Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No mozno sa mylim, a auto vie skvele zatacat aj ked ma prednu napravu vo vzduchu...
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

SKiLEX napísal:No mozno sa mylim, a auto vie skvele zatacat aj ked ma prednu napravu vo vzduchu...
Naložíme 50kg cementu jak do stodvaciny a ideme zatáčať.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:necitas ze su to sracky :) Skilex v tom uz aj sedel a vie ze je to nepouzitelne na beznu jazdu a ani zatacat to nevie tak o com vlastne :)
Mozes si to zaobalit do coho chces :D proste je to sracka a dovi :D rovnako ako kazda americka blbost co tu jazdi, Viper nevynimajuc :D, kludne mi mozes ukazovat aj 400 statistik a podkladat to 300 dalsimi odbornymi clankami, proste pre mna je to sracka, basta, dovi :). Je smutne ze niekto nesuhlasi s tvojim nazorom a hned tu vytahujes styri kruhy, ci kto v tom sedel a pod. nesedel si v tom ani ty mily Lubko, takze tu neospevuj zas na tri odstavce nieco o com citas a vidis tri videa na jutube. Nepotrebujem padne argumenty na to aby sa mi nieco nepacilo, dokonca ani aby som zaujal par jedincov tuna ktori jak opicky idu s davom (vid ked si quickyho zenska kupila auto jake si kupila, ukrizovat ju nechcete?). A k labilnemu jedincovi Leonovi: kludne pokracujte, viete co sa hovori o vas? nic :)





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> proste je to sracka a dovi :D rovnako ako kazda americka blbost co tu jazdi, Viper nevynimajuc :D
>> Nepotrebujem padne argumenty na to aby sa mi nieco nepacilo,

jaaaaaj takto. Ked sa tebe nieco nepaci, musi to byt zakonite sracka aj pre cely ostatny svet (nedajboze pripustit moznost ze ked sa niekomu nieco NEPACI, nemusi to byt zakonite SRACKA).





>> (vid ked si quickyho zenska kupila auto jake si kupila, ukrizovat ju nechcete?).

kedze si nekupila americke, tak je vyborne ? Ked si pre RODINNE VYUZITIE pustila hento cez branu, bola to najlepsia volba ? Pozastavit sa nad tym ze vozit kocik v priestore kde sa sotva vojdu dve igelitky z Teska je ukrizovat ?

Ked si niekto nabuduce zmysli stavat dom a na vozenie cihel vyberie S8 pretoze je to najlepsie auto na svete, musime ho zakonite pochvalit alebo si nedajboh mozeme dovolit namietnut vhodnost pouzitia takehoto vehyklu na dany ucel ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

SpQx napísal:
Neviem čo všetko by ste chceli od áut, ktoré ako nové kupujete za 9-14(to už hard)tisic ojró...? Majú tam dávať 3.5 V6 twinturbo?
Tie motory neprodukujú 100kw celý čas v 95% svojho času maximálne 20-50kw a krúťak je limitovaný... Ano, určite by dlho nevydržali bežať na 5500-6000 kde je výkon papierový, ale na to ani stavané nie sú a to ani jedno cestné auto...
Ja netvrdím, že to je dobré tlačiť na 800ccm a 4 turbá, alebo, že sa to nemôže kaziť, no vidím ako sa ľudia chovajú k autam. Z 80% je chyba medz sedačkou a volantom, nie v konštrukcii...
za 9-14tis si co kupis 100kw+ ? Tie auta stoja cez 20tis. Niektore motory su proste koncepcne spolahlive a niektore su robene na zaruku 100tis km, spotrebu, vahu a emisie... Do konzumnych aut ktore stoja malo. Pre niekoho je auto spotrebak, pre niekoho hobby, pre ineho sportove nacinie.

Fyzika ale obcas nepusti, ako tu bolo xkrat napisane. Tenke steny valcov, poddimenzovane materialy, vysokootackove turbitka, male olejove naplne, dlhe intervaly, carbonove ventily od priameho vstreku, automaty co radia do 1200rpm... Konzum to akceptuje. Auto ma vydrzat zaruku a sevas, bazar existovat nema auto ma ist do srotu a clovek si ma po 150K a 5r kupit auticko nove. Diely stoja 10 nasobky aje 100 nasobky vyrobnej ceny... Je to cele smutne. Budme hlavne ekologicky, usetrim 1,5l paliva na 100km ale poslime voz s najazdom 200k do srotu, lebo motor to uz nedal a oprava je nerentabilna.
Ja s autom nezaobchadzam velmi kulturne. Ak tam ten vykon je v 6000rpm, tak si po neho idem a mam pri tom usmev na perach. Takze bohuzial ja si asi nekupim nikdy to, co vacsina a uz vobec nie auto zo salonu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Za 1. Turbo benziny mozu emisne limity, nie automobilky
2. V kolko modernych turbobenzinov si realne soferoval?
3. Stale si mozes kupit novu atmo mazdu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

1. Turbo benzin je dobry koncept. Neodsudzujem.
2. Co je moderny? Male turbo, priamy vstrek, jedna vacka, vykon do 100kW ? Naposledy som siel 2.7 biturbo cca 480PS ale to sa asi nerata medzi moderne lebo je z 90's.
3. Nemozem, lebo nedam 20 litrov za auto...aspon nie taketo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co je moderny?

