Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

jazdenka z poľska... a toto je prvá vec čo ma vždy napadne, neviem prečo :D

http://www.mojevideo.sk/video/27907/pol ... iesta.html
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Zdar, rozhodol som sa, ze si idem kupit nejaku lepsiu diagnostiku k autu (a autam okolo mna). Teraz pouzivam taku tu klasiku -- cinsky Bluetooth OBD II adapter s mobilom a Torque Pro, co vie citat chybove kody a live data z PCM. Prima vec, mam to stale v aute, uz sa to parkrat zislo + je to taka zabavka.

Chcel by som nieco lepsie. Najprv som pozeral akoby lepsie OBD II adaptery (hlavne OBDLink MX a podobne). Su to kvalitnejsie a rychlejsie krabicky, ale stale je to viacmenej to iste.

Potom som zacal zistovat, ako su na tom take tie stand-alone diagnosticke pristroje. Poprezeral som ponuku Innova, Launch, Actron, Autel a ine. Z tychto vsetkych firiem sa mi zacal pacit prave Autel. Dovody su taketo:

• Vsetky tieto krabicky vedia precitat chyby okrem PCM jednotky aj z TCM (prevodovka), ABS a SRS (Airbagy). Autel vsak so svojimi krabickami vie citat vsetky jednotky v aute. Napriklad v mojom Commanderovi sa vie napojit na 27 riadiacich jednotiek. Pricom vo vacsine vie chyby vymazat, zobrazit zive data zo senzorov, urobit nejaky test. Takze tieto krabicky su uz niekde inde, nez citanie iba z PCM cez cinske adaptery. Konkretne hovorim o MD802 alebo MaxiCheck Pro (rozdiel medzi nimi).

• Cenovo vychadza ten Autel podobne ako krabicky od inych vyrobcov, ktore nevedia sprocesit tolko jednotiek (zvycajne maju 4 zakladne -- PCM, TCM, ABS, SRS).

Chvilu som rozmyslal aj nad tovarenskou diagnostikou Chrysler (ci uz stary StarScan alebo novy wiTECH), ale cinske klony idu od $500 USD vyssie a je to porod rozbehavat. Klasicky emulator niecoho, konkretna verzia softwaru, nemoze sa to dostat na internet, uplne dohaxene a pozliepane, aby to nejako islo. Navyse aj kebyze to rozbeham, tak mam presne to -- tovarensku diagnostiku na Chrysler a nic viac. Ten Autel podporuje vsetky auta.

Ma s takouto krabickou niekto skusenosti? Celkom by sa mi to pacilo.

PS1: Autel ma aj prima stranku s informaciami. Staci si otvorit toto, v drop-down menu vybrat "MaxiCheck Pro" alebo "MaxiDiag Elite MD802" a Vehicle Brand napisat svoju znacku auta. Po vyfiltrovani treba kliknut na logo automobilky a otvori sa PDF s podporovanymi vecami pre konkretne vozidla. Jeden priklad za vsetky -- Chrysler.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

No... vidim, ze nikto asi neriesil tieto diagnosticke veci, tak sa vratim k mojmu projektu:

Obrázok

Pomaly zaciname :-).
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na tu diagnostiku si hadam aj ocakaval nejaky input ? Akoze mas silny dojem ze je tu huste zastupenie majitelov Chargerov, 300viek, a podobnych vozov ? Ved okrem teba a mna tu tieto masiny nikto nema a ja okrem DRB III neviem povedat nic ine tak som zostal ticho.

