Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

No hlavne pohodlie, osobný priestor, kvalita vyhotovenia interieru, a hlavne ako tlmí nerovnosti na ceste,keďže to bude hlavne sluzobak...Dik:)
Naposledy upravil/-a quicky v St 28. Dec, 2016, 11:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Papek napísal:Mne na Civicu šuští spojkové ložisko, ale toto mi robí už dobrých 100k km. Nič závratne, ale ked vyslapnem spojku tak to stíchne. Za jazdy to nepočuť.
mne civic robi tiež niečo podobne (asi generacne ochorenie pri EJ/EK), pri vypusteni spojky(pedalu) nejake pazvuky, budem to riesit ale az v lete, teraz je zima nechce sa mi :laugh: ale samotna spojka to nebude, bud pritlacny kotuc alebo nejake loziska.. (ale skor to vidim na ten pritlacny kotuc, lebo obcas mi aj presmykne)

Inak da sa nejako "stiffnut" shifter viac ako vymenou bushingov shiftera za polyuretanove?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

DC9-32 napísal:Inak da sa nejako "stiffnut" shifter viac ako vymenou bushingov shiftera za polyuretanove?
:eek: :peace:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Hento šušťanie je iba taký môj odhad. Ale pokiaľ to nevydáva nejaké nechutné zvuky, tak do toho nechcem rýpať.
S riadiacou pákou ti neporadím, mne sa zdá byť primerane tuhá a celkové ovládanie zatiaľ patrí k tomu najlepšiemu čo som doteraz jazdil. Na väčšine novších áut, ktoré som jazdil, nezapadajú rýchlosti tak presne a hladko. Čo som si zatiľ všimol, že do pravej strany má páka väčší odpor. Neviem či je to menším opotrebením pravej strany kvôli menej častému používaniu 5 a spiatočky, alebo je to úmysel aby sa predišlo misshiftom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

undertaker007 napísal:
DC9-32 napísal:Inak da sa nejako "stiffnut" shifter viac ako vymenou bushingov shiftera za polyuretanove?
:eek: :peace:
to je tak, ked vieš polovicu slov po ang a pol po svk :D a že vzdelavaj sa na internete.
Hento šušťanie je iba taký môj odhad. Ale pokiaľ to nevydáva nejaké nechutné zvuky, tak do toho nechcem rýpať.
S riadiacou pákou ti neporadím, mne sa zdá byť primerane tuhá a celkové ovládanie zatiaľ patrí k tomu najlepšiemu čo som doteraz jazdil. Na väčšine novších áut, ktoré som jazdil, nezapadajú rýchlosti tak presne a hladko. Čo som si zatiľ všimol, že do pravej strany má páka väčší odpor. Neviem či je to menším opotrebením pravej strany kvôli menej častému používaniu 5 a spiatočky, alebo je to úmysel aby sa predišlo misshiftom.
No ja (alebo niekto kto sa do toho vyzna lepšie) to rozrypem v lete alebo na jar, kedže ja auto nepotrebujem na denne jazdenie, potom dam vedieť :D

No samotne radenie rychlosti ide dobre, ale chod paky je taky.. feliciovsky :D proste tie uloženia mi prídu vymlatene, ešte som to nemenil (ten čo mal tu hondu predomnou asi[určite] tiež nie), mam tie polyuretanove už objednane (stoja inak smiesnych 20€), len ma napadlo či tam nieje ešte niečo
Celkom schopny projekt som si naložil na leto.. :rolleyes: ale aspon je cela bez hrdze :cool:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

sa mi pači ako všetci pitchujete na szkodu ale nakoniec to nieje az také zlé auto
RAMMSTEIN
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

kde si prisiel na to,ze to neni zle auto ? :D niekto to tu chvali ? :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

stanomx napísal:sa mi pači ako všetci pitchujete na szkodu ale nakoniec to nieje az také zlé auto
hej škoda z toho roku ako moja honda bol favorit co mal prelomovu funkciu zamku, a moja honda ma elektricke stresne okno, el. okna, el. naklapanie svetiel el. spatne a 95 kw v 1.6ke s variabilnym časovaním ventilov.

