Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mirjak »

stevo891 napísal:A co tak kia ceed 1.6Gdi 99kW? Kolega kupoval pred mesiacom za 15k v druhej najvyssej vybave Gold a este si tam daval parkovaciu kameru a nejake srandicky. Cennikova cena je nad 15k ale priamo v predajni mu tam nabuchali nejake zlavy, preto treba skocit osobne.
presne toto som chcel odporucat pozriet, predajcov s predvadzackou je plno, treba vyskusat, mozno daju aj na vikend. Aj ked nechces, zvazil by som rovno kombik (1.6GDi) za 15.190 + daka zlava u lokalneho predajcu.
http://www.kia.com/sk/content/predaj/ak ... lovakia16/
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki.

Servisu TSI sa nebojím mám známych :) Či ako to napísať... proste u mna by sa TSI servisovalo poctivo. Kedy sa očakáva teda nová gen TSI? Ja nemám problém rok dva počkať nákup mi extrémne nehorí. Ak sa oplatí počkať, počkám ;)

Sorry ako som napisal dacia je v mnohom horsia ako moje sucasne storocne auto cize tudy cesta nevede. Chcem presuvadlo (nebudem sa pretekat) na druhu stranu chcem moderný automobil čo dáčia nie je.

KIU pozriem ale uprimne ma viac zaujal ten Renault. Megane sa mi páči ale GTčko :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa DC9-32 »

nové TSI (4 valec 1.5) uvidí svetlo sveta v roku 2017. Oplatí sa počkať? Na VW Motor? Už od roku 2002 nie.

Ešte ma napadlo, Spomínal si že máš Fiat, čo nové Tipo? Hatchback, Najvyššia výbava s 1.4 turbo benzín za niečo malo cez 15 tisic?
http://www.fiat.sk/UserFiles/File/cenik ... 1_2016.pdf

Znova, prvotné recenzie velmi kladné. Dizajnovo super, interier tiež decentny..

Za tu cenu to v koncerne vyzera fakt len na tie najhoršie motory s najhoršou vybavou..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa LordKJ »

Broslowski napísal:Dakujem . Otazka mas vodicak? Soferoval si niekedy akukolvek daciu dlhodobo? Lebo to nie je anilen presuvadlo. Uz vacsi humus je len skoda rapid :D
ako nic proti, rozmyslas nad ibizou a navazas sa do rapidu? :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa DC9-32 »

btw, este ma napadlo že Opel ponuka až 20% (to je tuším max) zlavu na svoje autá (neviem či všetky) ak máš fyz. postihnutého rodinné prísluníka. Sused dostal na auto 20% zlavu (ale musel o nu dosť bojovať), to mlže vhupnut do hry aj nejaky schopnejší opel http://www.opel.sk/content/dam/Opel/Eur ... _Astra.pdf

napr 1.4 TURBO (110kW/150k) Dynamic vybava (skoro najvyššia) pred 20% zlavou okolo 19k, po zlave 15k
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa quicky »

Kia ceed kombík to je jasné :D prvých 10tis máme spolu za sebou a nemôžem jednu zlú vec povedať.

Teda jedine,ze to neni v8 kompresor :D

Mäkký podvozok,pohodlne veľké sedačky,vela osobného priestoru,odkladacie priestory detto,cuvacia kamera super!,vyhrievanie sedadiel/volantu na výbornú, konektivita bt/usb skvele, žiadne vŕzganie plastov ako v skodovke,no za mňa auto do 15tis na vybornu:)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

kedze som cerstvo presadol s golfa do ceedu, tak urcite by som odporucal golf, alebo minimalne toho leona. ked si clovek zvykne na tu ergonomiu a drobnosti ako calunene odkladacie priestory aby tam veci nehrkotali, ovladanie kde 3-ma tlacitkami ktore som mal uz pred 15 rokmi na fabii urobim viac ,rychlejsie a bezpecnejsie ako volantom posiatym tlacitkami, tak si v ceede pripada ako o 3 generacie starsom v aute. povodne som tiez golfy zaznaval a povazoval ich za nudne, ale som zistil ze je opravnene etalonom vo svojej triede. quicky sice chvali bluetooth v ceede, neviem ci po facelifte nieco vylepsili, ale v rocniku 2013 je to oproti VW proste tragedia.

