Ventilatory NOCTUA NF-S12 1200 a 800 - prvy kontakt

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

mam wintunel takze mam in aj out fany v btx case (na lanke si ju pozeral :wink: )scythe som nemal,nevim...necham tu noctuu1200 na out a skusim dat 800 na in zrejme to bude to idealne zapojenie :o dam vediet....
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

CrakeN napísal:yop, mas pravdu ... 1200 rpm sa moc neoplati ... ale 800rpm je ina kava ... :wink:
S tym si dovolim nesuhlasit. Prave 1200vka sa oplati viac. Zredukovanim na 800 ot/min. sa stane totoznym fanom ako origos 800vka a je krasne pouzitelna aj pri potrebe vacsieho prietoku. Ten hluk je sice na max. dost specificky dunivy, dokonca zaznamenany ako silnejsi profi mikrofónom Shure, ale je to len otazka nizsej frekvencie zvuku. Na vacsiu vzdialenost je hluk nizsi ako u konkurencie.
Previedol som podrobne merania ako vykonu, hlucnosti, tak i inych parametrov, takze chvilu strpenia, recku mam uz z vacsej polovice hotovu. skoda len ze nebolo viac fanov k dispozicii.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Nech pozeram akokolvek, ked zapojis AC Arctic Fan 12 na 5V ide cca 800rpm (mam to tak doma), porovnavam ho s noctuou nastavenou na 800rpm, tak vo vsetkom su viac menej rovnake. Cenovy rozdiel je avsak priepastny. AC v podstate splni oba uceli, lebo ho clovek moze namontovat do beznej zostavy na 12V pre beznych ludi a vobec sa nemusi hanbit za ich hlucnost, alebo si ho zredukuje na 5V (co vobec nie je probl.) a ma vcelku slusny, tichy chladic ktoreho prietok tiez nie je zanedbatelny. Noctua vetrak by som zobral uz iba pri vazne hardcore rieseni, do ktoreho sa urcite casom pustim, lebo 600rpm bohuzial na AC nedosiahnem, taky regulator som este nikde nevidel a s odpormi sa sice viem pohrat, ale uz som na to dost lenivy :beee:
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

No a prave Noctua fany su robene na tie "hardcore" riesenia. Bezny user len tazko vysoli tolke prasule, ten zoberie skor Glacialtech. Noctua je pre narocnych a napr. aj pre tych, co nemaju moznost regulacie. AC neviem, na 12V by som ho nedal ani do "beznej" zostavy, zregulovany uz hej, len osobne mi vadi ten rapidny narast hluku loziska pri nizkych otackach. Je to len v urcitej pomerne uzkej oblasti. Ak sa tej uzivatel vyhne, je aj AC pomerne dobry fan.
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

potreboval som redukciu na napajanie na 5V z molex,tak som zobral z balenia od nf-s12 a co nevidim :8O: je urobena opacne :!: na 12V,teda bezucelna.... :lol:
btw.takze som to porovnal 800,1200,scythe S-flex a box fan k ninji=dfs12...,moje subjektivne poradie:
1.s-flex:velmi tichy a vykonny na 12V(nepodarilo sa my ho regulovat,iba 5V)
2.noctua 800:relativne tichy,primerany vykon na 12V,na 5V nechladi
3.noctua 1200:hlucna neunosne,vysoky vykon na 12v,5v nepouzitelna=slaby
vykon
4dfs 12.hlucny a priemerny(12V), na 5V lepsi ako obe noctuy,ale nechce sa roztocit...
cez regulator my s-flex nesiel,noctuy isli v pohode,dfs sa zasekaval...
zapojil som aj revoltec(tichy a primeranne vykonny12V)isiel regulovat,ale na 5V je priblizne ako NF-S12
primecooler:hlucny a slaby(12V),ide regulovat,na 5V vykon=dfs
moje poradie podla ceny/vykon:
1s-flex
2noctua800
3revoltec
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Aka redukcia je v baleni NF-S12 "opacne"? Su tam dve:
- jedna cisto redukcia MOLEX/3PIN, samozrejme z 12V vetvy
- druha redukcia 3PIN/3PIN s predradenym odporom. Tam je pri verzii NF-S12 1200 vystup cca 5V (NF-S12 800 = 7V).
Po zapojeni oboch do seba bude teda MOLEX/3PIN s vystupom 5V. Nema tam byt co opacne :?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

S-flex 800 rpm na 12V samozrejme ze je tichy :) ale aky ma prietok je druha vec...

