Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

prvykrat som MTF menil pri 180-190k km, ked som zacal mat problemy s radenim. Po vymene vsetko ok az na to sustanie, ale mam pocit ze to robi od kupy (tj. 9 rokov? sakra davno), dokonca mi dovoli zaradit aj jednotku cca. do 50 kph.
Ja som daval Yuasu dedkovi do Fabie. Predtym mu tam umrela nejaka Varta po dvoch rokoch. Yuasa ma tak podobne, tak uvidime. Pravidelne dostava ta baterka na hubu, lebo on jazdi kratke trasy a navyse tak dva-tri krat do mesiaca a medzicasom sa vybije, pripadne necha zapnute svetla, radio, ...
mp3turbo napísal:..
Tu skatulku narozdiel od poctivej 20kg baterie schovas do vrecka. Kludne to mozes nabijat z tuziek, rozdiel bude v tom, ze z tuziek tu energiu cucka 15 minut a potom ju naraz vypusti... ze mi to nieco pripomina :D
stanomx napísal:ako podla mna to je blbosť, ale viem si to predstaviť v aute zabudovane
Otazne je, ako dlho sa superkondenzator udrzi nabity. Henta skatula sa pripoji na 15 minut k nabijacke a nasledne bezis dole k autu ho prebrat k zivotu. Nebude to na dlhodobe uskladnenie energie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Ježiši veď jasne že môžeš kúpiť baterku. Pozri videa štartuju s tym V8 s odpojenou baterkou. Funguje to tak že menič napätia to dokaže nabiť aj z vybitej baterie na mieste a urobiť kratkodobý tvrdý zdroj pre štart. Nieje to veda, ale zišlo by sa to pri zimných štartoch vo vybave. Jednak by baterka nedostavala take šupy, teoreticky by jej to možno pomohlo, a mohol by si štartnuť aj z USB powerbanky alebo uplne vybitej baterie v aute.
____
a viem si cenu predstaviť aj nižšie, je to len menič a supercap
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo napísal:Stoji to DVAKRAT viac nez poctiva 100Ah bateria
Ozaj, turbo, lenže vieš čo je celé v ıʇıɹ?
Ja som ku koncu jesene nahodil novú 100Ah YUASU do Omegy (väčšia nevošla, teda potom cenovo dosť mimo AGM a pod., ale to mi naozaj netreba).
A jeden kamarát mi hovorí, keď tú baterku videl, že: "Počuj, nie je to škoda voziť takú baterku v aute? Šak veľká jak ɐʌɹnʞ, ťažká jak ʇoʞoʞ, v aute ju máš na šoférovej strane, kde ešte aj ty sedíš väčšinu času sám - veď si zbytočne ničíš podvozok a máš vyššiu spotrebu."
A ja som sa nezmohol na nič iné, ako na:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Chris napísal:
DC9-32 napísal:
Papek napísal:Mne na Civicu šuští spojkové ložisko, ale toto mi robí už dobrých 100k km. Nič závratne, ale ked vyslapnem spojku tak to stíchne. Za jazdy to nepočuť.
mne civic robi tiež niečo podobne (asi generacne ochorenie pri EJ/EK), pri vypusteni spojky(pedalu) nejake pazvuky, budem to riesit ale az v lete, teraz je zima nechce sa mi :laugh: ale samotna spojka to nebude, bud pritlacny kotuc alebo nejake loziska.. (ale skor to vidim na ten pritlacny kotuc, lebo obcas mi aj presmykne)

Inak da sa nejako "stiffnut" shifter viac ako vymenou bushingov shiftera za polyuretanove?

to je klasika, lozisko na niektorom hriadeli v prevodovke. Teda ak sa nemenil pravidelne MTF, tak to zacne sustat. Pretoze ak stlacis spojku prestane, lb sa rozpoji hriadel k prevodovke. Ja som mal to iste na Civicu EJ9 kedysi davno, vymena oleja v prevodovke za MTF trochu pomohla....
Dik za tip, skusim ako riesenie do leta, ak ložisko v prevodovke tak asi bude lahšie a financne nenarocnejšie rovno swapnut prevodovku, S20 a S40 je hadam viac ako rozkov v tescu
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

undertaker007 napísal:Ozaj, turbo, lenže vieš čo je celé v ıʇıɹ?
Ja som ku koncu jesene nahodil novú 100Ah YUASU do Omegy (väčšia nevošla, teda potom cenovo dosť mimo AGM a pod., ale to mi naozaj netreba).
A jeden kamarát mi hovorí, keď tú baterku videl, že: "Počuj, nie je to škoda voziť takú baterku v aute? Šak veľká jak ɐʌɹnʞ, ťažká jak ʇoʞoʞ, v aute ju máš na šoférovej strane, kde ešte aj ty sedíš väčšinu času sám - veď si zbytočne ničíš podvozok a máš vyššiu spotrebu."
A ja som sa nezmohol na nič iné, ako na...
:? toto fakt niekto dokaze riesit?

add. superb III. nasere ked skoro kazdemu majitelovi nieco v pristrojovke hrka. v aute za 45tis :facepalm:. co si ma potom clovek mysliet o octavii za polovic?! :D
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ze bude hrkotat iba polovica z toho :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mp3turbo: ako si spokojny s Yuasa ? Pozeral som este sznajzder , teda idealne asi AGM.

absolutne. Brat mal Yuasu v Civicu, asi 15rocna zacala zomierat. Ja mam moju asi tri alebo styri roky v Galaxii, ked poviem ze jazdi kratke trasy tak kratke trasy sa silno urazia (4.4km Petrzalka-Petrzalka, 7.7km Petrzalka-mesto, 2.3km Petrzalka-Tesko, taketo zurivosti, nezavisle kurenie prirataj k tomu v zime).