Akurat minule som videl preprogramovanu DRBku za tusim 300 dolare na ebajovi, bol tam ITIL 2009 takze by to rozhodne bralo aj tvoj vozik. Na mojom som videl pripojene jedine DRBIII a to konkretne dvakrat ked mali akciu "servisna prehliadka za dve eura" tak som im tam obsmrdal na zdvihaku hodinu, potom ma to uz nebavilo tam chodit - ved naco aj, s masinkou co ma len slabych 240.000 za sebou, tam nema byt co zle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

stefan.koval neodporúčam jazdenku s poľska, poliaci su aky su a maju v setko v pipke na aute nájdeš diely od najlacnejších variaci az po tie uplne sroty. A bezne ti dokazu predať aj 4x4 auto ktore je vlastne iba s predkom lebo mu chýba kardan. Ako poliaci su super podla mna iba na repasi a náhradné diely. Auto by som od nich nechcel, bez tak je to z Nemecka, Rakuska, Talianska atd. a to si dovezies aj sám.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

No praveze som bol zvedavy na tie vseobecne diagnostiky -- Autel, Innova, atd. Toto su univerzalne krabicky, ktore citaju vsetky auta, tak som bol zvedavy, ci vsetci domaci kutilovia skoncili pri cinskych OBD II diagnostikach, alebo niekto postupil dalej a cita si vsetky riadiace jednotky v aute.

Okej, ved tak... pozriem, poskumam, rozhodnem sa, otestujem, podam report.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja som nasiel sukromny inzerat,1.majitel. tak preto zvazujem len nemam skusenosti s Pl.oni ani KO nemaju pri vystupe
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A bezne ti dokazu predať aj 4x4 auto ktore je vlastne iba s predkom lebo mu chýba kardan.

aby si si nemyslel ze je to specifikum iba nasich severnych susedov. Z Dareksu sused kupil Macubuši TriTisic GéTé.
S motorom 2.5 z modelu Sigma - ved preto ma v nazve tritisic lebo motor je dva a pol tisica - samozrejme bez túrb a bez kardanu.
Frajerke darcek na vyrocie, joooooooj fajka bola ukrutne dlha a aj sudy s Dareksom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

nikdy som netusil keby niekto dokazal takto rozmrdat ASV motor :D (1.9TDI)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
images upload
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

pekne takto prerezanu rotacku som nevidel, rzlietane ojnice som videl iba 77kW novscih, na starom tdi ci pd abo toto som este nevidel :D tvl to čo vybral piesty a dal jednotku keď ho niekto roztiahol na 150?
Inak chystam sa kupit si novu wapku, teda nie WAP ale asi nieco do 100€... keďže toto čo som mal teraz mi uplne stačilo a bol som spokojny.
Pozeram je tam nejaky šmejd riwall za 70euri, máte to niekto? Alebo okolo tej 100ky ak je niečo, čo stojí za povšimnutie. (nie 190.... sto)

____
inak nieje jednoduchsie motor s prevodovkou rozpoliť a tak to vyberať? ešte som to v celku nikdy nevyťahoval (nieže by som nato mal náradie :P
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bolo mi vnutri moc tesno tak sup sa kuknut von ;)


Dosiel som na prvu prakticku nevyhodu vacsieho vehykla : https://www.youtube.com/watch?v=FH3IRQdilkA

zase prihliadnuc na velocitu ktorou bacil vláčik do mašinky a na plochu narazu, musi sa jej uznat ze na tej obrovskej dlzke sa drzala fenomenalne dobre, este aj ten semafor vytrhnuc zo zeme od nudy
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

zoom napísal:No... vidim, ze nikto asi neriesil tieto diagnosticke veci, tak sa vratim k mojmu projektu:

Obrázok

Pomaly zaciname :-).
Zoom takéto srandy ťa musia baviť :facepalm:

Neviem, čo konkrétne s tým chceš dokázať, ale smelo do toho ak sa ti chce a máš čas :cool:

Osobne používam len filtre Mann. Raz mi dali shitný palivový filter a po 7tis km prasklo tesnenie. Pach nafty som nevedel vyvetrať dosť dlho. :laugh:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

vie niekto aky je postup pri kupe v pl?odhlasi sa u nixh a hajde na svk?da sa to neako poistit? napr predbeznou neakou KO?dnes mi v mazde tvrdilinze servis na 3/6 je na diely skoro rovnaky cenovo a rozdiel je len ze servis m6 ne o 4€ drahsi v normo hodine? ale ze diely skoro rovnako. zvlastne.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

shajek prvy majitel, pravidelne servisovane, slovenskych 99tis km po 20rokoch ? :D :D :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"