Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa shiro »

Zubesuch napísal: normalny novostavbovy trojizbak nekupis za 100K... nekupis. Bud je totalne naho*no lokalita alebo kupis trojizbak 58m2 co tu ako deklaruju ze je moderne funkcne super byvanie, ked sa potkynas o hajzel ked chces prejst z kuchyne do spalne. xP ano tak to je.
Hej tiez pozeram ze ci su normalni. Das tam nabytok a neprepchas sa medzi TV stolikom a konfer. stolikom, lebo je tam 30cm miesta.
Clovek s vahou 100ks a prislusnymi telesnymi rozmermi by tam bol ako slon v porcelane. Otoci sa, aby nezhodil jedno, a zadkom zhodi ine...
Zubesuch napísal:Stavat dom za 100k?... ano ak mas pozemok. normalne pozemky 20km od tabule bratislava stoja od 100e/m2. Aby si tam nejaky ten aspon bungalov okolo 100m2 mohol slahnut potrebujes 6a co mas 20x30m. A to aby ta netrafil slak, tak sa modli aby si robil na zmeny tak aby si siel vzdy proti premavke, pretoze rano a poobede zhniješ v aute. A to si šťastný že sa nestala nehoda. Ak nemas pozemok tak si proste mozes postavit kuticu.
Ano, BA je ina uroven co sa cien tyka.
Kamos si bral hypno na 100k a ide stavat dom. A nie v lacnej lokalite aspon tuna v BB. Pozemok tusim 60k (asi 500-600m2 ci tak), za dom da zvysnych 40k. Zariadenie pokupi z uspor. Pritom 10-15km od BB mas pozemky za 20k/500m2+) a tiez su to dobre lokality.
Ale je pravda, ked uz dom tak velky. Stavat nejaky 3i pidi bungalov s uzitk. plochou ako ma 3i byt tiez povazujem za zbytocne. Ano, mam vlastny pozemok a niesom v panelaku...ale co z toho ked na mna z 80m2 uzitkovej plochy kuka panelak na kazdom rohu?
Je to o prioritach, poznam ludi ktory nech maju aj 20m2 domcek, vzdy je to pre nich lepsie jak panelak :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa quicky »

dom za 40k to musi byt radost byvat.... akurat zaspini cisty pekny pozemok to je tiez logika...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa jararak »

broslo - tiez som 3 roky zvazoval hungarov, bohuzial tam je hypo problematicka a rataj s urokom kolo 6-8% co je dost nerentabilne, taktiez rakusko, mam tam kolegov a ako zacali cestovat indiani, tak mal sem tam problem sa dostat domov koli kontrolam, inac ako, nieco dobre, nieco zle
inac mam hint, skus si vybrat krajske mesto ak tam chces byvat, taka stupava je fajn, avsak nevybavis v nej ani prd a ta smiesna billa je k zaplakaniu. byvam v Ma a mam tam vsetko, plus ak chytim 2 homeoffice za tyzden, tak som vysmiaty. to je napriklad vyhoda voci pezinku.

ohladom uverov - VUB mi momentalne slubuje 1,4% a 10rocny fix, comu sice velmi neverim, ale budis, chcem troska posteklit Tatrovku nech nieco zhodia, predsa len mam 2,4 z pred 2 rokov tak by to chcelo nejaky update.

lezgy - ja som teraz dokupil 1,1ah k pozemku, vyslo ma to 10k, co je vlastne dost v pohode cena, kolega kupoval v zahorskej bystrici 7a za nejakych 130t a ked chces prezit maly infark, tak si mrkni projekt zahorsky park, co je medzi zahorskou bystricou a borami, tam za 130t kupis nieco pod 5a.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

moja materska banka, aka mam tam ucet a chodi mi vyplata mi chce dat max 80%!
ostatne banky 90%
100% neda uz ziadna, jedine iba v pripade, ak do hu idu dvaja. obaja musia mat tpp na dobu neurcitu a aspon 3 mesiace vyplaty, alebo zalozit nehnutelnost.
da sa hu spolufinancovat so su, ale to je samovrazda.
take kvetnate kecy, ze mozno o mesiac bude situacia ina, a 100% mozno dostanem, lebo full financovanie davaju len uzkemu kruhu zaujemcov, alebo , ze treti kvartal nedali ani jednu, tak stvrty si mozu dovolit dat +2, k priemeru je tiez na dekel.
a mimochodom, pre mna ina moznost ako 100% financovanie neni. pretoze nemam prachatych fotrovcov, ani nededim nic po strykovy zo saudskej arabie a ani nejsom clenom rodu, s dlhou historiou vlastniaci nejake unseco sutre, na ktore je kazdy zvedavy.

a tie ceny v ba to je peklicko uplne. ludom jebe na tie ich hlavy pojasene
aj kupujuci aj predavajuci.

