DSL T-com

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

DSL T-com

Príspevok od používateľa Vigor »

...mam Vigor318_usb a net od T-comu...

...v poslednom case mam problem sa napojit, bud ma to po vytoceni pomaly napoji, ale niekedy mi to vypise Error 691 (nespravne meno/ heslo - pricom nic som nemenil a heslo+meno je dobre).

...mam ja u seba niekde chybu alebo ma teraz s tym problemy aj niekto iny?
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL

Príspevok od používateľa stefantoth »

Caf, pocuj, mam taky isty problem, ale uplne taky isty, akurat sa ponahlam lebo idem s otcom do slovak telecomu, mam internet uz rok, inak moja lokalita je Bratislava- Ruzinov- Travniky, bol som reklamovat modem, skusal som to dat na otcov notebook, vymenil som dokonca telefonny kabel(RJ-11)a stale to robi to iste, zvyknem robit s tymi vecami a viem na 100% ze chyba nieje u mna ale niekde u nich lebo uz som skusil asi vsetko a stale to iste to robi, ze mi vyhodi chybu 691, chyba je v tom, ze teba skutocne neodpoji pri poslednom prihlaseni, aj ked doma si odpojeny, ale na ich serveri vraj nie, uz mi restartli aj okruh ale stale to robi a mam uz dost velke nervy na ST ze rozmyslam nad tym ci to nemam nahodou zrusit...ak chces tka sa mi skus ozvat na icq 263-860-875 alebo na mail elf6@azet.sk bohuzial neviem kedy sa na to dostanem lebo na nete som doma uz len nudzovo kedze je stvrtok a od pondelka mi to blbne ale na maili som aj v skole, ahoj
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL

Príspevok od používateľa stefantoth »

By the way mam modem microcom AD 2622 ale na tom predsa nezalezi v tom chyba nieje
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

mno ja sa akoze zvecsa dostanem na ten net, len dakedy to na niekolko mi zblbne, hlavne ked sa chcem viac krat pripojit a odpojit pre zmenu IP...
...ked dojdem zo skoly a pripojim sa na net tak bez problemov aj ked mozno raz za tyzden sa stane ze prvy krat to pripojenie ako keby zalaguje a potom ked to zrusim a dam znova pripojit tak Error_691.

...mam od nich net skoro 2 roky, v decembri mi konci a to mi zacal ten net robit len nedavno...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

oni daco vazne robili v systeme pretoze mne to tiez vcera nahodilo v noci ked som dosiel ku kompu, ale maju este popularnu hlasku 451 tusim u kamosa, ale tam bolo nieco s linkou samotnou,
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

Asi je to trochu iny problem, ale mne sa stava ze nefunguje DNS. To jest, v opere zadam adresu ale akoby nedostane odpoved z DNSka. Ale aj pocas tejto "nefunkcnosti dns" mi net ide - napr nacachovane adresy z firewalle idu, emula ide. Stava sa to uplne random a po par minutach sa to spravi.
A tiez mi to robi len "v poslednom case" :) . Akurat nie som si isty ci sa to nejako netyka novsej verzie (4.0) outpostu alebo toho ze som menil modem za router, co bolo vsetko tiez v "poslednom case" :D .
Nema niekto podobny problem?
Core i7 4500Mhz, 16GBRam, GTX570, x64 win7 pro
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL na .....

Príspevok od používateľa stefantoth »

vies co ako ja uz vazne neviem co mam robit lebo vcera som bol s otcom v stonline a povedali ze sa mi ozvu boli aj ochotni a dnes sa mi ozvali a prisli ku mne domov technici zistili ze nikde nemam chybu a povedali ze to presetria a za tym mi volala aj z poruch nejaka pani a povedala ze to da este presetrit ale povedala ze vsetko bude dobre, ale neverim tomu a myslim ze sa to len predlzuje lebo oni to nevedia dat dokopy a moj otec napise asi staznost. neviem skus to aj ty riesit (Vigor)potom povedz...ahoj
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DSL na .....

Príspevok od používateľa Vigor »

stefantoth napísal:vies co ako ja uz vazne neviem co mam robit lebo vcera som bol s otcom v stonline a povedali ze sa mi ozvu boli aj ochotni a dnes sa mi ozvali a prisli ku mne domov technici zistili ze nikde nemam chybu a povedali ze to presetria a za tym mi volala aj z poruch nejaka pani a povedala ze to da este presetrit ale povedala ze vsetko bude dobre, ale neverim tomu a myslim ze sa to len predlzuje lebo oni to nevedia dat dokopy a moj otec napise asi staznost. neviem skus to aj ty riesit (Vigor)potom povedz...ahoj
uvidim ako budem mat cas, ked sa mi najblizsie nepodari pripojit na net, tak im zavolam a pokecam sa nimi.... pomaly to zacina srat aj mna, dneska pridem zo skoly.... hodi mi to najprv Error 31, potom reconnectnem a Error 691 mam asi tak pol hodinu.... fakt ze potesi... aspon ze mi od nich konci viazanost...
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL

Príspevok od používateľa stefantoth »

tak to mas urcite lepsie ako ja lebo ja mam viazanost az do septembra 2007 ale ked sa mi to skonci tak som si povedal ze T-Com uz nikdy viac, ako ja uz neviem co viac som mohol porobit, spravil som asi vsetko, dokonca som si pozical kamaratove prihlasovacie udaje a on si dal zase naopak moje, moje na jeho kompe isli, ale jeho na mojom kompe nesli takze znamena ze ja mam nieco s linkou, neviem si to vobec vysvetlit, ale myslim ze im otec bude pisat staznost a zaroven ziadost o nasledne odpojenie samozrejme bez stornovacieho poplatku lebo mi to uz lezie na nervy ked sa pripojim tak uz radsej nevypinam ani komp...lebo sa bojim ze to zas nepojde, a myslis si ze s nimi sa dohodnes???Tazko...oni sa ti budu snazit povedat ze chyba je u teba, pocuj ked presne byvas????
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DSL

