Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.topspeed.sk/belgicky-policaj ... n=homepage

"Policajné auto vybavené Soitronom nemá radar. Dôvod? Elektronika vozidla by dve nadmerné zaťaženia nezvládla."


wahahahahahahaha
to zas ktory ODBORNIK vyprdol ? Co ten radar potrebuje styri kilowatty alebo nedajboze ta soitronacka obrazovecka s 3g modemom ?







https://www.youtube.com/watch?v=XsTylK6KESU
Země zasnoubená, Dojčland. 300k km dole, zrejme boli u nas na skoleni ale zatial nemaju gule davat pol mega dole jak sa to u nas robi.
pocuvame pozorne od 1:41... rund drajcich procent ale autos im Dojčland mit manipuljírten tachos untervégz zind

Vsimneme si dokladnost a pripravu pocas celeho zivota auta - video pred 1:40 - toto nebola nahodna akcia, toto bolo systematicky pripravovane. Ak si niekto mysli ze rovnaka vec sa nedeje na Slovácku tak sa sialene myli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pokial stahovane nebude naozaj trestane tak sa nic nezmeni. Namiesto tej hlupej dane priprepise, by malo byt dokladanie stavu KM certifikovanou spolocnostou/ autorizovanym predajcom.
a trest by nebo len financny, ale nariadoval by som verejnoprospecsne prace, tie by som navrhol pri vacsine poruseni zakona. TO by sme mali zrazu na uliciach cisto :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

a ako by si si to predstavoval? ha?

Som druhy majitel auta. Ked som ho kupil malo najazdene 140tis - no nie nemalo a dobre som to vedel. Ale bolo v pohode stave za ok cenu tak som ho zobral. Teraz ho pojdem predavat a povedzme ze by bolo v zakone ze by vozidlo preklepla institucia vydavajuca certifikaty. Zistia ze bolo stocene. A co? Teraz ja budem odpratavat chodniky lebo nejaky rumunsky talian z autobazaru niekde pri janove prepisal ciselko z 320 tis na 140 tis? Sci-fi. Ako dokazem ze som to nebol ja ale on. Ako mne dokazu ze som to bol ja?

Add Soitron. nemam rad taketo sledovacky spehovacky. Jedine pozitivum toho vidim v odhalovani ukradnutych aut. Ale aka je uz len uspesnost resp. percento odhalenia kradeze vozidla tymto systemom? Tu statistiku by som si pozrel. nic prevratne necakam.

Ale ja som uz alergicky na pomahacov nie preto, ze maju akoze systemy s ktorymi sa dokaze hrat aj cvicena opica. Ale ze robia co nemaju a spôsobom akym by to nemali robit. Cakat ludi na vypadovke kde neni zivej nohy ci nahodou nezrychlis priskoro alebo nepribrzdis neskoro. Este polovica z nich su take tupelka co si myslia ze ked vyliezli z akademie v taktickom obleceni tak hraju nejaku videohru a dostali patent na rozum. Minule ma cakal na Hradskej v Bratislave pod dialnicnym nadjazdom/ za vlakovym priecestim. Na zariadeni neblikalo ziadne svetlo a tak som siel 25km/h. Pomaly som sa dokotulal mimo vozovky co je taky pekny schodik na ten strk co je okolo. Hadam si nebudem nicit auto. Zastavil ma a hovori no co nejako moc pomaly pan vodic - fukat budeme. Hovorim ze: pan vodic len pozna vyhlasku len nevedno ci ju pozna aj pan policajt. Takato drza recnicka otazka ho zjavne velmi nasrdila a tak mi pozrel aj kufor aj lekarnicku aj rozmery pneumatik sa kontrolovali vestu ci mam... atd atd.

