Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

EU auta su uz len cisty konzum, ma to svoju par rocnu zivotnost a oprava tych vozitiek je nerentabilna. Ale vsak o to aj ide, aby nam po cestach nebehali stare vraky, ale len nove, vonavucke auta. Aspon teda podla EU
Atmosfer ubuda a casom sa uplne vytratia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa robky »

stefan.koval napísal:vcera som kukal golf sportsvan,
nechcem velke velmi, neide o sedacky podla mna, ale ako sedim, ze zadok vpaceny dole.
Ono záleží, aké sedačky tam sú. V mojom mám Ergoactive a sedí sa v nich dobre a ponúkajú vcelku veľký rozsah nastavení (výška, sklon sedáku, dĺžka sedáku, bedrová opierka elektrická s masážnou funkciou) ...

@molnart: oproti klasickému golfu je to vyššie, poznať to hlavne pri častejšom nastupovaní a vystupovaní ... staršie kĺby a kríže to ocenia :)
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta ja mam len 32, ale cosi ma zacinaju krize srat, aky tam mas motor robky? inac inzeraty nic moc, bud je to drahe aleto TDI. nieco podobne by ste odporucili? a inac z obrazkov ten sportsvan ma tiez kvazi sedacky vpacene dnu, ze asi vyhra to nebude pre mna ale za 13K neviem nic lepsie najst
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa robky »

1,4 Tsi 92kW ...
tie ergoactivy sa, ako som písal, dajú slušne nastaviť ... ak chceš (a ak sa bude chcieť aj mne :) ) urobím nejaké foto ...
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pista dokedy chces za 13k preberat plevy a kupovat najmladsie najmensie auto ktore ti snad bude vyhovovat rok ?

Uber na veku - teda poziadavke veku, v tomto pripade teda pridaj na veku, kup si Šharan alebo nieco podobne, a poriesil si. Nie onanovat nad tym ci to ma o tri centimetre viac alebo menej, ci je sedacka o pol centimetra uzsia alebo sirsia, videl som teraz nazivo Kokodiak, no to je teda vec, sedacky uzsie nez v Ocktavii a to som si myslel ze uz sa fakt neda. Ale ved co by som chcel uz len za 45.000...

Uvedom si ze ked si kupis nejake "drahsie" auto za 16K alebo 18K, tak ti viacej padne na hodnote za X rokov vlastnictva nez lacne auto. Ked si kupis lacnejsie auto napriklad z titulu ze je starsie, tak nieco naprdis do servisu. Plusminusautobus sa bavime o tom istom, pokial nekupis vylozenu americku sracku ktoru bude treba sialene servisovat lebo inokrajinne wageny napriklad ten s ktorym som sa obratil tutok o pomoc netreba za 7K semtam nasypat.

Akurat budes mat vacsie auto, pohodlnejsie, prijemnejsie, mozno nebudes mat najnovsi antigravitacny senzor alebo neviemaku strasnu kravinu, ale budes mat voz o ktorom nemusis kazdy rok rozmyslat ze lancer -> mrazda -> macubuši -> tojota -> kija -> tsi nie -> tdi drahe -> neviemco.

Chces 13k ? Kukni Ford Galaxi. Mas svokra ci koho tusim s DPHckovou firmou, teraz neviem ci sa nemylim. Za 13k bez dph kupis KRAAAAAASNY wagen, primerane novy, nejaka 2013ka sa za to da splasit, nepozeral som ceny uplne presne, kamarat teraz kaufol 2012 s-max za 9999,- vratane dph. Hotovo. Mas cenu ktoru hladas, mozno aj s dphckou sa zmestis, mas masinu ktora sa ti mozno bude pacit to si musis posudit sam, ale s nastupovanim a krizami problem mat nebudes.

A zena moze nadalej snivat o dvojrocnom. Jak keby to hralo ulohu ci ma autiak dva roky alebo tri a pol. Jaaaaj vlastne hra, na tych hrkalkach lacnych co utecu mimo zaruky na 80.000km a potom panboh pomahaj aby sa to nerozletelo.


Uvedom si ze vy tu riesite take veci ktore napriklad Zoom ani s 20rocnym vozom neriesi. Netrasie ho ci nastartuje ked je minus tri, ci sa mu nezapcha stupel vo vyfuku, ci mu bude dymit na ruzovo alebo sivocierno, ci dokaze opucovat egr alebo nedokaze, chapes. Tiez nemusis riesit ci to taha alebo netaha, ci to ma 82kW alebo 88kW a ake tie kilowatty su, ci su to dobre alebo zle, ci su zadusene alebo splasene, proste si kup nejaku 110kW masinu a budes jazdit a cele tieto talafatky s lacnymi malymi vehyklami ti budu pripadat ako jeden kolotoc z ktoreho si nevedel nastupit vystupit.