motor 1.2 TSI je ma z celej rady TSI asi najviac vychytane muchy a napriek neslavnej minulosti bude onedlho spominany ako jeden z najlepsich motorov VW kvoli vybornemu vykonu pri rozumnej spotrebe. navyse tento motor konci, takze napr. vo faceliftovanom leone uz ho nekupis, bude iba litrovy trojvalec. start-stop mas vo vsetkych sucasnych autach, ale napr, vo VW sa zapne len ked mas zapnute bezpecnoste pasy, aj ked idem na trasu pod 50 km tak idem vzdy bez pasov, takze start-stop ma netrapi, a na dialnci vacsinou nestojim, takze tam si ani nevsimnem ze start-stop v aute je.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa LordKJ »

to, ze start-stop na VW ide len so zapnutymi pasmi nie je predsa ziadny argument, a uz vobec nie rozumny
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa quicky »

neviem do akeho si ty sadol ale ja mam 2016 a je to bezproblemove, nastartujem a do 5-10sec mam sparovane BT, automaticky... taktiez ma je super pocut,nikdy sa nikto nestazoval,ze by zle pocul/rusilo atd/ a to na dialnici dost telefonujem,

fakt na ceed nemozem nic povedat a podla mna omnoho lepsie auto ako oktavka,golf a podobne srandy (minimalne rozsahom zaruky a realneho servisu-tj nie zaruky na papieri)

len doplnim ja som sa tiez rozhodol presne nad autom do 15k v aprili tohto roku po vsetkom patrani, "kvalite/zaruke/vybave" mi proste ako top vyber vysla kia a po 10tis km nemozem jedno zle slovo povedat... ano pacila sa mi aj mazda 3, ale hatch a nehovorim o tom,ze podobna vybava bola tak 19k?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

hovorim, ja mam rocnik 2013, ked si sadnem tak tiez sa to priparuje, zacne sychnronizivoat kontakty (pri kazdom parovani, jasne, mozem to vypnut, ale potom to musim pustat manualne z menu, synchronizacia len zmenenych kontaktov na pozadi ocividne neexistuje), trva to asi 3 minuty kym zosychnroznijue 963 cisiel ktore mam momentalne v telefone, navyse dost zretelne dava najavo ze podporuje max 1000, takze ked toto cislo prekrocim tak predopkladam ze niektore kontakty proste neprejdu. potom ako toto prebehne tak dalsich 5 minut vytvara zaznamy pre hlasove vyhladavanie, az potom mozem niekomu volat. a potom samotne volanie, z volantu nie je sposob (aspon som na to neprisiel) ako browsovat tel. zoznam alebo aspon zoznam poslednych hovorov, musim sa nacahovat k radiu a tam tocit koleckom minuty kym najdem dany kontakt z 963 zaznamov (mam nedotykove radio), sposob ako urychlene vyhladavat podla pociatocnych pisiem som tiez nenasiel. ked mam prichadzajuci hovor tak informacia o tom je iba na radiu, na displayi medzi budikmi nic. a to porovnavam s golfami v rokov 2012-13 (sestkove a sedmickove) a vobec nespominam ze infotainment v aktualnych golfoch umoznuje citat aj smsky.

tebou vychvalene usb tiez nic moc, po rokoch som musel oprasit stary lame encoder lebo nepodporuje m4a/aac. ale hovorim, v modelovej rade 2016 to uz moze fungovat uplne inak.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa quicky »

ako sory ale co by si na tej cenovke chcel ?

prehrava mi to hudbu cez bt bez akehokolvek trhania, usb taktiez ani raz nezavahalo (99%ˇludi pouziva mp3, to jedno percento ,ze neprehra nejaky flaac alebo ake super duper formaty, who cares?-ano niekto sa vzdy najde)

ja mam kontaktov asi 300 a problem nemam s nicim anio vyhlkadavanim ,mam dotykovy display,atd... vlastne som viac ako spokojny a fakt nemam co vytknut :) -je to vec vkusu co kto ocakava a dostane.

za mna je to top auto do 15tis s dph.

p.s. kolko ludi tolko nazorov a nikomu ten jeho neberiem :)
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

kiu urcite nie, ten megan vyzerá dobre, rovnako ako seat. Uvidíme pojdem to pojazdiť
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa quicky »

wow :D
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Andre »

quicky, on to chce nadlho, nie ze mu to za 5 rokov zozere hrzda, garaz asi nema
aj ked ten renault neviem
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nemam nic proti kii len sa mi nepáči to je všetko

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"