Pomahat a chranit!
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

institucie s certifikatmi ? Co si mal dnes dobreho :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dobre institucie s certifikatom je blbost :D hodte ste po mne kamen. Idea ale bola, ze pri predaji/prepise by som musel km na tacho deklarovat. Kym a cim neriesim, je fakt ze v tejto dobe korupcie to je hlupost.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dokial ludom nebude zobrana moznost posuvat ciselka, dovtedy to budu robit. Ziadne postihy ani hrozby nebudu platit, ani utanie ruky nestaci.
Tesim sa na dobu online aut. Uz mame online muziku (spotify), videa (youtube) tak preco nie kilometre.

Remote diagnostics, remote logging, premnazamna aj s GPS, ja nic zle nerobim. Kilometre samozrejme tam. Cele sifrovane minimalne AES256.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsak napriklad, auta proste logovat niekde na server a cav parky, nevravim o sledovani KM starych aut, tam stahuje KM kazdy garazmajster s pristrojom z ebay.
Na druhu stranu, po com je dopyt, to sa ponuka. Kedze ludia tuzia po 10-14 rocnych autach s najazdom 100t km, nech sa paci, parminotova zalezitost a z vyjazdeneho vehykla tu mame vonavku v zabehu po starom dedovi
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, ciselko sa posunulo do levelu vseobecneho zdruzeneho ukazovatela technickeho stavu vozu. Nikto si nepozrie pracu vstrekovacov na dieslikoch pred kupou (o tom ze existuju nejake korekcie budu mnohi nieco tusit, ale nebudu vediet ze tento udaj zdaleka nevypoveda len o vstrekovacoch samotnych ; o tom ze existuje BIP Beginning of Injection Period a ze ma nejaky vyznam vela ludi nevie, samozrejme o nejakom rozsahu rozumnych hodnot sa neda bavit), nikto neodmera tlaky turba a priebeh podla otacok, nikto nepozrie pritomnost COx v nadrzke s chladiacou a polovicka ajtak nevie co by to povedalo, a taky zazrak ze odmerat kompresne tlaky v motore to uz na mna kukali aj bazarnici zoparkrat ci maju doniest flintu.

Vsetky tie checky zaberu par minut.

Ale vsetci vedia ze auto so 194.204km musi byt na pokraji smrti, pretoze je to proste vela - ciselko je veeeeelike. Nikto podla ciselka nepovie ci tie centimetre boli poskakovane v meste so studenym motorom alebo ci masinu nakopli v Banskej Bystrici a na jeden prietah teple presli az do Salzburgu. A okrem toho, nie je prejst do Salzburgu ako prejst do Salzburgu - UberCiselko nikdy nepovie ci po tej dialnici strielali 160+ alebo ci isli TurboStyle 110 co je zase obrovsky rozdiel na vsetky komponenty v motore, ich opotrebenie a zivotnost. Ciselko este nikdy nepovedalo aky kretíno bol majitel a ci menil oleje po 12.000km, zasadne pred zimou, alebo ci mu oleje drzali 35.000 len tak fikne, ako pustal spojku, ako menil olej v automate...

No jo, ciselko... najdolezitejsia vec na svete.


Este stale su kilometre WVcka zapisane v DSG prevodovke kanal 109 a este stale existuje len Abritus a Smok ktore ich vedia zmotat ? Sa mi velakrat stalo v zaciatkoch "si tak nejak myslim ze tento vas tragac ma medzi 278920km az 278930km, napriek tomu ze tam svieti 110000", vyplestene oci zrychleny tep, ze ne ne to urcite ne, a ked som isiel cez branu von ze ci nechcem pre neho robit, ze vydrbe toho keketa co sa mu tam šmatle okolo ciselok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Zubesuch napísal:včera som to akurát rozoberal a normálne ma to vytáča do nepríčetnosti.

