Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru uvidi ci zase niekde neusetrili. Avsak, uz by zlahka bolo nacase po DEKADE PRUSEROV, aby nieco spravili normalne...

Ja by som si tak nejak tipol, ze teraz im to vyjde. No jednoducho raz uz musi zauradovat statisticka nahoda.

Naucili sa robit rozvody a napinaky, zistili ze zapalovacie cievky nemozu byt z hliny, ze na vstrekovacoch je dolezite spravit aj izolaciu tak aby vydrzala viac nez 60 motohodin pretoze ten vstrekovac teda znasa ine prudove pecky a hlavne v milisekundach, potom zistili ze nemozu stensit retiazku zo splachovaca na hajzli o 80% a prehlasit ju za dozivotnu rozvodou retaz ktora znasa sily co by pohli aj so slonom. Dokazali sme posrat nemozne, napriklad vlozkovanie valcov (odborny nazov materialu : NoBacil). Ine honovanie sme si tiez oprobovali na miliardach kilometrov a... ked sa pouzije zly olej, motor zachvilu skape.

Uz nevidim priestor na pruser. Jedine ze by "sa zoptimalizovali" napriklad hrubky rozvodovych remenov. Na keru marju je ten remienok styri milimetre hruby, CiBoha to neexistuje ze by to dva milimetre nepotiahli v zaruke !!!





>> Zachvilu tu mame len velkoobjemove benzinove a hybridne auta.

pan mal na mysli jednadva a jednastyri ? Pripadne nuladevat s tromi slimakmi a dvadsiatimi AA bateriami ktore mohutne potiahnu hore hopcom prvych tridsat metrov ?

Kolko prejde vyhlaseny Prius na elektriku ? Necele dva kilometre ci kolko ? Aku ma realnu spotrebu napriklad v meste (preboha nie na dialnici) ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

mate niekto skusenosti s www.autodielyonline24.sk ? je to legit sajta?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Mile deti, curiosity killed the cat a moja zvedavost dosiahla kriticku hranicu. Uz dlho som chcel vediet, ktore olejove filtre patria medzi tie lepsie. Samozrejme vzdy si mozem kupit original od vyrobcu auta, pripadne od doveryhodnej znacky a vsetko bude fungovat. Doteraz som to aj tak robil. Taktiez si mozem precitat kopec skusenosti a fotiek filtrov po internete (za vsetko spomeniem Bob Is The Oil Guy forum). Tieto dva pristupy ale nejako neuspokojuju moju zvedavost, pretoze:
1) Aj vyrobca auta si na stare modely moze nechat robit filtre inde, lacnejsie, s vacsou marzou, kto mu da lepsiu ponuku.
2) Po internete su vacsinou rozobrate americke filtre. K comu mi je vediet ze taky a onaky Fram alebo Wix je dobry alebo zly, ked konkretne modely u nas nezozeniem?

Takze dnes vecer som sa nudil a namiesto robenia domacej ulohy z japonciny som objednaval filtre. Zaujimaju ma samozrejme filtre pre moje auta, takze tento "vyskum" nemusi uplne pasovat pre kazdeho, ale tak mozno niekomu pomoze. Benchmarkom bude originalny filter Mopar MO-090 [link], ktory som doteraz roky pouzival v obidvoch Jeepoch. Nastastie pre mna, Chrysler nema dovod menit funkcny filter na rozdiel od takej Skody, ktora do jednej generacie benzinovej Ochcavky vie zmestit 4 rozne filtre na podobne motory. Golden Czech Hände.

Objednal som dokopy 16 dalsich filtrov. Zastupenie maju dobre a zname znacky, ale aj uplne low-cost anomalie, ktore som videl prvykrat v zivote. Konkretne sa budu pitvat: Filtron, Japanparts (2×), Bosch, Mann, CoopersFiaam, Valeo, Mahle, K&N, Hengst, Wix, UFI, Clean Filters, Denckermann, Alco a Müller.

Planujem urobit tabulku, kde budu popisane zakladne parametre (rozmery, ktore overim sublerou), dalej vaha celeho filtra (odvazene na kuchynskej vahe) a nejake informacie (Made in ...). Dalej kazdy filter planujem otvorit a odvazit cisto filtracnu cast, spocitat pocet zahybov na filtri, mozno odmerat hrubku filtracneho media, pripadne vypocitat plochu. Taktiez sa zameriam na chujinky naokolo (ako je robena pruzina, ci sa pouziva papier/plast/kov vo filtri, atd). Vsetko bude pofotene.

Co je uplne najdolezitejsie a nebude sa robit -- samozrejme ziadne laboratorne testy. Nebudeme vediet, do kolko mikronov vie filtracne medium filtrovat necistoty.

Planujem sa tomu venovat najblizsie tyzdne + musim vymysliet cely ten koncept tabulky. Takze toto len tak... take ohlasenie, co sa chysta. Ak niekoho napadne, co odmerat/pozriet pred rozrezanim filtrov, moze dat navrh.

A kedze som teraz ohromne studovany, co sa tyka olejovych filtrov, pikoska na zaver: Piaggio Ape pouziva vo svojom 0,4L 8kW motore rovnaky filter ako Chrysleracke V8 motory (Magnum 4,7L, 5,2L, HEMI 5,7L) :-D.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6919
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

hlavne potom ked vsetko budes mat namerane tak nahod do auta ten papierovo najlepsi a najhorsi a popis rozdiely v realnej prevadzke :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a cenu nezabudni :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pocuvajte uz zaviedli tie poplatky na nemeckych dialniciach ci este nie? chystam sa tam buduci tyzden a nikde som nenasiel jednoznacnu odpoved
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

za osobak nie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SKiLEX napísal:pocuvajte uz zaviedli tie poplatky na nemeckych dialniciach ci este nie? chystam sa tam buduci tyzden a nikde som nenasiel jednoznacnu odpoved
ides na cisco live ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ee, na skolenie do kortrijku(Belgicko)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

som zvedavy na tie testy...ja v mitsu pouzivam wix
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »



au





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

zaspal ?
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

alebo skor šťukal do twittera na mobile - to bolo viac otociek jak Džejms Bond :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6919
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

najlepsi ten koment pod videom na youtube
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale zadna cast vyzera luxusne nedotknute. inac otomoto pl stranku poznate niekto osobne? resp co stoji doniest auto z PL?
dik, jazdenka samozrejme
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"