Mobil do 400€ ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

bassgenerator napísal:Foťák samsungu v exteriéri už pripomína kresbu a nie peknú fotku. Potvrdené s viacerých zdrojov. V horších svet.podmienkach má samozrejme navrch samsung. Ale mobil sa primárne nepoužíva na fotenie večer.
V každom prípade a ohľade je kúpa čínskych tel.vyhodnejsia vzhľadom na porovnateľný hw a cenovku,kto tento aspekt neberie do úvahy, tak je minimálne zaujatý a neobjektivny.
Znovu záleží od uhla pohľadu, čo sa týka horších svetelných podmienok. A HSP nenastávajú len v noci ale aj v interiéry - jednoducho docieliš, že nemáš extra svetla - a to nemusí byť ani noc.
A nočné zábery nie sú tabu ani s telefónom - ide o to, ako berieš toho drobca vo vrecku. Pri nočných záberoch už ide o to, ako to pochopí automatika, mnoho automatík sa sústreďuje na rovnomernú mieru expozície scény, resp. snaží sa z noci spraviť deň, no iné (prípadne manuál) zachytí noc tak ako ju vidíme aj my a tu už je oveľa viac využití pre takúto fotografiu - áno, aj telefónom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

poznam vela ludi co maju ako hlavnu prioritu pri telefone fotak a HW je az za nim...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Nebol som to ja kto sem začal ťahať S7 :rolleyes: samozrejme, že ten je úplne mimo limit, ale napríklad ani taká S6ka nemusí byť zlá voľba a človeku ešte aj zostanú nejaké € na príslušenstvo :D

Osobne som S6ku uprednostnil pred OP3 hlavne kvôli foťáku a menšej veľkosti, telefón má byť akurát do ruky, OP3 je už fakt pádlo :D Ale späť k foťáku, za HSP i taká S6ka dokáže spraviť divy. Ale za svetla je obraz fakt už moc umelý, plastický. RAW som ešte neskúšal, nie je na to počasie, čas ani nálada, ale na automatiku sa mi snáď viacej páčili fotky čo liezli zo starej G2ky... chcelo by to nejakú appku ako má G2ka XCam Settings, tá je boží.
HDR pri fotkách aj videu je neskutočné plus, ale ten OIS je, z tých videí čo som zatiaľ spravil, dosť strašný, OIS G2ky mi pripadal oveľa oveľa plynulejší a tak brutálne nenaklápal obraz ako S6ka (SW stabilizácia videa vypnutá).

Či to stálo tých 400€ za upgrade z G2ky? Nie. Nie je to zlá mašina, ale to čo to prinieslo oproti G2ke 400€ rozhodne nestálo. Ale což, 2 roky mi to snáď vydrží :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa bassgenerator »

LordKJ napísal:poznam vela ludi co maju ako hlavnu prioritu pri telefone fotak a HW je az za nim...
Jasne. Pre mňa je dôležitý multitasking a OP3 ho má setsakra dobrý. Dokument alebo screen z niečoho mi postačí aj 3 mpx fotak.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

taktiez som s fotakom zatial nemal zaidny problem a na moj vkus robi vyborne foto,takze za mna urcite spokojnost...ale urcite sa najdu aj maniaci na foto (ale to je vec osobneho vkusu).
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Shairachaz napísal:Nebol som to ja kto sem začal ťahať S7 :rolleyes: samozrejme, že ten je úplne mimo limit, ale napríklad ani taká S6ka nemusí byť zlá voľba a človeku ešte aj zostanú nejaké € na príslušenstvo :D

Osobne som S6ku uprednostnil pred OP3 hlavne kvôli foťáku a menšej veľkosti, telefón má byť akurát do ruky, OP3 je už fakt pádlo :D Ale späť k foťáku, za HSP i taká S6ka dokáže spraviť divy. Ale za svetla je obraz fakt už moc umelý, plastický. RAW som ešte neskúšal, nie je na to počasie, čas ani nálada, ale na automatiku sa mi snáď viacej páčili fotky čo liezli zo starej G2ky... chcelo by to nejakú appku ako má G2ka XCam Settings, tá je boží.
HDR pri fotkách aj videu je neskutočné plus, ale ten OIS je, z tých videí čo som zatiaľ spravil, dosť strašný, OIS G2ky mi pripadal oveľa oveľa plynulejší a tak brutálne nenaklápal obraz ako S6ka (SW stabilizácia videa vypnutá).