Proste ma to 20+ rokov samozrejme že spotrebny matroš ako uloženia, tlmenia a ine pčoviny sa poseru :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

quicky napísal:kde si prisiel na to,ze to neni zle auto ? :D niekto to tu chvali ? :D
neivem ako ja si kúpim auto na základe mojho presvedčenia, nie preto, že to niekto na pc.sk schvaluje, alebo nie
______________
inak http://stualarm.cz/produkt/35947-jumpst ... ce-450amp/ vedel by som si predstaviť to mať vo výbave automatizované
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pride mi to celkom drahe vzhladom na ceny superkondenzatorov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ako podla mna to je blbosť, ale viem si to predstaviť v aute zabudovane, tzn v zime keď maš už KO bateriu ťa palubak upozorni, že hej bratu vymeň baterku bo už je slaba, ale vpohode naštartuješ
(aj keby mala 6V)
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Přednabití - trvá cca 15 minut:
Použijte mini USB konektor pro dobití např. z přenosné power banky.



wahahahahahahahaha
co takto z tuzkovych baterii to čudo nabijat ? Stoji to DVAKRAT viac nez poctiva 100Ah bateria ktora v sebe naozaj ma nejaku energiu, doprdele s tym kramom

som kupil moju stovku Yuasu za 2100,- ceskych vratane dane - ano viem ze nosit henten energeticky zazrak vo vrecku co rozsvieti cele mesto je ine ako 100vku bateriu ale ked ho naozaj bude treba, nebudes ho mat so sebou (pripadne bude v aute celu zimu na mraze takze ho budes mat so sebou a bude ti houby platne).




>> v zime keď maš už KO bateriu ťa palubak upozorni, že hej bratu vymeň baterku bo už je slaba, ale vpohode naštartuješ

na toto predsa mame za dve eura vratane dopravy digitalne voltmetre z Cinska... a pozerame ked startujeme ako padne voltaz ze ?
Inak ozaj, v Chrysleri mam origo baterku z vyroby, Red Optima, november 2004 štítok. Dofrasa. Ziadne znamky ze uz sa mi chce zomriet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

DC9-32 napísal:
Papek napísal:Mne na Civicu šuští spojkové ložisko, ale toto mi robí už dobrých 100k km. Nič závratne, ale ked vyslapnem spojku tak to stíchne. Za jazdy to nepočuť.
mne civic robi tiež niečo podobne (asi generacne ochorenie pri EJ/EK), pri vypusteni spojky(pedalu) nejake pazvuky, budem to riesit ale az v lete, teraz je zima nechce sa mi :laugh: ale samotna spojka to nebude, bud pritlacny kotuc alebo nejake loziska.. (ale skor to vidim na ten pritlacny kotuc, lebo obcas mi aj presmykne)

Inak da sa nejako "stiffnut" shifter viac ako vymenou bushingov shiftera za polyuretanove?

to je klasika, lozisko na niektorom hriadeli v prevodovke. Teda ak sa nemenil pravidelne MTF, tak to zacne sustat. Pretoze ak stlacis spojku prestane, lb sa rozpoji hriadel k prevodovke. Ja som mal to iste na Civicu EJ9 kedysi davno, vymena oleja v prevodovke za MTF trochu pomohla....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo: ako si spokojny s Yuasa ? Pozeral som este sznajzder , teda idealne asi AGM.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

quicky napísal:CX5 veeeeelmo pekneeeeeeee autíčko...
Bratranec teraz kúpil funglac 6ku 2.5 revolution top,cakacka 4mesiace kto by to bol povedal..Musím ísť obkukat:)

Len tak pomimo nevozil sa niekto na novom super?Aké je to komfortné pocitovo a pod?:) Silno rozmýšľam
V novom nie... v porovnani s VW/AUDI je to taka hrkalka... povedal to kazdy, kto mal moznost presadnut. Akokeby to bolo menej odhlucnene a cely prejav auta je "lacnejsi" .
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"