+2010, do 1.2-2.0l, do 300hp,


Smiem vediet co mas za auto?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Nie nesoferoval som taky, len som sa viezol. Accord 2.4 benzin...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

scream napísal:
SpQx napísal:
Neviem čo všetko by ste chceli od áut, ktoré ako nové kupujete za 9-14(to už hard)tisic ojró...? Majú tam dávať 3.5 V6 twinturbo?
Tie motory neprodukujú 100kw celý čas v 95% svojho času maximálne 20-50kw a krúťak je limitovaný... Ano, určite by dlho nevydržali bežať na 5500-6000 kde je výkon papierový, ale na to ani stavané nie sú a to ani jedno cestné auto...
Ja netvrdím, že to je dobré tlačiť na 800ccm a 4 turbá, alebo, že sa to nemôže kaziť, no vidím ako sa ľudia chovajú k autam. Z 80% je chyba medz sedačkou a volantom, nie v konštrukcii...
za 9-14tis si co kupis 100kw+ ? Tie auta stoja cez 20tis. Niektore motory su proste koncepcne spolahlive a niektore su robene na zaruku 100tis km, spotrebu, vahu a emisie... Do konzumnych aut ktore stoja malo. Pre niekoho je auto spotrebak, pre niekoho hobby, pre ineho sportove nacinie.

Fyzika ale obcas nepusti, ako tu bolo xkrat napisane. Tenke steny valcov, poddimenzovane materialy, vysokootackove turbitka, male olejove naplne, dlhe intervaly, carbonove ventily od priameho vstreku, automaty co radia do 1200rpm... Konzum to akceptuje. Auto ma vydrzat zaruku a sevas, bazar existovat nema auto ma ist do srotu a clovek si ma po 150K a 5r kupit auticko nove. Diely stoja 10 nasobky aje 100 nasobky vyrobnej ceny... Je to cele smutne. Budme hlavne ekologicky, usetrim 1,5l paliva na 100km ale poslime voz s najazdom 200k do srotu, lebo motor to uz nedal a oprava je nerentabilna.
Ja s autom nezaobchadzam velmi kulturne. Ak tam ten vykon je v 6000rpm, tak si po neho idem a mam pri tom usmev na perach. Takze bohuzial ja si asi nekupim nikdy to, co vacsina a uz vobec nie auto zo salonu.



Nekúpim? Keď som sa rozhodolval medzi suzuki a opel do firiem, tak v opel mali cenikovu cenu za corsu 1.4 turbo 110kw 13k s velmi slušnou vybavou... A tie auta su už celkom velke v porovnani so starou corsou, no nakoniec som preferoval suzuki atmosferaky a ich ponuku.
Ale skúšal som aj tú corsu a je to máli diablík, pre moju svižnú manželku som ju aj chcel zobrať, to tej sa páčila astra a tú chceli v tej vybabe iba na objednavku riešiť, tak nakoniec dostala swišťa.

O ekologii je zbytočne sa baviť aj keby všetky osobne auta jazdiť prestali a vsetko by ostalo tak, bol by rozdiel nepovšimnutelny z pohladu emisii.

Ano, určite nie su stavané na milionové nájazdy, ale ja osobne to od auta za 10k ani neočakavam, očavam v prvych 2-3 rokov cca bezstarostnosť a potom mi je desať, čo s tym bude.

BTW. Toto nie je problém low budget výrobcov, tam to človek pochopí, ale kde nemám pochopenie je prémiová trieda za už ďaleko tažšie prašule... No tam to bolí ovela viac... Preto mám pochopenie pre malé motory za nízku cenu.
Spoločnik si kupil 750 BakelitMotorWagen... 3 turba a po 50k mu odleteli 2... V servise mu vymenili hneď všetky, lebo 3. by tiež letel. A to auto nemalo ani 8 mesiacov...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

:D opat tu padaju slusne vyjadrenia a clovek si tu moze s usmevom kavu vypit :D

nahodou sme fiata uz nalozili a na moje prekvapenie viac ako dost :D neviem,teda ci vase zeny bezne stahuju nabytok a podobne veci,ale na to mame ine auto (napr immortal mitsu outlander), cize na bezny zivot akurat :) a zatial spotreba uplne smiesna.

holt veru teraz sa robia auta vylucne so zivotnostou na zaruku, sefovi v A8 3.0tedeiii pri 100k tiez vyprdli 3 vstreky (ak si dobre pametam pocet) a bola to pekne mastna oprava (tusim nakoniec preplatena na zaruku)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Corsa pre mna nie je auto. Proste by som dozadu dieta dobrovolne neposadil. A mam skoro 190cm a 100kg. Da sa kupit aj swift sport do 15k ale su to malicke auta, kde napriklad nedas anI tolko spominany kocik.

Okrem toho si presne konzument, kupis nove za prijemnu cenu, pojazdis a este v zaruke predas. Ja si nove kupovat neplanujem zatial... a pri tychto motoroch bazarovky prestavaju mat zmysel, lebo to ledva prezije zaruku. A najhorsie je ako pises, ze sa to netyka len lacnych aut... vysolis za auto 30+ stratis na nom tretinu ceny za 5 rokov a este sa ti aj rovno po zaruke vysype... dakujem neprosim
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

prosto sracka, a ked si chcel argument mas ho - vsetko americke je sracka! :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak to si radsej kupit ameriku ako menit turba pri kazdej vymene oleja :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Keby tie turba stali tolko co olejovy filter, tak pohoda.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"