Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

mp3turbo napísal:>> a ze skoda ma vsetko made by VW? aj hej, lenze skoda vie, na ake cesty pojdu ich auta, tak aj tak ich skladaju.

ale akoze tuto uz fakt prestava sranda... cize Szkoda posklada prieserovu malorazku 1.2tsi uplne inak ako ju ma WV ? Cize Szkoda ma uplne ine DSG 7kvaltove prevodovky ako WV [odhliadneme od konkretneho sprevodovania, moznoze je tam koliecko ktore ma o dva zuby menej]
ten mantak asi okolo automotive ani nepresiel.
Vies ako mi vyrabame budiky pre VW group?
Vsetko je stejne, len sa menia veci, kt. je vidno, cize rucicky a ich podsvietenie a stupnice. Potom sa uz len do kusu zapisu spravne bity, aby ti napisal pri Welcome Skoda namiesto Volkswagen.

Uz vidim ako si skoda sortuje vyberove komponenty :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

co ma tento Polo 1.4i 8ventil konstrukcne inaksie ?
1,4 16v 59kW 80k je uplny iny motor, ako ten 8ventil co popisujes..nemame sa o com bavit..
do pola rv2008 nikto nedaval 1,4ky s 8v!!


ano ano, pruser s rozvodmi sa stal, a ten nezazlievam.. ale to je uz DAVNO pase.. nieco, zabudnute... to budes za 20rokov vytahovat dookola??? ked uz davno budeme jazdit na elektromobiloch, lebo nam ti hore zakazu akekolvek spalovacie auto v meste v EU?
sa treba dat dokopy a uvedomit si, ze dristy, zbytocne pismenkovanie o tsi, mpi a neviem com je pomaly pase...
moj nazor je momentalne ten, ze o 2-3roky sa neoplati kupit nove auto so spalovacim motorom, lebo ho eu zakaze este kym skonci jeho zivotnost technicka /nie to este moralna..- dnes ratam,ze aj 15-20rocne auto este nieje moralne zastarale.../. na severe od 2020 zakaz spalovacich aut /sice este nieje podpisany, ale bude../.

proste, papa motory. tak jak znizuju psychopaticky emisie a nutia robit vyrobcov veci typu tsi na ktore nemaju dost casu ich dat dokopy predtym, nez to pustia do seriovej vyroby, tak ked dojdu k minime emisii povedia: stop spalovacim motorom.. minimalne v mestach..
taze je prakticky uplne jedno, ake faily kto urobil /a davno ich odstranil, lebo by cela automobilka krachla.../, mali by sme sa bavit o elektromotoroch :D

mp3turbo napísal:>
Zatialco na druzstevnych Favoritoch mali u nas na druzstve nabehanych po poli 600.000km, nic take nehrozi na 1.2 pretoze to servisne/nakladovo neunesies. Vsetky Favority/Felicie umreli na hrdzu, VSETKY. Jednemu odpadla zadna naprava za jazdy, jednemu sa prepadol motor cez kasnu, taketo pripady. Jasne, pride argument ze ty s tvojimi najazdenymi 004.782km rocne nepoznas problem aut ktore maju dve tretiny mega, to vsak neznamena ze auto na ktorom jazdis nie je jeden neschopny nespolahlivy zlepenec kde trebalo VELA pokusov aby sa to nejako udrzalo pohromade. Jasnacka, cenova optimalizacia hraje svoje, ale...


Nie, pri nasich jazdach 50/90/130 ZARUCENE NIE JE jazda pod 5litrov ista. To zase neprehanaj ty. Okrem ineho, nejdeme diskutovat o tom ako klame moja 2001 WV Šaran napriklad uz len s teplomerom [!!!!] a ukazovanou spotrebou, nejdeme sa bavit o tom ze na modernych chrchloch počítačík ukazuje 4.7 aj napriek tomu ze ten hajzel dobre vie ze 5.07 by bolo presnejsich.

babavime sa o kasni, ale o motore... kasnu si vytiahol ty.. a kto sa stara, stale ma.. kolko inzeratov mas na skodu 100, favority ani nehovorim.. motor, je zly?? uz by nesiel, ale on stale ide. pol mega v pohode. a co, bola to 1,3l... a teraz sa 1,2 nikomu nepaci..

no poznam ludi, co ani vyssi objem jak 1,2 nesoferovali, a ZIJU,su TU, maju auto, a maju najazdene desattiisice km, a nemaju problem.
len netreba byt rozmaznany na trojlitre a neviem co. keby si clovek mal kupit nove auto ako napr. ja, tak ten troljliter v zivote nema.
keby som si mal zvolit jazdenku s 3l a ppc vykonom, a novy rapid v rovnakej cene, u mna vzdy vyhra 1,2tsi. pocit mat nieco nove ako prvy.. ano, moje peniaze, moja vec.. ale potom sa netreba chvalit, na akom diablovi jazdite, lebo to som mohol aj ja.. vozil som sa v 500konovom ferrari, a neposr.. som sa z toho ani tak, aby som radsej bral 300konovu jazdenku. na bezne presuvanie mi staci uplne 1,2. stacilo mi aj 80konove auto, tak nestaci mi 105konove?

a ku koncu: opat... sam si sa dostal:
" Jasne, pride argument ze ty s tvojimi najazdenymi 004.782km rocne nepoznas problem aut ktore maju dve tretiny mega"
1. 5000km rocne nemam.. to som dal za 3 mesiace od kupy...
2. vidis, su aj ludia, co maju 5000km rocne, a preto nemaju ziadny problem. naco by si ale mali kupovat nieco ine, ked ich najazd je raz taky, a teda aj potreby su take, a nic sa im nekazi? ano, mozno keby mali 30 000km rocne, tak na znacku nadavaju, alenemaju, tak?