Noctua 800rpm je aspon co bolo merane spickovymi pristrojmi na silentpcreview primerane hlucna k sflexu 800 vs 800 ale ma vyssi prietok ako Sflex.

Celkovo vyhoda tych NOCTUA je prave to ze na rovnakej hlucnosti maju vyssi vykon / prietok ako ine fany (viz. pozriet 2 casti testu 120mm ventilatorov na silentpcreview).

Imho tazko porovnavat v amaterskych podmienkach .. ide o subjektivne dojmy ...staci zmena prostredia a pod vsak to vies sam Jose.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

ta molex/3pin,mno neviem mozu ist aj do seba ,ale to je imho zbytocne(aj ked to tak moze byt), ked je dost pinou na doske a tak som chcel zapojit redukciu na molex a odtial tahat 5V(tak je to oznacene :? ),mno a to nie je redukcia na 5V,u mna je redukcia z 12Vna 5V=molex/5V :? (znacene cervena ,cierna),aspon take su balenia u inych vyrobcou...
este k tomu hodnoteniu 12fanou:zaujima ma iba 12V,ticho a vykon...regulacia,ticho a vykon na 5V je pre mna nepodstatne :wink:
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Samozrejme sak kazdy ma ine poziadavky... :wink:

Co sa tyka tej redukcie neviem ci som ta spravne pochopil to 4 pin na 3 pin nie je reduckia ale len cisto reduckia napajania aby sim mohol pripojit fan. Reduckia je potom ten prilozeny dalsi kablik 3pin na 3pin...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Akoze by mala byt redukcia 5V uz v tej prepojke MOLEX/3PIN??? VeD to nie je napatova redukcia, nikde a u ziadneho vyrobcu. Ten MOLEX by mal byt podla teba napajany z 5V? To by bola dobra haluz. cervena s ciernou je len preto, ze ventilatory (drtiva vacsina) su rovnakou farbou kablovane a tato redukcia je len ich predåzenim.

EDIT - Gabriel ma uz predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

aha :red: mno tak nist :whistle:
prave to ze od primecooleru tu mam take redukcie..
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Primecooler ma podobnu redukciu len tuto a je to taka ista prepojka MOLEX/3PIN - 12V/12V :whistle:
Vsetky ostatne su uz priamo specializovane na redukciu napatia a vypadaju inak :)
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

ja myslel nieco take ako je ten nezapojeny molex... :?
ale mozno si to pletiem :red:
http://img405.imageshack.us/my.php?image=12fanhb0.jpg
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Presne to som mal na mysli aj aj. Vidis tam snaD daku podobnost len s obycajnou prepojkou?
Samozrejme, ze na tej redukcii MOLEX/3x 3PIN musi aj farebnost kablovania sediet, je to ako vravim uplne nieco ine ako len konektorova redukcia, ktora je farebne prisposobena beznemu standardu vyhotovenia kablovania k fanom (cervena+cierna).

Inak, neviem si ani predstavit, ze by mal niekto v compe nahadzane 3-4 podobne primecooler redukcie s kopou nevyuzitych zavadzajucich konektorov. To uz by bolo lepsie len prehodit v MOLEX konektore PINy na 5V.
To uz je ale dost OT.

Tak spat k tym fanom. Je tazke porovnavat fany s velmi rozdielnymi parametrami vyhradne len na 12V. Ak by si to bral z toho pohladu - ticho/vykon, nebolo by mozne taketo porovnanie. Na jednom napati by totiz nemali podobne parametre ziadne fany. Doregulovanie je tam viac ako ziaduce, a to dost jemne doregulovanie.
S-Flex je, ako pises, tichy a vykonny. Tichsim vsak je na 12V Noctua 800. S-Flex je v nevyhode absentujucou rozumnou regulaciou, dokaze pracovat v uzkej skale napatia (pod 9V je uz nepouzitelny).

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"