Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Kukiak napísal:Ohladom tej spotreby som cital aj plno zahranicnych testov a kopu youtube videii.. Pri 90ke palubak ukazuje rovnych 5. V meste po semafaroch to cez 6 neslo. Nehadam sa, nemam ten motor, len toto som o nom za posledne dni zistil. Staci dat do youtube nazov motoru.

Nakoniec som dostal cenu 15700 na comfortline s 1.4 TSI. Takze vyzera, ze pojdem touto cestou. Este pokukam buduci tyzden nieco na Autosalone a zrejme ho objednam. Zabudol som, ze mi este ostane stare polo classic 98, tak to strelim za 500 a rozdiel si dorovnam :D.

Testy sem, testy tam, dáta tu, dáta tam... Ak jazdíš ppmali, že sa auto z toho chce prevrátiť, možno, pre normálnehi šoféra neexistuje.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

1.4 je pre tento vozik rozhodne lepsia volba nez 1.0... ked uz to musi byt. Neviem ci aj 1.4ka ma tie "vylepsene" ojnice bez olejovych kanalikov a drazky a nutene mazanie len olejovou hmlou, ale viem ze nemusim mat na dvore kazdu "zlepseninu" z Mladej Boleslavi s litrovym vykonom Ferary.

Lebo to nie su sracky, to su premiove zlepsovaky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

hlavne ma ta 1.4 normalny podvozok a nie torznu kktinu
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tak je to o peniazoch, resp. cena/úžitková hodnota. Ak mi dajú daily auto s torzkou o primeranú cenu lacnejšie, tak prečo nie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

este k teme z rana
Hromadná nehoda asi 40 áut na diaľnici D1. 20 apríla 2017 o 6:30 ráno. My sme sa pridali asi ako desiate auto v poradí. Po zastavení auta, počuť nárazy ďalších áut za nami a do nás.
zdroj: FB.
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa robky »

Kukiak napísal:Ohladom tej spotreby som cital aj plno zahranicnych testov a kopu youtube videii.. Pri 90ke palubak ukazuje rovnych 5. V meste po semafaroch to cez 6 neslo. Nehadam sa, nemam ten motor, len toto som o nom za posledne dni zistil. Staci dat do youtube nazov motoru.
Akú výkonovú verziu berieš?

Jazdím momentálne väčšinou mesto, bývam cca. 10km od mesta.
Posledný obrázok je normálna jazda MPR na trase Vranov-Prešov
Moja spotreba 1.4TSI 92kW:
http://img.neonus.sk/image/me/1bac87883 ... 34f75.jpeg
http://img.neonus.sk/image/me/3ca5a3911 ... c6643.jpeg
http://img.neonus.sk/image/me/eefb7f24e ... b1a66.jpeg
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a zase sme pri tom ze trojlitrovy benzin prerobeny na plyn jazdi rovnako draho, ak nie este lacnejsie... trinast litrov LPG v pohode a za desinu mimo mesta to rozhodne zvladneme pri average 95km/h.



Ozaj, akokeby Snejki precitol a rozjasnilo sa mu

https://auto.bazos.sk/inzerat/72385651/ ... ymenim.php
http://imageshost.eu/images/2017/04/20/snejki2196a.png

alebo to bude tak ze on len struha frajera a pritom potajme pod perinou nad casopismi Mopar...
Aby ste si nemysleli ze ten inzerat som ucelovo zalozil ja, mate tam datum zverejnenia a telefon na cloveka v uplne povodnej podobe.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

video : isiel ZLAHKA rychlejsie ako mal, brzdil veeeelmi oneskorene - vletel do tej snehovej zony a az po peknych par desiatkach metrov spomaloval, spociatku brzdil velmi slabo a mimochodom blbo v krizovej situacii ktora bola jasna ze nastane (podradit minimalne o prevod, skorej o dva = brzdit intenzivne aj silou motora nielen kotucikmi), na konci panika a pocut abs, zachvilu okolo neho vpravo nezabrzditelny fesacik prefrci uz v jarku a este ho potlacil dalsi v jarku takze ti boli na tom daleko horsie ako kameraman s vedomostami v hlave


Mal brzdit MINIMALNE o tri sekundy dlhsie, mal brzdit na zaciatku MIMO SNEHOVEJ ZONY intenzivnejsie (presne tam kde nebrzdil vobec, 00:00 az 00:04) a samozrejme na zaciatku mal ist pomalsie, kedze snehovu hmlu VIDEL na rovnej ceste z dialky kedze to nebolo zo zakruty. Presne pre toto sa stavaju nehody.

A to ani nejdem odhadovat ze MOZNO tu snehovu stenu videl pred sebou desat-dvadsat sekund, skoda ze tieto zabery nemame.


