Mobil do 250 €

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1436
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa Mani »

Ano samozrejme ze su, ale Meizu tam az tak nepatri. Xiaomi je ina kapitola, do 200€ je dobra volba Redmi 4 Prime (150-170€ z Ciny), pripadne Mi5 32GB.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K + Cooler Master Atmos 360 + TR Contact Frame | MSI B760M Mortar WiFi | 48 GB DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 7200 MT/s | ASUS DUAL RTX 4070 Super | Seagate FireCuda 530 2TB | Asus ROG Strix Aura 850W | Lian Li Lancool 216 | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa |lucas| »

S tym LTE, treba si hlavne ale uvedomit aj druhu vec, nejde len o to " ci to vyuzivam, ci to u nas mame" 3G sa dalej v buducnosti nebude budovat, najviac sa bude sustredit na LTE. Cize kludne sa moze stat, ze s mobilom bez LTE budes niekde ficat na E aj ked tam uz nova siet vybudovana je, ale niektori jedinci s tymto tvrdenim sa budu bit po hlave, lebo mi to vtedy netrebalo, nebolo u nas. Proste 3g je co sa tyka budovania do buducna mrtve, mame tu LTE, a tak si nekupim v 2017stom telefon bez nasho LTE :facepalm:
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano, ale tam kde sa ja pohybujem 3G mam, o rok a pol ked hodim telefon do kosa tak uz kupim aj telefon s LTE ziaden problem
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa castelL »

3G kým u nás "kľakne" potrvá ešte roky. Ale súhlasím, že dneska nemať telefón podporujúci LTE frekvencie Slovenských operátorov, je zvláštne. Ten telefón do budúcna stratí pridanú hodnotu už aj na tejto absencií. Každopádne LTE je u nás stále v celku nezaujímavé, výpadky a s tým spojené problémy. Mám už dlhšiu dobu možnosť využívať LTE, ale som stále na 3G, kde je spoľahlivosť istá :)

Lenovo tiež nemusí byť zlá voľba: https://mobilne-telefony.heureka.sk/len ... -dual-sim/
- v podstate stále novinka, celokovový, 3GB ram, 8-jadrový Snapdragon, Stereo s Dolby Atmos, batéria 4000 mAh

Ja osobne mám Lenovo A7010 od začiatku predaja, teda - decembra 2015 a pár dní dozadu prišla ďalšia aktualizácia systému, čiže tak.

//Úprava: korekcia textu
Naposledy upravil/-a castelL v St 18. Jan, 2017, 23:54, upravené celkom 2 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa LordKJ »

k6 nema tusim ani ziadny UI balast
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6919
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa molnart »

bratri cesi zacinaju 3G vypinat uz buduci rok, takze co chvila to moze byt aj u nas (keby aj nie, do ciech pojde raz za cas kazdy)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano lebo im treba frekvenciu 2100 ktoru cinankovia aj tak vacsinou maju

vacsi problem je 800vka
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Je pravda ze Snapdragon alebo Exynos bude vzdy lepsi ako Mediatek a jemu podobne zlataniny

Kazdopadne co sa UI Launcheru tyka .. Nexus pokial viem pouziva OEM Android Launcher tj cisty android bez ziadnej nadstavby , tym padom ma updaty skor ako konkurencia ktora chce stale s novym androidom priniest aj nove UI co znamena dalsie mesiace prac ..

Ale urcite by som si ho vyskusal v ruke a potom sudil ... Xiaomi som nemal ale ludia co ho pouzivaju sa nestazuju ... treba prist niekam kde maju oba ... sadnut vyskusat a rozhodnut sa ... niekto lepsi fotak , niekomu staci ze "neseka" a "nelaguje" :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Netusim, preco sa to tu tvrtlo na debatu o LTE, vsetky cinske fony (skoro, nechytat za slovicka) maju podporu slovenskych 4G frekvencii. Dokonca aj moj m1 note z pred skoro 3 rokov :)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa LordKJ »

najpouzivanejsi band20 ti netreba?
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Je najpouzivanejsi na slovensku asi tak ako 1800 :) a ako som uz spominal, 4G na slovensku je na dve veci, tak nechapem co sa to tu zvrtlo. Ci je nebodaj nadpis vlakna LTE mobil do 250 EUR? Oplati sa to riesit tak cca o 2 3 roky ... Sam by som dnes nedaval ziadnu vahu pre 4G (bolo by to to posledne, na co by som pozeral, ak by som na to vobec pozeral) A honici rychlosti a kvality netu vo fone, custe uz :) V telefone bohate staci 20Mbps