ale to je len odrazom toho ako to tu na Slovensku vyzerá a v krátkosti to vystihuje tento skostnatený, postkomunistický eštébácky štát plný istôt. Istoty, že keď si šikovný a slušne zarobíš - zaplatíš milionársku daň. Že keď si nechceš kúpiť osobné auto s motorom v objeme pet fľaše budišky zaplatíš registračný poplatok 2000e+, bud si isty. Tiež máš istotu, že keď si postavíš dom zaplatíš za rozvoj, hlavne že stat zamieta žiadosti na nove škôlky. Súkromná stojí 500e mesačne a buď si istý, že keď máš dieťa tak to zaplatíš. Chceš parkovať v BA? Zaplatíš. Ale že chceš ešte neznamená že zaparkuješ.
nejdem teraz obranovat nejak našu vladu alebo ich rozhodnutia ale neda mi ta cast "ako to na slovensku vyzera" v spojitosti s poplatkami a danami. Opytaj sa tu ľudí čo žiju v zahraničí či už anglicko alebo irsko aky drahy luxus je vlastnenie auta tam. Už sa to tu niekde aj pisalo, to že v dansku si nekupiš za (priemerny) ročny plat ani jazdene polo je dalšia vec. v US priemerne zarabajuci clovek musi brat uver na to aby mohol podstupit nejaku operaciu. Aby mohol vystudovat skolu. a nie malu. Tu je to všetko zdarma a ľudia sa ešte stažuju. 20r človek (student co niekde prigaduje) si môže bezproblemov u nás kupiť auto, a ludia sa sťažuju. To inde v EU je velka rarita (s vynimkou povolanie syn).
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

su veci, ktore dodnes nikto nehackol /napr. apple? :D/ jasne.. aj tych, ale napr find my iphone nikto realne nevie "odstranit"...

preco sa neda aj udaj o km riesit tak, aby sa nedal zmenit? alebo.. system: akekolvek pripojenie auta do nejakehio systemu by znamenal ulozenie sucasneho stavu km, a ak by system nabuduce zistil, ze predtym malo auto 180 000 a zrazu ma 60 000 jednak by zavolal policiu /ak je stacanie trestne/, a jednak by do auta nahral 180 000km alebo uplne "zablokoval" udaj o km? proste.. aby to donutilo majitela to riesit?
samozrejme, soft by musel byt taky, zeby to neslo obist - proste, pri kazdej emisnej, kazdom STK by "globalna databaza (ktoru by mal kazdy autorizak..)" presne vedela, kolko km ma dane auto, a keby kedykolvek malo menej km, uz by sa to "riesilo" vaznejsie,

lenze to by kazdy musel "chciet", nie tak, ze dnes dostane clovek bubaky, a vsetko sa da, stk ek... servisy detto.. proste nie, KM sa stocit nedaju, neda sa obist zapis do systemu a koniec..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kazda emisna je dva roky... to je blbost. Chlapci, hackol nehackol dofrasa mame taku matematiku na svete ktoru Jozko v garazi neprekona a v ziadnom pripade ju neprekona pristroj do ruky.

KEBY tie zasrate automobilky chceli, nemohol by si namontovat ani iny vstrekovac do motora, jedine ten co ti oni predaju. Ani alternator by si si nevymenil doma pred domom. Ani ciselko by si nezmenil. Ver mi. V domacich podmienkach neprekonatelna kryptografia je tu s nami uz dekady.

Lenze to je CENA, vyrobne naklady... desat dolarov na auto. Tak jebaaaaat. Alkohol tester/detector by zachranil miliony zivotov rocne. Nema ho nikto. Vsetci riesia kokockých asistentov zjazdu dole z kopca a asistenta spravneho odbocenia doprava lebo sa NIKTO NEODVAZI KANIBALIZOVAT SVOJE PREDAJE namontovanim takehoto SERIOZNEHO zariadenia.

