Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co mam skusat? ze je tam chumelica a ja za kaqzdu cenu sa tam pjdem srat? akoze nasadena zimna guma mi zabezpeci co? ze ma nesmykne? alebo nejaky retard sa tam nebude hrat na preteky?

Zazil som uz vselico, niekdy ta takato vec stretne ked uz cestujes, niekdy musis proste ist. ALe ak je situacia ze nmusim, tak nejdem, alebo pockam
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

len pre predstavu, kto neskusal letne na snehu
https://www.youtube.com/watch?v=mfuE00qdhLA
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

asi tak,... zimé a letné sú hrušky a jablká,... alebo skôr hrušky a zhnité jablká.

Mám kamoša čo nemal na zimné (hlavná vec bola minúť všetky prašule A4 2008, nech už potom nieje ani na tankovanie) a chodil potom po obciach 30kou, lebo do kus krivšej zákruty ho už šmýkalo.
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

raz som isiel v horach v dazdi dole kopcom a hovorim co sa kua deje, pri zakrutach pri pribrzdeni mi zdochina motor a som zistil ze preto lebo kolesa mam zablokovane a som v smyku. bola asi polka augusta, asi 3 stupne nad nulou. aj po tej skusenosti mi michelin crossclimate pride ako idealna volba. v okoli bratislavy v zime pod +10 je raz za 5 rokov a v lete ked idem na dovolenku pravidelne natrafim na teploty okolo nuly.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to hej, napr. ked ides do chorvatska, tak na dialnici cez dinare su nad ranom bezne 1-2stupne

popritom o hodinu neskor si v 35C horucave
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

Mam momentalne dobru ponuku na noveho golfa. Cennikova cena 17300 /edition comforline/ 8" infotainment, automaticke prepinanie svetiel..Moja cena nieco malo cez 15k Je to vsak 1.0 TSI 81kw 6kvalt.. Z pociatku som to hned zavrhol, avsak vsade na nete na to citam len dobre recenzie, dokonca aj na forach od uzivatelov.. Samozrejme v kazdom vlakne sa nasiel niekto, kto by uz z principu motor do kosacky nechcel a podobne.
Ked to porovnam s 1.0 ecoboostom, ktory uz tu je niekolko rokov a je spolahlivy a odskusany.. Tento 1.0 tsi je uz o generaciu novsi, realne sa s nim jazdi za 5l/100 .. Auto budem pouzivat 80% v meste, raz za mesiac dialnica. Najazdim 20 000rocne.
Samozrejme by som si este k tomu prihodil predlzenu zaruku...

Druha moznost je i30 s 1.4 t-gdi vyse 100kw. Pride mi to vsak na moje pouzitie overkill, v meste to ma cca o 2l vyssiu spotrebu. Cenovo by vysiel rovnako, avsak len so zakladnym radiom 5".. ale zase s full ledkami..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

full led > hocijake radio na svete
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak vsimate si co sa stalo kriteriami hodnotenia auta ? Ako prve napises 8" infotainment, to je najdolezitejsia vec na svete. Potom prepinanie svetiel (viezli ma na MErcedededese C220, rocnik tusim 2014, no pred Vjednou to chlapec vypol jak na nas blikali kamiony, asi tak dobre to prepinalo o dve sekundy neskor ako malo)...

a az potom povies ze co je to za auto (motor, kombi nekombi atd). Ach jaj.

To su pre vas naozaj najdolezitejsie veci pocty displejickov v masine a ich velkost ? Infotejnment ktory ta nuti ovladat klimatizaciu dotykom aspon v tretej urovni menu, co je uzasne bezpecne namiesto tlacitok plus minus ktore nahmatas hocikedy ? To ci mozes auto zastrcit do parkovacieho miesta kruzenim prstom po mobile mimo auta co je vsade zdoraznovane pri novych Hviezdach ?

To su fakt najrozhodujucejsie veci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ku skilexovi sa pripajam : urcite radsej Led svetielka nez akekolvek radio. Radio ti zivot nezachrani, pripadne tomu ozratemu co neuvidis za zakrutou alebo na krajnici atd.

