Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa Andre »

tie fotky v recke xiaomi bez hdr katastrofa prepaleny kontrast, s hdr nic moc

nexus 6p ale uplne ze ina liga
http://www.androidcentral.com/camera-sh ... -6p-vs-950
jemnu farebnu korekciu na to das a hotovo
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa molnart »

este LG G4/G5 by mohlo stat za zmienku, sice nejsu za 250, ale tie ceny nejsu najhorsie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
PetoBB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Ut 27. Sep, 2016, 23:42

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa PetoBB »

andrejsvk, ale Nexus 6p je aj iná liga, čo sa cenovky týka. Však to ide už okolo 500e!
i7 6700k 4,4 GHz + Noctua NH-D14 + 2x Noctua NF-S12A PWM, 32 GB DDR4 Corsair 3 GHz, Gigabyte Z270-X Gaming 5, Gainward GTX 1080 Phoenix (Bios GLH), SSD M.2 Samsung 960 Pro 512 GB + Sata 850 Evo 1 TB, Seasonix SS-1000W Platinum, Cooler Master K280 + 2x Noctua NF-S12A PWM, 4x FHD 24" Monitory, Win 10 Pro 64bit, router Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN
2x Lenovo T430 i7 a i5, 8GB DDR3, Samsung 850 Evo 256GB, Win 10 Pro 64bit
Lenovo T470s i5, 8GB DDR3, Samsung 850 Evo 256GB, Win 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12344
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja neviem ci viete citat, ale limit je 250e novy!!!
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nevedia, klasika :D budeme fer, su dve kategorie, do 250 a bez limitu. tak si kazdy zobral ku srdcu bez limitu :D

A Cina uz vo vela modeloch dava 800Mhz pasmo tiez ako sa hore pisalo. ono si ten ich trh treba prebrat na zahranicnych strankach, hlavne youtubu je ich plno u nas recky nenajdes.

A vujadrenia typu raz somm al telefon z ciny a prdol mi.... kazdy z vas tu ma telefon z ciny :D kazdy jeden.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tron44 napísal:prave som zistil že xiaomi redmi note 4 PRO ma tú funkciu HDR, a že v strede januára už mali byt k dispozicií aj verzie s 800 MHz, len som sa stale nedopracoval k eshopu kde by ich uz mali v tejto kombinácii

https://fonyz.startitup.sk/dalsie-xiaom ... 0-mhz-lte/ zmienka o 800mhhz
https://fonyz.startitup.sk/recenzia-xiaomi-redmi-4-pro/ zmienka o HDR
Ty nečítaš, čo ti píšem...jediné HDR, čo niečo robí je HDR+ (čítaj to + ) od Googlu prítomné LEN u Nexus 5X, 6P a Pixel. Ako tak niečo dôstojné robia Applácke (od iP6 a vyššie) a ostatné nerobia v podstate nič.

A vy, Peto/HellAngel, ok, je pekné, že sa držíte prvého rozpočtu 250€ za novú vec, no nepozeráte sa na tú najdôležitejšiu požiadavku - v okamihu, keď sa povznesiete nad tie low-end foťáky, tak zistíte, že je to blato a nie foťák. Mám už čo to práve pre tie foťáky naštudované, takže viem, že to, čo on očakáva ako mobilný telefón s najlepším fotoaparátom do 250€ za nový je blato a ak ide po foťáku, tak nemusí ísť oveľa vyššie, strašne byť smutný a trápiť sa, že musí segýň ísť do bazáru a mať niečo o štyri-päť kalibrov kvalitnejšie za pár dešiek naviac.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12344
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ty citaj mobilny telefon s najlepsim fotakom do 250e, nie mobil s najlepsim fotakom bez obmedzeni.
Dalsia vec, nech ma aj neviem ake HDR tak je to furt len mobil s obmedzenou optikou. Kompakt za 150e mobil precura, aj ked bude stat 1000e.
Mobilom fotim momentky, nepouzivam ho, ze idem fotit prirodu s umyslom co najkrajsej fotografie. Dalsia vec je aj stabilizacia obrazu, mozes mat neviem co za HDR ked sa ti trasu ruky, ako chlapovi od zbyjacky. Model do 250e/novych tu bolo spomenute niekolko a myslim ze za tie prachy su v poriadku.
NB: Asus ROG Strix G16
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa tron44 »