Na keru pitchu sa tu hrajeme....
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

A co tak odometer odstrániť úplne? Nechať tam len taký co meria do 10-15kkm, pripadne sa resetuje po mesiaci, roku, aby sa dali spočítať kilometre na trase, za rental, ale aby odometer nebol číselným ukazovateľom opotrebovanosť auta, lebo na to majú vplyv iné faktory. A nech si každý pri kúpe auta povinne pozrie podvozok, brzdy, zmeria tlaky, pozrie logy a korekcie v riadiacej jednotke? To je fakt take náročné urobiť týchto pár základných úkonov, ked idem za auto vysolí dvoj/stvor/desaťročné úspory?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

DC9-32 napísal:nejdem teraz obranovat nejak našu vladu alebo ich rozhodnutia ale neda mi ta cast "ako to na slovensku vyzera" v spojitosti s poplatkami a danami. Opytaj sa tu ľudí čo žiju v zahraničí či už anglicko alebo irsko aky drahy luxus je vlastnenie auta tam. Už sa to tu niekde aj pisalo, to že v dansku si nekupiš za (priemerny) ročny plat ani jazdene polo je dalšia vec. v US priemerne zarabajuci clovek musi brat uver na to aby mohol podstupit nejaku operaciu. Aby mohol vystudovat skolu. a nie malu. Tu je to všetko zdarma a ľudia sa ešte stažuju. 20r človek (student co niekde prigaduje) si môže bezproblemov u nás kupiť auto, a ludia sa sťažuju. To inde v EU je velka rarita (s vynimkou povolanie syn).
Hehe :) napriklad irsko jazdene auta lacne ako svina lebo nikto nechce platit cestnu dan a vysiu poistku ktora je automaticky vysia ak je auto starsie ako 10 rokov. Poistka nie je na auto ale na konkretneho cloveka cize chlapci co maju 18 mozu zabudnut na auto z vacsim objemom ako 1.4 lebo im to nikto nepoisti a ak poisti tak to mozu zacat splacat :) napriklad kamos 19 rocny ir mu vyratali poistku na passat 1.9TDI 6500e na rok. Pri 1.4 objeme to maju tak za 2000 az 4000e je tam viacero premennych hlavne v tom ake je to auto a este auta co su oznacene ako sportove ti nepoistia pokial nemas 25 rokov :) to napr aj type-R alebo lancer evo, impreza a pod

K tym prepisom :) tu je to ovela lepsie poriesene :) auto dostane znacku ktora sa uz nemeni :) prepis auta ? Vyplnis zadnu stranu velkeho technickeho kde vpises meno a adresu noveho majitela a posles na registracny urad :) do dvoch tyzdnov novy majitel dostane velky technicky z jeho udajmi :) cena = jedna postova znamka

Stacanie km? Jedine ak kupujes od poliakov inak nehrozi. Proste je tu ina mentalita ludi :) ale zase auto pre nich nema hodnotu a na servis zabudni jedine ze kupujes priamo od predajcu. Kamos kupoval polo a pytal sa predavajucej ci menila rozvod kedze auto malo 160k km tak dostal odpoved a naco ved auto ide :D inak km ti zapisuju do databazy stale, ked menis gumy musia zapisat, pri stk, kazdy mechanik ked robi cokolvek na aute zapisuje km ked mas tankovaciu kartu tak pri kazdom tankovani zapisuju km.

Jednoducho kazdy system ma svoje vyhody aj nevyhody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pride mi to lepsi system ako u nas. Cena poistiek, no isto tam nezarabaju v priemere 500-600e. Neratam priemerku co udava vlada. Ta je dost mimo
Takisto obmedzenie pre mladych super
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

alfa stelvio s cenou 57k euri , to uplne zabila podla mna :((( vidim,ze marketingove oddelenie / sellery to zas prepocitali po taliansky...

to uz fakt radsej nejakeho macana S /aj ked moc nemusim / za 60k ...brrr...

kde na tu cenu proste prisli ?? nejaka mazda cx5 (co je velkostne skoro rovnaka) v top vybave stoji 33? a to je mazda (ocakavam istoty - nie tie ficove)... a oni to prestrelia pomaly double, za auto, ktore nikto nepozna, spolahlivost casom ktovieaka + znacka ktora ma fakt zluuu historiu "kvality" ... nemozu trosku realnejsie zacat? 35-45?
Naposledy upravil/-a quicky v Po 23. Jan, 2017, 14:21, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"