Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

wingo napísal:...
508SW si obcas poziciavam z Avisu. Jazdi to slusne, je to tiche, makke. Riadenie je take gumove preposilovane, ale v tom tichu cloveka ani nejako nelaka jazdit nejakym brutalnym tempom alebo rezat zakruty. Sedadla su pohodlne aj na dlhych cestach po EU. Dynamika je s 2.2 (ak si dobre spominam) dostacujuca aj pri plne obsadenom aute sa dokaze kotulat 200 bez prehovarania. Poruchy ti neviem reportnut, tie auta mali vzdy od 200 do 15k km, takze prakticky nove. Jedine vycitky sli smerom na niektore featurky v interieri - ovladanie vyduchov, gombiky ... niekto mal v Pezote potrebu si to urobit podla seba a tak sa u vodica otvaraju vyduchy jednym smerom a u spolujazdca opacnym. Asi to konstrukter myslel ze k sebe a od seba. Idealne je tie auta skusit. Napr. oproti i40 od Hjunde posobi hodnotnejsie a komfortnejsie, i40 je viac plastova a posobi ako telefon od Samsungu. S novym Passatom to moc nechcem porovnavat, jazdil som iba nizsiu vybavu s 1.6TDi co je na to auto podla mna poddimenzovany motor a treba mu obcas dupat na krk ak sofer nechce brzdit premavku.
Naposledy upravil/-a Papek v Pi 21. Apr, 2017, 17:03, upravené celkom 1 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

noooo Kaliber, aj tak si ho nekupis tak co :) inak Turbo ma daily driver mensi nez dva litre sice nie o moc ale predsa.

Wingo : moznost styri nie je zla ; moznost dva nemame nacenenu takze tazko povedat ale viem ze ked ju budes chciet o par rokov predat s 300k km tak sa rovno rozluc s peniazmi ; moznost tri je samozrejme najlepsia ak ti staci priestor - vzadu je to malililililililinkate, tam si sadne akurat nabuchany 159cm japonec co ma uterak z posilky husto prelozeny cez rameno došikma, ale 180cm chlap sa tam nenasuka bez harakikirikí.

Inak tie Legendy su spolahlive az hroza. Uz davno mi ucarovali tie plazmotronove budiky...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

no Turbo nikdy nehovor nikdy, Zacinam choriet z ponuky tu lubenych aut a cien, Caliber mi pride ako prijemny vtip a ja sa rad smejem, nemal by som s tym problem (nie je to pre mna vizualne taka gadzovina ako 300c napriklad, tot subjektivny nazor).

Takze ako s tou CVT? lebo internet je plny nespokojnych ludi co sa tej prevodovky tyka. a cena je neuveritelne nizka, v KE je jeden Caliber v nizsej vybave a manualom 1.8 o 1500 drahsie, ma to asi dovod okrem mentality kosickeho predavajuceho?

ono nic mi neponahla ale ked sa naseriem tak pridem logicky na to ze je to spotrebak a zoberiem vyjazdovu astru clasic bez klimy pod 2k a budem jazdit bez nakladov a poruch. a bez radosti :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Turbo: Len pri tom Legende je opat problem s dalsim predajom a stratou hodnoty. Aj ked TCO pri tej spolahlivosti moze vyjst nakoniec lepsie ako pri lahsie predajnom VW.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Jediny problem s Legendom je ten, ze na neho musis mat. Nie nakupnu cenu, ale servis.

Hlinikove napravy, hlinikove blatniky, kapota atd. Pravidelna vymena oleja v automate a diffoch (SH-AWD) po 60k km atd.
Plyn vacsinou najlacnejsie riesenie zbuchane s pristrekom benzinu, ked uz zacinaju detonacie a pod. Samozrejme pravidelna kontrola vole ventilov atd.

Vacsinou co som pocul o legende na LPG, tak skoncilo s repasami hlav, co lacne nebolo. Lebo majitel myslel, ze moze len setrit a investovat bude ten druhy (co ho potom kupi) holt nestihlo sa.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Plus legend je kategoria skor E-Class, 5er, A6 a pod. Cize porovnavat ho s mondeom, 508 co je tak v kategorii 3er, a4, C-class mi pride mimo....