Či to stálo tých 400€ za upgrade z G2ky? Nie. Nie je to zlá mašina, ale to čo to prinieslo oproti G2ke 400€ rozhodne nestálo. Ale což, 2 roky mi to snáď vydrží :)
Znova NOPE, pozeral som S6Edge+ vs 1+3 a nie, ten foťák v S6E+ je o triedu horší ako u S7E. Btw, tých implementácií OIS je plno, konkrétne, keď spomíname 1+3, tak ten ju tiež nemá extra dobrú (video).

Ja osobne by som bral aj 5,7" pádielko. :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa hawkeye »

zboznujem dash charge... 37% baterky(stale dost ale vo vlaku chcem drtit fifu) 12min do odchodu z prace... problem? ale kde... odchadzam so 67%
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čudujem sa, že toľko z tých výrobcov (zachytil som túto info jedine u 1+3 a ZA7) neproviduje žiadnu takú nabíjačku priamo v balení...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Energetik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Feb, 2015, 11:23
Bydlisko: Humenné/Ba

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa Energetik »

a nedegraduje velmi baterka pri tychto rychlonabijackach?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + scythe mugen max, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, GPU:ASUS STRIX RTX 3070Ti , PSU: Corsair RM750x, RAM: Kingston Fury 2x16GB 3600, SSD: Samsung 970 EVO NVMe M2 1TB + Crucial MX500 500GB, HDD: Seagate Baracuda 1TB+2TB, CASE: Fractal Design 2500

Bike: Kona Blast Deluxe 2010
YT Jeffsy 29 AL 2018

"mať a nemať milión, to sú dohromady dva milióny" Esterad Thyssen (Zaklínač)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa hawkeye »

podla vsetkeho by minimalne pri OP nemala...baterka sa menej zahrieva co je pre nu lepsie. Cela logika nabijania sa prenasa na charger

na druhej strane 2-3r vydrzi a potom aj tak vacsina meni telefon, ale to nabijanie je skvele...ked som na test telefon s normalnym nabijanim tak som nechapel ze sa nabija skoro 3h :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

http://android.stackexchange.com/questi ... on-battery

Pokiaľ sa nemýlim Dash nejakým spôsobom (ktorému z fyzikálneho hľadiska nerozumiem) ponecháva tepelnú stratu priamo v nabíjačke, čo by nám mohli ozrejmiť majitelia 1+3, či ak dajú nabíjať trebárs od 10% - 60%, tak či je telefón na mieste baterky studený/vlažný/teplý/BBQ.
Ak by to tak bolo, tak by to bola o kúštiček ešte lepšia správa pre baterku.

OK, hóki ma predbehol :laugh: , no aj tak je potom len teplá na konci ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa hawkeye »

nabijacka je dost tepla a telefon je teply ale nie tak ako ostatne telefony

S7 oproti OP3 hori :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa valistar »

Je teply ale uplne v pohode ho vies mat v ruke a aj hrat hru kebyze chces (teda ja mam na nom kryt, ten blokuje dost tepla uz len preto ze nema taku tepelnu vodivost ako hlinik :) )
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam dreveny kryt a je vsade rovnaky, ale zrejme to neni pod nim take teple aby to prehrial :D ale dash je super vec, fakt 30min a mozem cely den s kludom behat, to si akurat dam kafe a utekam :)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

otazka ohladom nabijania:

je dovod obavat sa pri nie originalnom kabli ? v aute pouzivam nabijacku Jabra (ku BT handsfree) ktora mi dobre drzi v 12V stekri tak nerad by som zhanal nieco ine. staci mi tam 25cm kabel (www.ebay.co.uk/itm/252370455152) no davnejsie som cital ze su nejake problemy s tym, aby sa mi nestalo ze mi zabije nabijacku, telefon, alebo nieco horsie :) hladam zahnute USBcko na oboch koncoch ..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"