loleqboleq napísal:Ty nečítaš, čo ti píšem...jediné HDR, čo niečo robí je HDR+ (čítaj to + ) od Googlu prítomné LEN u Nexus 5X, 6P a Pixel.
áno viem že tam bude asi nejaké rozdiel :) nechcel som to porovnávať, ale ako ti píšu tie telefony sú proste príliž drahé, ak aj zobereš bazár tak jedným okom už pošuluješ po novej batérií, navyše nove xiaomi vyjde lacnejšie a v ostatných parametroch ten nexus vyfacká :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal:a ty citaj mobilny telefon s najlepsim fotakom do 250e, nie mobil s najlepsim fotakom bez obmedzeni.
Dalsia vec, nech ma aj neviem ake HDR tak je to furt len mobil s obmedzenou optikou. Kompakt za 150e mobil precura, aj ked bude stat 1000e.
Mobilom fotim momentky, nepouzivam ho, ze idem fotit prirodu s umyslom co najkrajsej fotografie. Dalsia vec je aj stabilizacia obrazu, mozes mat neviem co za HDR ked sa ti trasu ruky, ako chlapovi od zbyjacky. Model do 250e/novych tu bolo spomenute niekolko a myslim ze za tie prachy su v poriadku.
Skús to ty,
Prva 250eur a druha je vlastne bez obmedzenia.
Trošku si naštuduj foťáky a dám ti hint, nie, kompakt za 150€ nebude o toľko lepší, processing s HDR+ sa posunie technická kvalita tak ďaleko, že ja by som v živote nešiel do kompaktu, ak mám 6Pčko. Napríklad v pohode ti potvrdím, že 150€ mydlo
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-s5200 ... 392905.htm nefotí lepšie ako 6P - nehovoriac o tom, že tam nemáš rozlíšenie videa, pokým telefóny majú už aj 4k nahrávanie (ktoré je na dve veci, dôležitý je bitrate), zabudni na čo i len kvalitné 1080p s kompaktom.

A nie, nie sú v poriadku, aj keby stáli stovku, tie foťáky sú proste blato a nikomu, kto chce kvalitný foťák v telefóne, by som ich neodporučil.
Pokojne sa s tebou o foťákoch pobavím aj ďalej, fotografia je moja obľúbená oblasť. :good:
tron44 napísal:
loleqboleq napísal:Ty nečítaš, čo ti píšem...jediné HDR, čo niečo robí je HDR+ (čítaj to + ) od Googlu prítomné LEN u Nexus 5X, 6P a Pixel.
áno viem že tam bude asi nejaké rozdiel :) nechcel som to porovnávať, ale ako ti píšu tie telefony sú proste príliž drahé, ak aj zobereš bazár tak jedným okom už pošuluješ po novej batérií, navyše nove xiaomi vyjde lacnejšie a v ostatných parametroch ten nexus vyfacká :D
Pokojne kúpiš nejaký ešte v záruke...nemáš sa čo strachovať o baterku. Ja som osobne kúpil 2 mesiace starý.
a v ostatných parametroch ten nexus vyfacká :D
V akých napríklad? Rozoberme si to
http://www.phonearena.com/phones/compar ... 10194,9587
1440p displej - v okamihu, keď ho dostaneš pochopíš, prečo ho chceš - prečo? Veľkosť GUI je konečne na úrovni, kedy si človek užije aj plochu a polovica obrazovky nie sú ovládacie prvky
AMOLED u 6P
Kvalitnejšie sklo na displeji u 6P (dokonca neviem, či RedmiPro nemá tú alternatíva od toho druhého čínskeho výrobcu, čo je dosť slabota)
O foťáku sa už dosť povedalo, k tomu ešte rýchlejšie ostrenie; video 4k@30fps a 1080p@60fps u 6P oproti 1080p@30fps u Redmi
Predná kamerka u 6P lepšia a k tomu tiež s HDR+, takže dovidenia
X25 vs. 810 - single core na strane X25, multi-core na strane 810; GPU silnejšia u 810
Rýchlejšia RAM a storidž u 6P, no o 1GB menej u 6P (naozaj, 3GB je tak mááááálo)
Väčšia baterka u Redmi
Podpora všetkých možných aj nemožných podporovaných pásiem u 6P, u Redmi ten príbeh už poznáme
6P nemá slot pre SD kartu
6P má dual-band (ac) wi-fi, Redmi len b/g/n

Ja som asi slepý, nevidím, kde ho preválcoval :red: ...ten telefón nebol za takú cenu len zo srandy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa LordKJ »

keby si riesil amoled vs lcd tak ok, ale amoled vs oled nie je az take extra pozitivum
1440p, mam fullhd a som spoko, ale moze to byt fajn nehadam sa
ad. sklo neviem jak ty ja mam na telefone tempered glass objednany skor ako som rozhodnuty kupit telefon takze to je irelevantne
fotak ma netankuje absoolutne ale verim, ze 6p je ovela lepsi
cpu neriesim, uz sme pomaly vo faze, ze vsetko je fajn
rychlejsia ram a pamat tak to ano, to moze robit velky rozdiel, ...btw 3gb je malo.
6p z bazaru, imho obrovske negativum.

jedina realna chyba co by mi chybala je asi uz to LTE (kedze asi pojdem k O2 kde je 3G nic moc. :D )
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12344
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ak pojdes do o2 tak podpora xiomi lte frekvencii ta nemusi trapit. O2 siri lte vo frekvenciach, ktore xiaomi telefony podporuju.
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak O2 ma hlavne 800mhz co praveze nepodporuju

https://www.ztk-comp.sk/index.php/rozdelenie-frekvencii
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12344
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ano sorry pomylil som si so swanom, ktory ide hlavne v podporovanom pasme
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ten nema ine frekvencie vysutazene takze on je len v 1800 :D

Návrat na "Nákupná poradňa"