Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

dobre seci tuna vieme ze tie auta neznici nikto, a to len ja mam pocit ze poslednu dobu je stale viac dieslov a celkovo ludia krasne kupuju VW dalej? ozaj? a budeme tu mat eko friendly debatu? a colnici, ach jaj, samozrejme ze lepsie to dat niekomi ako palit nicit atd. ale clanok a tema je cela propaganda hnusnej spinavej firmy, kt vedenie by som poslal do ciny fetovat smog
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

lord to, ze to tam je napisane je jedna vec, ale co "viem" tak je skutocnost ina... okrem toho,ze polku z toho si rozpredavaju pod rukou :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Co sa tyka osobnych aut, nechapem zmysel ekologov. Sadzomety by sa v EU vobec nemali predavat. To, co dokaze dieslak, dokaze benzinak cistejsie. Jediny problem je spotreba, resp. cena paliva, ktorej vacsiu cast tvori spotrebna dan.

Budme EKO, prestanme vyrabat diesle, aj tak ich nikto nechce, v zime to mrzne, dlho sa ohrieva, servisne naklady vysoke.... znizme spotrebnu dan na benzin a vybavene... aspon u osobakov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5536
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

imho za kratko sa dizle predavat nebudu
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nevidim dovod
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Osram Night Breaker Laser sú doma, po bakalárke snáď spravím nejaké porovnanie s 0.90€ žiarovkami :D

Inak neviete niekto tip na nejaké vrakovisko s veľkým množstvom dielov? V okolí MI som nenarazil na nič schopného, dnes som po trase do Miskolca obehol zopár vrakovísk, výber už o niečo lepší, ale stále niet stopy po tom čo som hľadal.
Konkrétne zháňam early E36 predný nárazník náraznik:
Obrázok
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> To, co dokaze dieslak, dokaze benzinak cistejsie. Jediny problem je spotreba, resp. cena paliva, ktorej vacsiu cast tvori spotrebna dan.

LPG, vyriesene, cistejsie spalovanie, mensia dan (jasne, to sa s nejakou kritickou masou upravi tak ako benzin).
Jasne, dnes nevieme AMATERSKY nahodit LPG do priamovstrekovych motorov ale keby sa do toho obuli fabriky, neexistuje toho certa ze to za polroka nespravia totalne nepriestrelne. Ked to dokazu trojchlapove firmicky tak to automobilka dokaze urcite.



>> Budme EKO, prestanme vyrabat diesle, aj tak ich nikto nechce, v zime to mrzne, dlho sa ohrieva, servisne naklady vysoke....

veľmo fťipnuo. Este ti zostalo z toho dobreho matrosu ? Dosiel by som.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5536
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

LordKJ napísal:nevidim dovod
napr tu je jeden
http://www.auto.cz/eu-usiluje-likvidaci ... aut-105178
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ale kdeze. Stare diesle mozno zakazu a zmiznu ale dopyt po diesloch je obrovsky. Jedine by to mohol zmenit stat na poplatkoch za diesel kedy by sa oplatilo mat benzin lebo by to bolo ovela ekonomickejsie ako diesel. To sa zatial nedeje a preto budu ludia kupovat diesle aj nadalej.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5536
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

lebo turbobenziny vseci vytali s otvorenou narucou...

kolko atmo motorov sa dneska predava?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem, ale mam pocit ze 3/4 ludom je jedno ci maju oturbeny benzin alebo atmo
Naposledy upravil/-a LordKJ v Št 06. Apr, 2017, 19:46, upravené celkom 1 krát.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

SKiLEX napísal:kolko atmo motorov sa dneska predava?
Osobne by som otázku formuloval ináč...
Koľko atmosférických motorov sa dnes ponúka?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

logiku v tom nehladaj, zijeme v prebyrokratizovanom svete kde na vsetko je nejaka smernica, zakon alebo predpis a to co tomu nezodpoveda je likvidovany. cital som rozhovor s chlapikom ktory vedie komunitu pre drogovo zavislych kde sa straju o farmu, zvierata a tak a pravidelne ma tam kontroly ci su dodrziavane pracovne predpisy a ci nahodou niekto nedvihol vacsi zataz ako je povolene.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa robky »

scream napísal: Budme EKO, prestanme vyrabat diesle, aj tak ich nikto nechce, v zime to mrzne, dlho sa ohrieva, servisne naklady vysoke.... znizme spotrebnu dan na benzin a vybavene... aspon u osobakov.
To je síce pekné, ale realita je niekde inde ...
Zrovna dnes som bol s kolegom na pár predvádzacích jázd ( má záujem o benzínové). Boli sme v bmw, mb, vw, range, audi .... minulý týždeň len tak pre doplnenie kodiaq, 3008

A skús si tipnúť, koľko predvádzačiek bolo v benzíne .... správna odpoveď je - ani jedna

Po otázke na predajcov, že prečo, bola odpoveď - ľudia chcú dízle ....

Tak sakra, to si tí predajcovia vymýšľajú ?
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"