financna gramotnost je na mieste. lenze ti ludia nemaju inu moznost. vsetci sa tlacia do ba byvat, a ziadny brexit a ani ina bublina nezabrani tym ludom kupovat predrazene projekty. pretoze musia a nemaju inu moznost.
(ale bodaj by to tak bolo, ako pisete chlapci! ja vam asi aj budem verit).
ist byvat na dedinu do okolia, to je ako si dat pri delenej strave rezen a o hodinu zemaky.
neberem si slucku na krk na zvysok zivota, aby som cestoval v zapchach kazdy den hodinu a viac, berem si to lebo potrebujem vyriesit aj napr. take cestovanie (alebo najst job, s home office). mozem ist byvat na okrajove casti, ale to ma caka zasa hodinove, s xy prestupmi cestovanie. z kaluze do blata.
+ mozno raz pridu soplosi. v puberte ma zacnu nenavidiet este viac, lebo som si nevedel najst byvanie v meste, lebo v takom novom raji je len pole, a nejaky rozvoj kulturno socialny, je osekany len na miestnu krcmu a potraviny.
navyse, ten strasny redneck boom, kazdy den pivecko, bonecko na teraske a soboty grillparty su akosi u konca a ludia sa vracaju nazad do mesta. pretoze to neni len o chilloute, ale okolo domu treba aj makat + ked vychtas suseda kok, tak je to uplne vybavene.
(clovek by neveril, co dokaze taky plot spravit so susedskymi vztahmi. a to tam este ani nezacali vsetci byvat)

a toto si predavajuci velmi dobre uvedomuju a s cenami dole nikdy nepojdu.
tu by musel zasiahnut stat a zacat to regulovat a zacat s vystavbou najomnych bytov, napr. ako to je vedla u susedov rakusku.

ani neviem com s tymto tldr shitstormom chcel povedat. asi len si zap1cov@t.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v St 02. Nov, 2016, 11:05, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa HaDeS »

jararak napísal:lezgy - ja som teraz dokupil 1,1ah k pozemku, vyslo ma to 10k, co je vlastne dost v pohode cena, kolega kupoval v zahorskej bystrici 7a za nejakych 130t a ked chces prezit maly infark, tak si mrkni projekt zahorsky park, co je medzi zahorskou bystricou a borami, tam za 130t kupis nieco pod 5a.
Zahorska je ukrutne draha pisal som to o par prispevkov vyssie. Zahorsky park nepoznam, ale Zahorske sady su mi zname (smerom k vrskom pri kaplnke) tam zacinaju pozemky na 220/m2. +za tych 6 ci 7 rokov sa tam tak ukrutne zhorsila doprava ze to snad ani nie je mozne.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa stiv »

Co take dokaze plot spravit? Akoze uz sa ti nebude susedka zdravit ked budes kazdu sobotu kosit?
.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

kupujes tam pozemok + nehnutelnost za neviem kolko prachov a nejsi ochotny sa skladat na kvalitnejsi plot, ktory ta vyjde ani nie 300e.
je to kvoli psom. ktorych maju aj susedia mimochodom.
to neni imho ten najlepsi sposob ako zacat spolunazivanie.

ale ludia su vseliaki, o to pokoj. kazdy ma svoje dovody, preco nie.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa HaDeS »

nie, ale tie betonove chujiny su prekrasne na pohlad. Vzdy mi zaplesa srdce ked vidim domcek u domceka na 4arovych pozemkoch (z ktorych si 150m2 zastavaju, dalsich 30-50m2 su spevnene plochy) s prefabrikovanymi betonovymi plotmi do 2.5m. To je tak pridr*kana slovenska natura oplotit si svoje 2m2 len nech mi nikto nevidi do dvora- urcite si vela z vas pamata obrovske plechove brany na dedinach
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

taky 2m betonovy plot ako je u nas moderne ti dost pokazi vzhlad zahradky

brat ma na novom pozemku z jednej strany krasny 2.5metrovy plechovy plot od suseda co je tam zabarikadovany jak v pevnosti :D
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

dalsi sused, chce k standard vyske 2m plotu navysit pol metra + ostnaty drot.
asi tolko len k tomu
Spoiler: ukázať
::: ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved aby si mu nahodou neukradol nieco!
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa hubula »

shiro napísal:Pritom 10-15km od BB mas pozemky za 20k/500m2+
Ano? Kde? Hned beriem
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

za tolko idu pozemky ledva v Kezmarku :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa stiv »

LordKJ napísal:taky 2m betonovy plot ako je u nas moderne ti dost pokazi vzhlad zahradky

brat ma na novom pozemku z jednej strany krasny 2.5metrovy plechovy plot od suseda co je tam zabarikadovany jak v pevnosti :D
Dost pokazi vzhlad zahradky? Ako?
My mame 2,5m plot z kvadier obkladany bridlicami a nemam pocit aby to nieco kazilo. Asi iba z druhej strany. Skor to vyzera lepsie ako sietka alebo nedajboze spolocna zahrada ako je teraz moderne, a najdolezitejsie je to sukromie kedy ti susedia nepozeraju ake mas slipy, co si vyparkoval z garaze alebo nedajboze ked sa rozhodnes nieco robit v nedelu kedy ludia chodia do kostola. A ano oplotit 3x3m pozemok murmi asi nieje najkrajsie no.

Ale je to aj kvoli bezpeciu. Velky mur a ostnata brana sa prelieza tazsie ako sietka. A uz sa aj stalo ze jeden dobrak to zaparkoval do plota. Pri troche stastia by rozbil auta pred domom keby tam nebol mur.

Za mna vysoke ploty jednoznacne ano.
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa shiro »

hubula napísal:
shiro napísal:Pritom 10-15km od BB mas pozemky za 20k/500m2+
Ano? Kde? Hned beriem
micina a okolie napriklad.
kolega hladal nejaky pozemok a daco take tam ponachadzal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"