IBM a Georgia Institute of Technology - 500GHz procesor

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
matej21
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: Št 09. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Stropkov (kraj PO) - 18

Príspevok od používateľa matej21 »

akoze absolutna nula,som myslel ze CPU by nemohol pracovat pri absolutnej nule,ved sa zastavuju castice
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Kartmen napísal:Si myslim ze pri teplote okolo 0 K (absolutna nula) by si dal aj co ja viem P4 povedat na povedzme 100 GHz kedze zanika odpor (je zanedbatelny) ale tych 350 GHz pri izbovej tep. je zaujimave.... Nemate niekto o tom viac info (ci to je schopny procesor alebo iba kus tikajuceho kremiku, lebo IBM pise o chipe nie o procesore) ? Diky
Teplota 0K este nebolo dosiahnuta

- je to schopny procesor
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Kartmen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 15. Jún, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Kartmen »

Hovoril som o teplote _OKOLO_ 0K dobre viem ze absolutna nula je nedosihnutelna. A odpor sa stava zanedbatelnym okolo 5K sa mi zda (nie som isty).........
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

crux2005 napísal:
Kartmen napísal:Si myslim ze pri teplote okolo 0 K (absolutna nula) by si dal aj co ja viem P4 povedat na povedzme 100 GHz kedze zanika odpor (je zanedbatelny) ale tych 350 GHz pri izbovej tep. je zaujimave.... Nemate niekto o tom viac info (ci to je schopny procesor alebo iba kus tikajuceho kremiku, lebo IBM pise o chipe nie o procesore) ? Diky
Teplota 0K este nebolo dosiahnuta

- je to schopny procesor


Ale bola hovori ti nieco slovo svetelna pasca ???
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Tomasjerry napísal:Ale bola hovori ti nieco slovo svetelna pasca ???
daj dokaz ... :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

OT: a nie je absolutna nula najnizsia teplota, aka sa da dosiahnut?
Len sa tak pytam
Naposledy upravil/-a Diablo1st v Ne 24. Sep, 2006, 13:00, upravené celkom 1 krát.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

pri absolutnej nule ustava pohyb castic, teda prestavaju psoobit vazbove sily medzi atomami a latka sa rozpada... teda je v labakoch nedosiahnutelna, mozno sa k nej len priblizit.... vo vesmire mozno nieco take je, netusim
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

k tomu moorovemu zakonu on predpokladal ze sa vyvoj spomali koli technologickym limitom ja osobne si teda myslim ze koli objavu novych technologii co toto urcite je sa vyvoj nespomali

dalej o tom ze sa nanorurky daju vyuzit aj na vyrobu procesorov som nevedel zaujimave zistenie

a na zaver tych procakov sa tak skoro nedockame pretoze marketingovy trh je prilis silny teda nech nikto necaka ze za dva mesiace pojde do obchodu a tam si moze vybrat z nejakeho amd 5000+ a procaku co slape na 500GHz(obrazne povedane) tuto technologiu kupia nadnarodne spolocnosti a postupne budu vysielat do obchodov len tak aby porazali konkurenciu( ako priklad uvediem o PENTIUM EXTREME som sa dozvedel asi pred 1,5-2rokmi a az teraz sa stal u nas novinkou a dalej asi kazdy vie ze chello tearz vysiela 10Mb/s a to mu bohate staci aby porazal konkurenciu pritom rezevy ma dakte pri 60Mb/s ked ne viac)

MARKETING je svina
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

Scorp napísal:pri absolutnej nule ustava pohyb castic, teda prestavaju psoobit vazbove sily medzi atomami a latka sa rozpada... teda je v labakoch nedosiahnutelna, mozno sa k nej len priblizit.... vo vesmire mozno nieco take je, netusim
:OT: No nie som si tym tak uplne isty, ustava pohyb na molekularnej a atomarnej urovni, ale to nema s vazbovymi silami nic spolocne. Atomy sa skladaju z dalsich "castic" a tie z dalsich atd a tam sa uz neda mat predstavu gulocok ktore sa hybu... V labaku bola zatial najnizsia dosiahnuta teplota 0,000000000028 K, ale s tym ze sa neda dosiahnut teplota absolutnej nuly suhlasim, vid link
DobryCLANOK z quarku

K tomu marketingu, je to uz tak, preco by vypustali na trh nieco spickove ked mozu zarabat este na starych technologiach.
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Teraz moje OT(ked chcete vymazte): Super clanok :o :o :o
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

mno, dobre, myslim, ze ste sa pekne rozkecali, ale nie o teme ... atomovu fyziku si rozoberajte v inej teme ... tu sa venujte technologii atd ... dik :wink:

Návrat na "Procesory"