Toto je sakramentsky dolezite kriterium. Nenechat sa zavriet. Ja viem, vacsina z nas nikdy nikoho nezrazila.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

JJ vzhlad auta a konektivina je v mojom aute jedna z najdolezitejsich veci. To je kazdeho vec nie? To ako fungovalo prepinanie v roku 2014 je asi nepodstatne nie? Ma to dnes uz kazde auto, aj ta i30. Nie klima sa v tretom kroku v menu naozaj neovlada ani v jednom z tych aut, nechapem o com tocis ? :-/

To v akom poradi som to napisal je absolutne jedno,ved vsetky info som tam dal.

Za rovnaku sumu mozem mat teda 100kw vs 81kw. Na jednej strane vykon na druhej lepsiu spotrebu.. Nie som pretekar, auto mam na prepravu z bodu a A do B, cize radsej by som bral vyrazne mensie prevadzkove naklady ako pre mna nepouzitelnu vykonovu rezervu. Led svetla su super, lenze ked najazdim totalnu vacsinu v meste, kde su lampy..
Tu i30 som zvazoval ako prvu, uz som bol pre nu aj rozhodnuty, bol som na tom odviest, avsak nechcem sa unahlit, z mojho pohladu mi pride ten golf tiez dobra ponuka..

//dalsia vec na zvazenie, i30 uplne nove auto, nevychytane na zaciatku zivota, avsak predchadzajuca generacia nemala ziadne vyrazne problemy.. Golf po facelifte + Vyrazne nizsie naklady na servis v prospech golfa.
Co predaj po 5 rokoch? Ktore auto bude mat vyssiu hodnotu?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

po 5r jednoznacne golf, vw maju v sk bazaroch neskutocne ceny
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Jj, totalna uchylaren na vsetko, co ma znacku WW.

Tie 1.0 motory su teraz tie, pre ktore ma poslali zo Skodovky prec, ked som tento tyzden robil ponuku na Rapid? Ze nemame cennik ziadny a ani auta :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Klocani, nrmate nrjake dobreho lakirnika? Potreboujem dvojfarrbne disky nalakoať čo si idem kupovať :-) Idealbe zapad SR max po nitru :-)
Thunders
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2012, 11:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Thunders »

Kukiak napísal: Tento 1.0 tsi je uz o generaciu novsi, realne sa s nim jazdi za 5l/100 .. Auto budem pouzivat 80% v meste, raz za mesiac dialnica. Najazdim 20 000rocne. Samozrejme by som si este k tomu prihodil predlzenu zaruku...
Tak za 5l urcite nepojdes. S prazdnym autom rataj Bratislava tempomat obchvat 90 km/h = 5.5-6l/100km, ak ides mesto - zapchy tak rataj 6.5-7l, ak su fest zapchy tak 7.5l+. Za 5l to pojde tak na okreske, ked das v 70tke LTT 6ty kvalt a budes tam supat 1400rpm a trapit motor. Dialnicu 130 km/h rataj tak 6.5l, ak ides po R1tke tak rataj 7l-7.5l.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K, Cooler: CoolerMaster Hyper 212+, MB: ASUS Z87-A, RAM: 2x Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP, VGA: Gigabyte GeForce GTX 780 GHz Edition, SSD: Crucial M550 256GB, HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, PSU: Fortron AURUM 500W 80PLUS GOLD, Case: CoolerMaster HAF 932, LCD: 24" Dell U2412M 1920x1200 IPS + 23" LG IPS2363V 1920x1080, Sound: Sound Blaster Audigy 2 SE + Microlab B77

Asus Zenbook UX32VD: Intel Core i7-3517U, 6GB DDR3 1600MHz, Crucial MX100 512GB, Gefore GT620M, 13" 1920x1080 IPS
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kukiak »

Ohladom tej spotreby som cital aj plno zahranicnych testov a kopu youtube videii.. Pri 90ke palubak ukazuje rovnych 5. V meste po semafaroch to cez 6 neslo. Nehadam sa, nemam ten motor, len toto som o nom za posledne dni zistil. Staci dat do youtube nazov motoru.

Nakoniec som dostal cenu 15700 na comfortline s 1.4 TSI. Takze vyzera, ze pojdem touto cestou. Este pokukam buduci tyzden nieco na Autosalone a zrejme ho objednam. Zabudol som, ze mi este ostane stare polo classic 98, tak to strelim za 500 a rozdiel si dorovnam :D.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"