Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

priplat si za ergonomicke sedacky s predlzenym sedakom. v opli ta to vyjde celkovo najlacnejsie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

olej si skontroluj hned po vymene pred autorizakom ked mas blbeho tušáka - ziadne ze dojdem domov a tam to spravim. Zase az taka veda to nie je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

stefan.koval napísal:nona prave preto dumem nad touran ebo daco take len neviem nic najst. mam 196cm a vsade musim uplne dole posuvat sedadla a kvazi som vpadnuty dnu. ako skiles pise ze stehna hore. zataz na chrbat mega. ale s autom ako takyn som spokojny i ked olej som dnes cekol a mega cierny a medzi ryskami bol asibv tretine.od vymeny je len 9tis km a mam pocit ze autorizak nevymenil vobec. ale to len moj tusak ked taky cierny je.
Ak má už wagen nabehané pun gas mnogo, tak sa olej zaj*be ryhlejšie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mp3 aky mas GV, cierny, bl 7xx, vzadu trojuholnikova nalepka dieta v aute?
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

vcera som kukal golf sportsvan,
nechcem velke velmi, neide o sedacky podla mna, ale ako sedim, ze zadok vpaceny dole.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ne, BL7 nemame.
Spravil nieco, chuju ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

sportvan sa mi tiez niekedy pozdaval, potom som hol videl na zivo a hovorim si kua, to je skarede, a to mne na dizajne aut vacsinou nezalezi, ale uz som sa s tym nejak zmiernil a nebol by som proti. akurat si nemyslim ze sa tam sedi nejako vyrazne vyssie oproti klasickemu golfu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nie nic nesrpavil, len som rano isiel s polovickou pre recept k doktorke a tento GV tam stal, tak som jej ukazoval co pripada do uvahy kupy auta. Cumela ako puk, ze naco tak velke (ale po chvilke vysvetlovania to pochopila). Druhy krat cumela ked do toho auta nasadla zenska s dietatom a odfrcala, ze ci sa neboji taku kravu soferovat :)
tak ma napadlo ci to nebola tvoja polovika, ale zas co aby robila tu na strednom slovensku :)
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

par centimetrov horedole oproti Ocktavii (4.6m versus 5.2m, no boze je tam toho).

Nechapem aj tie "ci sa zenska neboji soferovat taku alebo onaku velku vec" - moja stara zrejme nebude reprezentativna vzorka, ani henta co odfrcala prec, ani suseda z vedlajsieho vchodu na Grande, ale bat sa mi pride cudne.

Moja stara hovori ze sa jej s tymto ukrutne lepsie cuva ako s Ocktaviou a Feliciou combi a takymito osobakmi. Hlavny rozdiel tam je ze tuto dozadu citis to auto a zijes s nim lebo mas prakticky kolmu rovinu vzadu kdezto na osobaku mas dva metre sedaciek a meter kufra o ktorom absolutne nic necitis. Nevidis cez to auto, neprehladne, nie si spriahnuty s masinou.

Nieco na tom bude, ja som pri posuvani dopredu [!!] nekompromisne oprel dvanastvalec o mur v garazi lebo to ma kapotu dva metre dlhu a NEPREHLADNU, si normalka hutorim ze tam este flek na velkeho pipika musi byt (osem centi).

Holt som to prehnal s pipikmi tak mam ohnutu znacku. S Voyom, Transporterom, Sharanom, Turanom a podobnymi non-americkymi non-srackami napriklad GMC Savanou (este mi bude chvilu čvachtať v trenkach, take sedenicko nie je ani v 760iL ani v 600L) sedis tak ako sedis, vidis tak ako vidis, tam nie je problem na dva centimetre manevrovat okolo plotu.


Cuvacie senzory nemame a nejako po 9 rokoch nepocitujeme deficit (ani Galaxia, ani Voy). Divne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja teda na ceed sw nemozem povedat krive slovo, s kludom spravim 500km, vyjdem a som v pohode... ziadne bolesti chrbta dobra podpora spodneho chrbatu. hold niektore auta maju sedacky jak drevena lata, za trest...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

500km je nic, to prejdes aj vo felicii bez zastavky
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

samozrejme, potom vystupis a mas chut zomriet .... zlu sedacku napr. ako ma outlander 2010 citim uz po 50km... takze po 500km by som vyskocil z auta, teda nie ja ale moja chrbtica...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

najlepsie sedacku mala skoda 105, tam bolo molitanu, ze som mysel, ze sedim doma v kresle :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak zadný difúzor je doma ale samozrejme nesedí vejfuck :D Predchádzajúci majiteľ vskutku elegantne vyriešil "držiaky" výfuku, takový ten steampunk/medieval štýl :D

Ideálny postup by bol sundať komplet vejfuck, opraviť krásne zvary predchádzajúceho majiteľa, narovnať vejfuck a navariť nové držiaky. Nie zrovna ideálny ale jednoduchší postup je buď rezať do difúzoru alebo medieval spôsobom narovnať výfuk...
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

scream napísal:
Blackhawk napísal:Ad Ecoboost, na fore z 1L zatial ani jeden problem co by som nejak zaznamenal. Niektori maju myslim najazd uz aj cez 100t km. 1,6L - kruzky a prehrievanie bolo zaznamenane na aute, ktore bolo cipnute a dva krat menena hlava - bud na prd cip alebo proste zly kus. Potom myslim este nejake kruzky boli spominane, ale podrobnosti neviem.

EDIT: 1.5 by mala byt na tom lepsie, ale tie az teraz nejak hufne zacinaju pribudat (Focus 3 facelift).
1.0 neriesim, podla mna to dozije 150-200k a pa pa, niektorym sa nepodarilo ani tolko.

1.6 pre mna zacina byt zaujimavy ale ma ocividne problemy s chladenim ( oficialny recall v US). Zvysok chyb moze byt priamym dosledkom. Tesnenia, hlavy, KO kruzky atd. Asi dost zalezi od stylu jazdy. Remap alebo silnejsia verzia + naklad asi dlho nepozije.

2.0 - pocetne fatalne chyby, hlava/spodok KO ci u STcka alebo standardnych modelov.
Preco neuvazujes nad 1.5 radsej? S tou zivotnostou to asi aj tak bude, pokial sa k tomu budu ludia spravat v ramci "klasickeho" zaobchadzania (menit olej hala-bala, vytacat studeny motor, nedochladzovat turbo, ...). Otazka je, ktory z motorov, ktore sa davaju do "beznych" aut vydrzi dlhsie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"