Na druhu stranu zase styri roky musi vydrzat kazda bateria - no ako citam nemusi. Original v Galaxii bola 62Ah, tato stovka s tym nema robotu : https://vimeo.com/165043883 tri dni auto stalo (piatok -> pondelok).

Len sa hlavne u nas tazko zhanaju... Ked mi zdochne original bateria v Chrysleri tak pojdem do Yuasy, motorkari ine ani nepoznaju :) pozrem cylindricke baterie ale Optimy su preukrutne drahe a tusim Exide robi cylindre ale tiez nie zrovna lacne... tak tam prdnem nieco 80Ah+ co sa zmesti a smitec.

Na Yuasu som mal fenomenalnu cenu, a navyse este bez DPH z Ciech, stala ma nejakych 1700,- Kcs (ako vravim 2100,- uz s danou a tu som neplatil), doniesol mi ju "cesky brat" - kolega co furt pendluje horedole. Navyse sedim v budove kde su tri velke ceske firmy a auta lietaju jak spinave handry tak uz snad niekto s kym chodime na cigaretku...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ak si dobre spominam, Yuasu do Fabie som kupoval v Petrzalke na Topolcianskej. A este viem ze predavaju Yuasu na konci Racianskej, ako je Drevona, tusim aj Kaufland je hned vedla, ale netusim ci maju aj velke baterky do aut. Ja tam objednavam tie mensie co idu do UPSiek.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nemas presny shop /link ?

Papek, inak ak mas chut tak dnes o 18tej ja Hondacc stretko v BA :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Petrzalka http://www.akumulator.sk/
a ta druha predajna, kde kupujeme baterie do UPS je Micronix http://www.micronix.sk/

HC stretka byvaju vo stvrtok pri Ikei nie? Ci toto je nieco speci? Bohuzial nestiham tento tyzden nic, ani sa len ist ostrihat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ahojte,

prosím, potrebujem trochu poradiť..

Mal som za posledné dva roky viacero áut, na všetky som si vždy uzatvoril aj havarijne poistenie, veď keby niečo..
Nikdy som žiadne neuplatnil, toto posledné na súčasnom aute mám v onlii (fixná spoluúčasť 100 €)

Dnes ráno som zbadal, že auto prešlo menším neželaným "faceliftom", samozrejme, nervný pretlak mám z toho doteraz..

https://postimg.org/image/imhgablm9
https://postimg.org/image/694m3evxt
https://postimg.org/image/6aejwtxrl

Keď sa to stalo, auto stálo na sídlisku, ale mimo môjho paneláka, v okrajovej časti sídliska, neboli tam kamery, dotyčný/á nenechal/a lístok, takže vinník bude zrejme nadobro neznámy..
Reálne je škrabnutý/ošuchnutý lak na bočnom plechu, pričom je aj trochu preliačený. Blatník je plastový, ale ten tiež je značne šuchnutý, no hlavne je preliačený dosť do vnútra, čo na foto poriadne (vlastne vôbec) nevidno. Tiež už tak nelícuje blatník odspodu svetla (vidno na foto).

Oplatí sa toto riešiť cez havarijnú udalosť s tou spoluúčasťou 100 €? Bude mi vôbec takáto možno skôr estetická škoda (aj keď podľa mňa je tam aj poškodenie) schválená? Pri tej spoluúčasti, dal by to niekto za stovku aj bez poisťovne do poriadku? Nemám s tým skúsenosti, nechám si poradiť.

K tej tretej foto, to mi niekto už dávnejšie oškrel dvere, to už by som prípadne riešil s touto škodou, ak to teda budem hlásiť, však môžem udať všetky poškodenia, ktoré pri fotení neboli, nie?

Dík za rady.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite sa ti to oplati riesit cez poistku, ked zoberiem vsetky poskodenia, tak 100e je smiesna suma za pripadne opravenie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Oplatí sa toto riešiť cez havarijnú udalosť s tou spoluúčasťou 100 €? Bude mi vôbec takáto možno skôr estetická škoda (aj keď podľa mňa je tam aj poškodenie) schválená?
Ano.
dal by to niekto za stovku aj bez poisťovne do poriadku?
Nie.
však môžem udať všetky poškodenia, ktoré pri fotení neboli, nie?
Ano.

Aspon co som ja zazil.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

v tatrach cesta smyklava, ale asi to vadilo len mne, vsetci obiehaju...

poliak ma na dodavke obiehal a ked som videl ako mu trhlo zadkom tak som sa az zlakol

aj tak najlepsie su na poliach medzi mestom, ako tam nafukava zaveje, vidno horsie jak ked je hmla..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mnohi su nesmrtelni... su ich plne cintoriny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"