Príspevok od používateľa Vigor »

stefantoth napísal:tak to mas urcite lepsie ako ja lebo ja mam viazanost az do septembra 2007 ale ked sa mi to skonci tak som si povedal ze T-Com uz nikdy viac, ako ja uz neviem co viac som mohol porobit, spravil som asi vsetko, dokonca som si pozical kamaratove prihlasovacie udaje a on si dal zase naopak moje, moje na jeho kompe isli, ale jeho na mojom kompe nesli takze znamena ze ja mam nieco s linkou, neviem si to vobec vysvetlit, ale myslim ze im otec bude pisat staznost a zaroven ziadost o nasledne odpojenie samozrejme bez stornovacieho poplatku lebo mi to uz lezie na nervy ked sa pripojim tak uz radsej nevypinam ani komp...lebo sa bojim ze to zas nepojde, a myslis si ze s nimi sa dohodnes???Tazko...oni sa ti budu snazit povedat ze chyba je u teba, pocuj ked presne byvas????
Bratislava - Karlova ves ...inac ako dlho ti to robi? nemenili ti nahodou nedavno tu taku bielu krabicku odkial ti ide linka? lebo mne to blbne podozrivo odvtedy...
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL

Príspevok od používateľa stefantoth »

nie nie ta biela krabicka sa vola splitter a ja som si myslel ze to moze byt lokalitou ale nieje lebo ja osm z ruzinova a splittrom to nieje lebo robilo mi to od pondelka a splittra so msa ani nedotkol a potom som si isiel vymenit aj splitter aj modem a robi to stale takze hovorim ze ak to bude robit este par dni a oni to nedaju do poriadku tak myslim ze sa odpajam a idem na nextru alebo slovanet lebo uz mi to dost zerie nervy ak mam pravdu povedat...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: DSL

Príspevok od používateľa Vigor »

stefantoth napísal:nie nie ta biela krabicka sa vola splitter a ja som si myslel ze to moze byt lokalitou ale nieje lebo ja osm z ruzinova a splittrom to nieje lebo robilo mi to od pondelka a splittra so msa ani nedotkol a potom som si isiel vymenit aj splitter aj modem a robi to stale takze hovorim ze ak to bude robit este par dni a oni to nedaju do poriadku tak myslim ze sa odpajam a idem na nextru alebo slovanet lebo uz mi to dost zerie nervy ak mam pravdu povedat...
nene, splitter som nemyslel...myslim taku bielu krabicku ktoru mas v stene a odtial ti potom ide linka do splitteru a atd...

...mno neviem ci nextra alebo slovanet je vyhra... podla mna je celkom slusne chello...
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

DSL

Príspevok od používateľa stefantoth »

jaj vidis to mi nenapadlo...no ja tu bielu skatulu nemam ja mam rovno kabel zo stupaciek takze ja to mam trochu inak...mna ten internet tam dorazil od pondelka ze som si dnes porovnal nextru slovanet t-com mikrovlnka.sk aj chello

vypisal som si vsetky vyhody aj nevyhody...aj vyhody ze nextra ma router za 555sk uz ked das viazanost 24mes...najhorsiez toho testu vysla mikrovlnka sk...najlepsiu cenu ma chello pri 13mes viazanosti 1024/128 na mesiac neobmedzene len 830sk...lenze pozor...neda sa rozdelovat, teda mozes, ale ked ti na to pridu tak si v peknej riti...a najlepsie ale fakt najlepsie z toho vysiel slovanet ten ma router za 990sk 4portovy aktivacia za korunu 898sk/mes a mozes ho rozdelit, otazne je ci by mi to robilo stale to iste alebo by ten pocitac dostal rozum:)...
a ked uz ide o to tak neviem co riesis :) keby som byval v karlovke, am jasnu volbu, ROBURNET, mas tam 2048/512 neobmedzeny, za 399sk mesacne, len aktivacia je draha 3800sk myslim ale potom 375 s dph to je najnizsia cena vysokorychlostneho netu vobec v blave, ja davam presnost DSL a to aj tak len preto lebo sa moze rozdelovat :)
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

Zdravim, mam taky mensi vacsi problem s "uzasnym" T-com inetom. Ani nie tyzden tomu je co priatelke aktivovali pohodu 1000 a zrazu nejde. Problem je zrejme v medeme. Bol u nej aj technik a skusal na svojom NB dslkovy modem a ten siel, ked skusal ethernetovy Microcom AD 2706 (ktory ma) tak ma skoro stale vypadky, obcas nieco islo. Na priatelkinom pocitaci ani to, proste sa stale pripaja a odpaja. Ani vymena za iny kus nepomohla.
Nemane nejaky typ na nejaky iny spolahlivy typ modemu, respektive ako dohovorit tomuto? Predtym bez problemu isiel...
Skusal som aj resety, restarty, vsetko, ako keby wifina ked nema dostaocne silny signal :-)
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
stefantoth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stefantoth »

to vobec nema nic spolocne s modemom, prepac ale mas ten isty problem co my ktori sme pisali na toto forum, ja neviem kao to riesit ved si to skus vsetko napisat co som tu popisal ja som vymenil modem podal staznost bol tu technik a stale nic, neznasam slovak telecom, prisaham ze na to kaslem uz, bohuzial mam viazanost este 10 mesiacov to je dost blbe ale potom davam na 100percent chello a prinajlepsom odpojim celu pevnu linku

Návrat na "Siete"