Proste potrebujes diametralne odlisnu masinu ako doteraz, nepohybuj sa v triede kde je vsetko na jedno kopytko, nespekuluj ci Golf Van Plus ma daleko lepsie nastavovatelne sedacky vyskovo nez Golf Van Minus alebo Golf Plus Bez Vanu alebo Golf Deleno Bez Vanu, nešubleruj ci je Golf Van Plus o centimeter vyssi nez Golf Bez Vanu

proste... bud ten gordicky uzol rozseknes alebo sa motaj dokolecka. Raz ti proste musi dojst ze vozy co nove stoja 40k sa konstruuju inak nez 11k fabie a ze poskytuju ine veci aj vnutri.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja s tebou na 80perc suhlasim.lengonze mne sa auto aj pacit musi :(
ford som vylucil hned. a sen je mat turana. ale co kamo hocico ked ja diesel nechcem. a tsi ziadna slava a ked ok tsi tak jedine novsie a uz bludny kruh
dnes som siel z prace klasika 45km a ford ka mi unikal :D ta si vravim na vidis. uz si to mozem hodit.
hry- ps5
doma-HP probook
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Prečo diesel nie? Krátke trasy atď.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tam mal nejakeho pridavneho fúkača na tej KAčIčke.


Pozri, zase si v tvojom bludnom kruhu. Turan. TSI ne. TDI ne. Turan. TSI ne. TDI ne. Turan. TSI ne. TDI ne. Turan. TSI ne. TDI ne.

Ze sa ti musi pacit, v poriadku. Forda si vylucil, to su preferencie kazdeho z nas. Neviem ci si stal pri tych Galaxinach alebo len podla obrazku, ale existuje kvantum inych aut co mozes zvazit.

... moc inych motorizacii ale REALNE nemas u ZIADNEJ EUROPSKEJ konkurencie ! Nejaky 1.5dci u Renuoaltu, Peužeuotu alebo Citronika, pripadne uzasny 0.9TCe, 1.2TCe a taketo hrkálky ked riesis gasoline. Skandinaviu nezaplatis v tomto veku.

Z toho vyplyva... pozerat mimo Europu. Doprava alebo dolava ?


Doprava : Suzuky SX4 Kross. Mazda 5 (2011 okej, avsak za 6.500 eur bez dph, co robis more na servis vela zostalo keby daco). CX Mazdy su na tom ako z poslednych rocnikov s cenovkou ? Nepozeram, neviem, nemas zavrate z designu ? Citrojen Pikasso C4, to neni zrovna vpravo od Europy len ma napadlo, 2014ka za necelych 9.000 bez dépéháhá ved to je smiesna cena co to auto ponuka, automat diesel, Raprd nekupis za tie prachy z toho rocnika.

Dolava : no... ako by som to povedal...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

uz len cakam kedy tu padne GMC savana
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

taik savan, preco nee, len mat na to rozpocet :)
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

turbo .. furt s tym fordom galaxiou ... hlavne je to viac volkswagen ako ford ...
a stefan ... :D wake up uz :D nemas moc na vyber
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jemu skor ide o velkom, tu stefan skusa ci je lepsie si natiahnut predkozku o centimeter, alebo o centmeter a pol. Riesenie je ju ale natiahnut o 3cm.
stefan, ak zene nesedi ford, mrkni sharan/alhambra. Mne viacej dizajnovo sedi alhambra.
Ale za uplne najlepsiu volbu povazujem momentalne chrysler gand voyager, to sa neda porovnat s nicim eurospkym. a motorizacii mas na vyber niekolko.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale sharan/galaxy/alhamba/smax su o 1-2triedy vacsie auta ako on hlada

On pozera po sportsvane/ tourane, pre ktore je konkurencia ford Cmax/grand Cmax, C4/C4 grand picasso, 5008, zafira...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem, mne tieto medzi kusy aut moc nesedia. Sedel som v grand max, grand picaso a pocitovo je to sice o daco priestranejsie, ale podla mna riesenie na priestor zacina v alhambra/sharan/galaxy idealne gand voyager
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale tak je rozdiel manevrovat s touranom, a zos sharanom(ano mp3, tvoj nazor vieme)

Niesom si isty ci som 100% nestranny, kedze vlastnime tourana, ale mat na pododoryse nizsej strednej miesta takmer ako v strednej triede mi pride fajn

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"