netreba sudit ludi podla svojich potrieb... lebo presne to robis. ked niekto nema taky najazd, a nepotrebuje aby mu auto "plnilo" to co tebe, tak mu mozno bude vyhovovat uplne ine auto, s uplne inym motorom ako tebe.. lenze tu kazdy podsuva iba to, s cim ma skusenost. jasne, ze ked skodu nevlastnite tak bude pre vas sunt, nepodarok, nie nie nie.. podobne jak ja poviem na konkurenciu, lebo ju nepoznam..ale ked to mam, a som spokojny, nemam co riesit. mam potreby ake mam, najazd aky mam, a to auto ma zatial nesklamalo. naco mam pisat, ze je zle, ked nieje??ň

za 5 litrov mimo obce jazdim dlhodobo a bezne.. ak je to aj realne 5,2 tak v poho.. stale o liter menej jak v predoslom mensom aute s nie tsi motorom a slabsim o 1/4
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 05. Nov, 2016, 15:33, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

sa cudujem ze sa stale najdu jedinci ktorych tema TSI vs prilahly vesmi stale bavi
_____

existuju puklice, ktore niesu origo VW, ale zaroven na VW sadnu, a nevyzeraju tak hnusne ako tie za 12,99€ z tesca?

na zimu mame plechace, a uz ma sere ako tie puklice 1-2krat do roka niekto uiebe

a nechcem chodit len tak na plechacoch bez puklic, pretoze to vyzera strasne
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Vsetky neorigo vyzeraju ako z tesca.
.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

SKiLEX napísal:existuju puklice, ktore niesu origo VW, ale zaroven na VW sadnu...
really? :D

ak nechces aby puklice vyzerali ako puklice, tak potrebujes tie zo zafiry.. ale zaroven aj plechace zo zafiry.
5 lucove plechy, kt. presne prekryva puklica.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mne nevadi ze vyzeraju ako puklice

kludne by som isiel do VW a kupil origo za 25€/kus
akurat ze na aute vydrzia max tyzden, potom si ich niekto osvoji


proste uz tuto sezonu nechcem zase zhadzovat kolesa z auta, a zaroven nechcem aby tam boli hole plechace....

auto za 25k si aspon tie puklice zasluzi


//alebo tam nasackujem puklice z dacie, tie este nikto nikdy neukradol
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

daj si na kazdu aspon 4 stahovacie pasiky a pojdu dat dole puklice z ineho wagenu..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mal som
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

100x radšej holé plecháče ako chrómové 300 lúčové babárničky dotiahnuté do dokonalosti rýchloupínacími páskami a podobné jeby :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

o tom hovorim

kazda neoriginalna puklica co som nasiel vyzera horsie ako holy disk...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pasiky zostali, puklice prec, papierik "neser ma, musel som ist pre kombinacky" prilozeny :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ale vobec nechapem preco vzdy iba tie od VW beru...

vedla naseho auta stali este 2 - VW polo na elektronoch, tomu ukradli ten znak VW zo stredu disku
a nasa dacia, tam boli puklice len tak, nepripaskovane... ani sa ich nedotkly
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tatko na Fiate má puklice a keď sa montuje koleso, najprv musí ísť samozrejme koleso, potom puklica, potom skrutky. Všetky štyry skrutky zároveň držia aj puklicu.
Na také niečo sa to prerobiť nedá (a samozrejme si kúpiť príslušné puklice a skrutky)?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mam neorigo puklice, ktore prvyrok vyzerali celkom pekne /stacil lepsi vzor, a nalepky skoda../
avsak, po 1,5 zime vyzeraju strasne. sol ich uplne rozozrala, proste... vyzeraju velmi zle. uz by som neorigo nebral.

na bazosi najdes nove VW puklice za20-30€ sadu.. tolko stoja aj tie shity. prip ich dajak poskod, vyri tam svoje meno /ale zasa tak, aby to nespatilo :D/ a mozno ich odlakas..


to na fiate su origo fiatpuklice a maju fest nevyhodu... voda, ktora sa dostane na disk nema pomaly kade odtiect. po 5-6rokoch mas disky zhdrzavene.. puklice neorigo, ktore su viac otvorene maju lepsie "vetranie" celeho plechacu..

https://auto.bazos.sk/inzerat/65734993/ ... iat-15.php

to proste musi byt z vyroby taka puklica..
a co brani zlodejovi uvolnit 4 sruby/5, dat puklice dole? neviem, uz keby som bol zlodej, netrapi ma to


inzeratov na VW puklice je kopa.. len si vybrat
https://www.bazos.sk/search.php?hledat= ... 5&kitx=ano

ja by som asi po skusenostiach s kradnutim dal tie najlacnejsie, ak sa cloveku nepaci "cierny disk".

alebo zohnat nejaky kvalitnejsi neoriginal, co po dvoch zimach nebude suci do smetiaku.. (ale taky ti neukradnu :D)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co brani zlodejovi uvolnit 4 sruby/5, dat puklice dole? neviem, uz keby som bol zlodej, netrapi ma to
cas ti nic nehovori?, ked nevie za 30 sekund zobrat vsetky 4 puklice tak tam nebude stat :D
na bazosi najdes nove VW puklice za20-30€ sadu.. tolko stoja aj tie shity. prip ich dajak poskod, vyri tam svoje meno /ale zasa tak, aby to nespatilo :D/ a mozno ich odlakas..
hej tie su super, najlepsie, ze predajca niekde od Ziliny, inzerat ma uz pol roka a kupene puklice pridu z Michaloviec... a presne preto tie puklice aj hned miznu :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"