Ano, objektivne sa nemal kam uhnut v skrumazi a ze do neho napalia dalsi bolo nepriestrelne jasne. Vlavo alebo vpravo, bol by dostal.



cele uplne presne ako tu zaznelo : KEBY LUDIA MALI V HLAVACH !!!!!

LUDIA SLABO PREDVIDAJU, IBA SILNEJSIE REAGUJU A TO JE CELE ZLE



Jo a tragedia ? Ked si uvedomite ze tento chlapcisko BOL JEDEN Z NAJLEPSICH Z NICH, KEDZE SA NEROZTREPAL... a okolo neho dalsich 35 ukrutne vacsich a roztrepanych blbeckov... som si nechal rezervu nech boli piati nerozbiti, vsetko ostatne lietalo a buchalo jak handry.

Tragedia, ze ? Zle pocasie, jasneeeeeee.....
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 20. Apr, 2017, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nahodou on to zvladol este v pohode, mna by porazilo, ze ja ubrzdim a potom do mna naletia dalsi
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jo niekto moze povedat ze Lukas (video) zastal a teda nepotreboval lepsie / silnejsie /skor brzdit. Velmi spravny postreh.

Az na to ze keby Luki zastal na mokrej ceste pred sniezikom, moznoze by za nim dokazali zastat dalsi ktori zjavne mali daleko menej rozumu (alebo daleko lepsie zimne pneumatiky takze to mozu poradne rozbehnut) ze ? Pretoze na snehu v hmlovine kde nevidis vela sa brzdi a reaguje ukrutne horsie nez na mokrej ceste kde vidis dopredu dopredu dopredu. Keby Luki brzdil silnejsie, lepsi ucinok by mali aj fesacikovia menej rozumni za nim.

Jasne, odniesli si to len sproste plechy, narazy neboli silne. Tentokrat. Moj foter a jeho posadka take stastie nemali ani nahodou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:a zase sme pri tom ze trojlitrovy benzin prerobeny na plyn jazdi rovnako draho, ak nie este lacnejsie... trinast litrov LPG v pohode a za desinu mimo mesta to rozhodne zvladneme pri average 95km/h.



Ozaj, akokeby Snejki precitol a rozjasnilo sa mu

https://auto.bazos.sk/inzerat/72385651/ ... ymenim.php
http://imageshost.eu/images/2017/04/20/snejki2196a.png

alebo to bude tak ze on len struha frajera a pritom potajme pod perinou nad casopismi Mopar...
Aby ste si nemysleli ze ten inzerat som ucelovo zalozil ja, mate tam datum zverejnenia a telefon na cloveka v uplne povodnej podobe.
by mi muselo dobre kurovat na gebulu aby som toto spravil.





.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

mne stacilo kuknut poslednu foto (stmavene zadne svetla) a hned som si o aute pomyslel svoje
tiez prva foto vyzera ako keby auto prave vyslo z dakeho low-cost servisu
tu fakt Snake nehrozi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal:jo niekto moze povedat ze Lukas (video) zastal a teda nepotreboval lepsie / silnejsie /skor brzdit. Velmi spravny postreh.

Az na to ze keby Luki zastal na mokrej ceste pred sniezikom, moznoze by za nim dokazali zastat dalsi ktori zjavne mali daleko menej rozumu (alebo daleko lepsie zimne pneumatiky takze to mozu poradne rozbehnut) ze ? Pretoze na snehu v hmlovine kde nevidis vela sa brzdi a reaguje ukrutne horsie nez na mokrej ceste kde vidis dopredu dopredu dopredu. Keby Luki brzdil silnejsie, lepsi ucinok by mali aj fesacikovia menej rozumni za nim.

Jasne, odniesli si to len sproste plechy, narazy neboli silne. Tentokrat. Moj foter a jeho posadka take stastie nemali ani nahodou.

Smiem vediet co sa stalo tvojmu fotrovi?(nejake podrobnejsie info)

Lebo zatial viem len tolko ze asi mal nehodu, a nic viac... Ale spominas ho casto
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi trikrat tutok na fore...

v uplne rovnakej situacii Nitra-Zatisie 2001. Zastal, nestacili vyskakat von aj ked chceli. Narubalo do neho pancierove bmv7 so Susterom, direkt proste v nom sedel ujo. Taticko z miesta preskocil jarok... tristvrte roka bol fialovy. Kocka co sedala vzadu takmer dosla o chrbticu.

Sudny znalec vypocital ze BMV islo rychlostou 47km/h.



Som tak nejak citlivejsi na taketo snehove masovoburackove veci nez je zvycajny prah slovenskeho obcana, neviem preco... pozri, masmedia vypravaju ze jeden clovek je v kritickom stave. Neslo len o pokrivene plechy. Nemal som pravdu ked som hore napisal Tentokrat.

Cele zle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ja som ti vzdy hovoril ze z bmw nevyslo nic dobre, ale ty neee





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"