter ... dhcp priraduje do 1.254 ....1.2 je tvoj pc ako klient, 1.3 bude tvoj druhy router . Idealne je otvorit karticku, kde si vypinal dhcp na druhom zariadeni a nastavit default Gateway IP alebo mi sprav printsreen .

Tym padom ze si nezmenil IPcku zariadenia, ktora bola pravdepodobne tiez 1.1. vznikol konflikt . Skus preskenovat cez advanced IP scanner co vidi program, mozno ze tam mas len atypicku adresu pre druhe zariadenia..ale skor to bude prvy pripad .

ad2 : hard reset ti da router do povodneho stavu, ak by naaahodou nesiel comu osobne neverim, nastav na sietovku pevnu ipcku cez IPV4 a nahod si do browseru 1.1 alebo prislusnu default adresu a nastavuj ,

ad3. ak na kopirke mas zapnute dhcp tak ti adresu cucne z orange boxu, jedine ak ti to niekto nenastavoval napevno v kancli/doma .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

Toto som dosiahol s pani z telekomu po dohode... ide mi to okolo 12 mbit na speedteste.. aj ten upload mi upravila (predtým, čo som mal hodnoty sú niekde vyššie).

Annex Mode:ANNEX_B
Downstream Upstream
SNR Margin:
6.3 12.5 db
Line Attenuation:
25.1 15.8 db
Data Rate:
13632 1150 kbps
Max Rate:
15112 1456 kbps
POWER:
0.0 12.9 dbm
CRC:
0 0
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

orange router -100.1 koncovka to stale islo super...
asus router mal 1.1. koncovku, po vypnuti dhcp uz nenajde nic(ked dam 1.1. do browseru,napise,ze boli aktualizovane nastavenia a mam zadat aktualnu, v ipconfig mi pise 1.4 - samozrejme toto nenajde absolutne nic).

na asus routri som skusal uz aj vsetky mozne hard resety a nonstop drzi povodne nastavenia, aj som ho pripojil cez kabel, ci nepojde ani to nic, proste sodoma gomora :D
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Tak si nastav na Asuse IP: -100.254 (mimo IP poolu, ktorý prideľuje orange router) a dostaneš sa tam bez problémov. Siete nie sú tvoja silná stránka.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

ten zyxel je tragicky zas to cele padlo...

viete mi niekto poradit ako nastavit Tp link TD- W8961NB?
poslali mi z orange nejake nezmyselne pokecy a nastavenia na ipv6 alebo co, samozrejme quick start nic nerobi a tie nastavenia v podstate tiez nic nezmenili...resp ma proste nepripoji na net.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Pockaj ty mas IPv6 uz?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

presiel som klasicke nastavenia dsl - meno heslo, tie hodnoty 1/32, atd... samozrejme net nikde... volal som na orange linku povedali mi,ze zrejme koli tomu,ze to musim nastavit na IPV6,hovorim okej sak router to ma nemal by byt problem nikde... poslal mi mailom nejake metodicke pokyny na nastenie ,samozrejme dokopy tam nic neni,nastavil som podla toho co som vycital,stale to nejde :( router svieti,ze nejaky signal ide do neho,ale internet nesvieti.

skusal som aj nizsiu verziu 8951NB, cize teraz tu mam dva kusy, ani jeden nejde nastavit na ich net...

udajne maju oni svoje FW, preto staci zapnut, dat zakladne user/heslo a hned to ide... tuto mi hovoril,ze to je "zlozitejsie"...

Fakt som v smutku lebo ten zyxel dava ubohu wifi rychlost !!! a zas k tomu pripajat druhu wifi ako signal robi blbosti :(
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Ten tp link 8951 a ani 8961 nepodporuje IPv6.. Bol by som zvedavy ake návody k uprave routeru Ti poslali z orange ??
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

akoze nepodporuje na to si kde prisiel? v nastaveniach aj na skatulke aj vsade ma popisane ipv6 :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

ukaz nastavenie z routra
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

skusim to neskor nafotit a dam postup + nastavenia :) - lebo som to od nervov odpojil a pobalil :D
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

8961 podporuje ipv6 :-) mám ho doma
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Dnes som bol pri jednom klientovi a nedalo my pozrieť ten 8961.. Nedalo my lebo minule na zak.linke orange ma jedna slečna priesviedčala, že TP link 8951, ani 8961 nepodporuje IPv6..

Potvrdzujem, že 8961 má v nastaveniach podporu aj IPv6.. , akurát som zvedavý na to nastavenie od ORANGE ako by na tom fungovalo ipv6.. ++

Zaujímavá je aj skutočnosť, že ak si objednáte u ORANGE nové pripojenie nikto Vám od nich nepovie kedy pri nových profiloch ide o DSL a kedy o VDSL..

Jeden známi si objednal nové pripojenie 15/2 s tým , že ide o DSL. Zakúpil si cez eshop TP Link 8961.. Po pripojení linky sa router nepodarilo spustiť..Po tel. na zak. linku ORANGE dostal odpoveď ,že uvedený router ani nemôže fungovať nakoľko sa jedná o VDSL pripojenie..

Preoste "kocúrkovo"
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

Návrat na "Siete"