Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja v turbe problem nevidim. Koncept je to fajn. Pokazi sa vymeni sa hotovo 500E. Ale Ked sa sere aj zvysok...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

scream napísal:Corsa pre mna nie je auto. Proste by som dozadu dieta dobrovolne neposadil. A mam skoro 190cm a 100kg. Da sa kupit aj swift sport do 15k ale su to malicke auta, kde napriklad nedas anI tolko spominany kocik.

Okrem toho si presne konzument, kupis nove za prijemnu cenu, pojazdis a este v zaruke predas. Ja si nove kupovat neplanujem zatial... a pri tychto motoroch bazarovky prestavaju mat zmysel, lebo to ledva prezije zaruku. A najhorsie je ako pises, ze sa to netyka len lacnych aut... vysolis za auto 30+ stratis na nom tretinu ceny za 5 rokov a este sa ti aj rovno po zaruke vysype... dakujem neprosim

Ja nie som origi konzument, priklady uvedené sú do mojej firemnej flotily, opel neni o nič horišie ako VW, alebo škoda sračka sa najde všade, aj medzi maserati...
Nakoniec rozhodnutie padlo na Suzuki, auto do firmy vedeli dodať hneď s cenou a prislubenou opravou aku som si predstavoval. Jednu dostala žena, ja som si v živote nekúpil nové auto pre seba, nie, že by som si nemohol dovoliť, ale neni mi jedno či za 2 ročné zaplatiť 50% z novej, alebo dvojnasobok za novu... A tie kupujem na cash takže nestratím 40 tisic e za rok aj pol...
Ja mám tiež 186cm a 130KG a swišťa jazdím rád, miesta tam je habadej. :-D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som si tiez obzeral daco namiesto mazdy(bolia ma casto krize) a asi to chcr vyzsi posed neviem, no neviem najst nic dobre do cca 13tis
ale ze nic. lpg a staraie ao 2rojy zena nedovoli a disel nechcem ja. ked tak smelo poradte. btw kecal som s mechanikom a americke auta chvalil, co sa tyka kvality, len dostupnost je miziva, diagnostiky, sem tam prusr na stk no mega odradzuje ludi spotreba cca 9L -11L na bezne vozenie. ze secii chcu 4L a aj suhlasim, co tak poucvam ludi ta seci na spotrebu kukaju. ale ze to nevydrzi a servis predrazi netrapi nikoho. daj quicky foto z plnej 500tky, ci tam vosli tesco tasky a co imortal mitsu?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2158
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Citam spravne, ze teba bolia krize, chces lepsie sedacky, nemas peniaze na nove auto, ale zena do toho keca a nechce povolit starsie? Su to jej krize? No neviem, ako to mas doma zariadene, ale na tvojom mieste by som si nasiel vyhovujucu jazdenku (napr. 5 rocne auto s LPG) a zene povedal, ked sa jej nepaci, moze kludne doplatit na 2 rocne auto. Ja budem len rad, ze mam novsie auto.

Ohladom Mitsubishi: Pred asi dvomi rokmi som kupoval otcovi Mitsubishi Lancer. Je to tusim rocnik 2010, ci 2011 alebo 2013? Uz ani neviem. Prima vybava, taka co bezne ani nebola (xenony, navigacia, Rockford Fosgate system, hyperwoofer v kufri, koza, bezklucove otvaranie a startovanie, atd). Samozrejme benzin, 1.8L, bez LPG, CVT prevodovka. Povedal by som, ze to netaha vobec, ale tak ja som vzdy mal 5+ liter, tak mozno je to normalne. Prevadzkovatel vozidla je spokojny, aj spotreba sa mu paci na benzin (okolo 7-9L).

V case kupy malo auto najazdenych asi 70 ci 90 tisic km. Nechal som ho preverit v Mitsubishi na Panonskej, vysvitlo, ze bolo akurat lakovane spredu dozadu (krupy). Po kupe sa pokazilo cosi na prevodovke ci v motore, ani neviem. Oprava v autorizovanom servise 1000,- € (take vacsie ozubene koliesko to bolo). Odvtedy sa tam leje iba benzin a robi bezna udrzba. Auto uz ma... ani neviem kolko, hadam okolo 200 000 km.

Celkom by som ho aj predal uz, lebo by to chcelo vacsi kufor a 4x4.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

nestacilo by sedacku vymenit? :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

andrejsvk napísal:nestacilo by sedacku vymenit? :D
https://www.youtube.com/watch?v=oyx4Qn5fDOg
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Mozno to nie je sedackou ale podvozkom... pamatam si na jednu jazdu z madarskeho kupaliska v 320d E90. Tak tazko sa mi z auta dlho nevstavalo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

no aby som koli stefanovi isiel znova do mazdy sadnut..., mozno bude stacit dorobit bedrovu opierku zo studenej peny, ked vravis ze krize a nie rit
daj foto z netu ake mas sedacky presne
cheers :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

cestou do italy sa slo suprr len to nastupovanie vystupovanie uz ma akosi lame. lancer aj nam celkom ok sluzil i ked vybava bola klima a el.okna.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

na toto su dobre vyssie auta, ked sme na i30cw isli cez 800km tak to uz nebolo prave idealne(mam 195cm, cize stehna som mal vo vzduchu, tym padom som citil krize a hlavne ma bolel zadok...

za to v takom tourane ked som si trosku zdvihol sedadlo to bolo ovela ovela lepsie, ani po 1800km ma nic nebolelo
a este idealnejsie to je v transporteri, sadnes jak na stolicku, ruky vylozis na opierky po bokoch, a pozeras okolo seba jak z vyhliadkovej veze(i30cw ma stresne liziny na urovni spetakov transportera...) akurat ze domov prides trosku vykyvany z toho ako sa to naklana
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

ja som za sed lezmo a vystrete nohy http://images.gizmag.com/inline/laferrari-12.png
:-D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Takto ozaj nerád šoférujem :D ležať má človek v posteli nie v aute. Najlepšie sa šoférujú veľké autá ako píše Skilex pekne si sadnúť miesta po oot to sa mne osobne páči.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

pomahacov a chranicov casto vidavam v takej polohe
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam tiez problem ze v normalnych autach neviem dat sedacku dost nizko. golf 6-ka bol celkom ok, v sedmicke uz to bolo vysoko na moj vkus a v ceede je to uplne tragedia, ako v traktore. ten problem mam aj so stolickami, aj som skusal odmontovat kolieska ale zistil som ze radsej ich mam a sedim vyssie ako nemam.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

nona prave preto dumem nad touran ebo daco take len neviem nic najst. mam 196cm a vsade musim uplne dole posuvat sedadla a kvazi som vpadnuty dnu. ako skiles pise ze stehna hore. zataz na chrbat mega. ale s autom ako takyn som spokojny i ked olej som dnes cekol a mega cierny a medzi ryskami bol asibv tretine.od vymeny je len 9tis km a mam pocit ze autorizak nevymenil vobec. ale to len moj tusak ked taky cierny je.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"