Tak spat k vyberu telefonu poprosim :)

edit: k teme LTE uz nemienim reagovat, nema to vyznam

edit2:
castelL napísal:
mArtinko5MB napísal:V telefone bohate staci 20Mbps
Ako pre koho. Čisto subjektívny názor.
Keby ste sa radsej drzali temy a nechytali za slovicka :!: :laugh: Ani to, ze potrebuje vysoky donwload vo fone nevidim nikde v poziadavkach. Je mi smiesno z tejto forackej mentality u niektorych, ktori chcu za kazdu cenu presvedcit. Mne to je uplne jedno :) Nech si chlapec pre mna za mna aj zdvihne budget len preto, aby mal tip top LTE :rolleyes: Svoj postoj som vyjadril, aj poradil narozdiel od drvivej vacsiny, ktori prispievali v tomto vlakne.
Naposledy upravil/-a mArtinko5MB v Št 19. Jan, 2017, 13:50, upravené celkom 3 krát.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa LordKJ »

no asi nie je, mimo miest je hlavne 800vka,
a napr O2 ma skoro celu siet hlavne na 800... ale ved OK :-)

hovorim su miesta kde mam ja s telekomom edge a frajerka lte od o2 :D
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1436
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa Mani »

mArtinko5MB napísal:Je najpouzivanejsi na slovensku asi tak ako 1800 :) a ako som uz spominal, 4G na slovensku je na dve veci, tak nechapem co sa to tu zvrtlo. Ci je nebodaj nadpis vlakna LTE mobil do 250 EUR? Oplati sa to riesit tak cca o 2 3 roky ... Sam by som dnes nedaval ziadnu vahu pre 4G (bolo by to to posledne, na co by som pozeral, ak by som na to vobec pozeral) A honici rychlosti a kvality netu vo fone, custe uz :) V telefone bohate staci 20Mbps

Tak spat k vyberu telefonu poprosim :)

edit: k teme LTE uz nemienim reagovat, nema to vyznam
Tak tu aspon nezavadzaj ze podporuje vsetky slovenske LTE pasma ked nie. Sam som si donedavna myslel ze mi LTE mimo miest netreba, ked sa vacsinu casu pohybujem v meste. Ale staci ked clovek cestuje vlakom/busom trosku castejsie a uz sa ho to dotkne. Mam orange ktory s pokrytim na tom az tak zle nieje, a po prechode na telefon s plnym LTE je to velky rozdiel - dost casto pocas cesty medzi PO a KE vlakom alebo KE-ZA mi padalo 3G a slo to na E, teraz mam na miestach kde to vtedy skakalo stabilne LTE. Jedna vec je nezmyselne sa honit za rychlostami, kde medzi LTE na frekvencii 800 a 3G az tak nevidiet .. a poukazovat na pokrytie a na to ze 3G sa uz dalsie nerozsiruje a nema to buducnost.

S mediatek chipsetmi to nieje len o vykone, vela telefonov s mediatek chipsetmi ma problem dostavat updaty na novsi OS nielen kvoli neochote vyrobcov, ale aj driverom. V tomto pekne vidiet rozdiel na XIaomi Redmi Note 3 (mediatek) a Note 3 Pro (snapdragon) .. jedna vec ze plynulost UI je lepsia na Pro variante, nehovoriac o tom ako sa rozrastla komunika na xda a na snapdragon variantu je mnoho ROMiek. Este donedavna mali telefony s MTK problem s fixaciou GPS. GPU mali taktiez vzdy ovela pomalsie ako ekvivalenty od Qualcommu.

Ak chce ist do Ciny a nevadi mu LTE, tak Redmi 4 Prime / Redmi Note 3 Pro alebo Mi5. Ak chce kupovat tu tak 5X.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K + Cooler Master Atmos 360 + TR Contact Frame | MSI B760M Mortar WiFi | 48 GB DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 7200 MT/s | ASUS DUAL RTX 4070 Super | Seagate FireCuda 530 2TB | Asus ROG Strix Aura 850W | Lian Li Lancool 216 | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa |lucas| »

mArtinko5MB, mimo si, ale neskutocne s tym lte :facepalm: :facepalm:
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4233
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 250 €

Príspevok od používateľa castelL »

mArtinko5MB napísal:V telefone bohate staci 20Mbps
Ako pre koho. Čisto subjektívny názor.

Úprava:
mArtinko5MB napísal:ze potrebuje vysoky donwload vo fone nevidim nikde v poziadavkach
Príklad: ak niekto chce poradiť nový sieťový WiFi router, odporučíš mu router s maximálnym prenosom 100MB/s, miesto routra s prenosom 500MB/s, lebo to nemal v požiadavke a nepísal, že bude používať Orange 300MB/s? O pol roka neskôr môže mať rýchlosť 500MB/s, ale on ju stále nebude môcť využiť, lebo ty si mu odporučil router s maximálnym prenosom 100MB/s. Je rozdiel fičať na 20MB/s a 100MB/s, alebo nie?
mArtinko5MB napísal:Je mi smiesno z tejto forackej mentality u niektorych, ktori chcu za kazdu cenu presvedcit
Nepresviedčaš aj ty? Mne je skôr smutno, že tu v téme musíš riešiť úplne zbytočnosti.
mArtinko5MB napísal:Nech si chlapec pre mna za mna aj zdvihne budget len preto, aby mal tip top LTE
Nepotrebuje zvyšovať rozpočet.

Ak sa tu chceš snažiť robiť zo seba najmúdrejšieho, rob to prosím poriadne, inak väčšina slov z tvojho príspevku stráca zmysel. Sám som k LTE/3G vyjadril názor a nepotrebujem si tu honiť "ego" zbytočnosťami. Viem si predstaviť fungovať aj bez LTE, ale poznám ľudí u ktorých je rýchli internet veľmi, veľmi dôležitý.

Návrat na "Nákupná poradňa"