Ak chces , tak si zober accord 8G, K24, LPG ovela lacnejsie na servis ako legend ... len k tomu nemozes porovnavat chrochtaky 508 2.0 HDi alebo modeno 2.0 TDCi ....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Alebo avensis t25/27 benzin. Lpg bez problemov
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Z denníka taxikára
Stojím na stanovisku.
Otvoria sa predné dvere a nastupuje žena a na rukách má asi 1/2r dieťa. Pozerám na ňu a vravím:
Ja: Nemám autosedačku pre tak malé dieťa a bez nej Vás nevezmem.
Pani: a to akože prečo? Ja ho bežne vozím aj sama v aute a sedačku nemám...
Ja: tak bohužiaľ je to Vaše dieťa a v prvom rade by jeho bezpečnosť mala zaujímať Vás...
Pani: hovorím Vám že ho budem držať na rukách..
Ja: pri autonehode ho nikdy v ruke neudržíte...
Pani: a teraz akože čo? Ja som objednaná na nechty a kto mi to teraz preplatí?!
Ja: to neviem ale bez sedačky Vás určite nevezmem...
Išla teda požičať sedačku od susedy, že či ju počkám 10min... položila ju na zadné sedadlo a vložila dieťa do nej..
Hovorím že tú sedačku treba aj uchytiť... tak som ju namontoval, vypočul si pripomienky nech si pohnem lebo sa ponáhla..
uchytil som sedačku, dieťa a ženská si sadne dopredu a vytiahne telefón..
ja: pani, sadnite si k Vážmu dieťaťu prosím..
Tak s arogantným tupým výrazom si sadla na zadné sedadlo.. počas cesty dieťa vybrala a položila si to 1/2r dieťa vedľa seba.. ako naschvál mi o minútu nedal idiot vychádzajúci z parkoviska prednosť a musel som prudšie zabrzdiť.. dieťa sa šmyklo a na poslednú chvíľu ho chytila. Opäť blbé poznámky že či nemôžem ísť opatrnejšie! Zastavil som a povedal jej nech dá dieťa naspäť do sedačky alebo si vystúpi a pôjde na nechty pešo!
Prišli sme na adresu, zaplatila, vystúpila a ide vziať sedačku, vybrala ju, zabuchla dvere a hovorím jej dovidenia! A idem sa otočiť.. kričí na mňa.."stojte, na streche mám dieťa"... hovorím že to nemyslí vážne!!!! Bol som v tom že je v sedačke...
Ja: Pani neurazte sa ale polepšite sa, dieťa nieje hračka..
pani: aj ja Vám niečo poviem, keby ste bol môj muž a takto sa mi staráte do výchovy, tak Vás originál zaškrtím...
Ja: ale našťastie Vy nieste moja žena a ani nikdy nebudete, ľutujem Vaše dieťa ale prajem mu len to naj a Vám pekný deň...
Pani: zmrd ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Lol, to ako fakt?
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak som zvedavy ci nechty isla robit babetku:D a nielen babetko lutujem ale aj rodicov takej prihamanej brzdy. inac tie 508 peugeot sa mne mocno lubia. maju ok benzin?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Znami ma 508sw tusim 2.0HDI

Tomu autu po 1300km zacne svietit rezerva... Otoci kosice - sibenik , a este dojde naspet do zahrebu a az za nim natankuje


To som vzdy obdivoval, hlavne ked sme jazdili do chorvatska s i30cw 1.6 cvvt 93kw... Plny kufor, 5 ludi a 170gps celu cestu

Natankoval si plnu na makarskej, pred zahrebom prazdna a tankujes zase... Ides dalej a pred budapestou zase prazdna... A potom natankujes este v miskolci 10l lebo si nesi isty ci dojdes do KE :) 48l nadrz a dvojcierna spotreba
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

executive summary : totalne nespravny jazdny styl na nespravnom motore na nespravnom aute :)



1.6i, 170 realnych takze 185 podla tachometra, otacky asi tak 18.000 ako Schumacher ked mu to este jazdilo
co sa cudujes ked to bolo furt na podlahe s navyse s nakladom. Plny kufor i ked dobre tam sa toho moc nezmesti
takyto maly motorcek citi kazdych dvadsat kilo.
Päť ludi vnutri, cize nasekani ako sardinky, aj keby si mal tri deti a dvoch dospelych. Utrpenie mladeho Werthera ma napadlo :)

Existuje dovod preco boli vymyslene vacsie auta nez i30, vacsie/ine motory nez 1.6i a vacsie kufriky nez i30.

Sa stavim ze pri uplne rovnakom jazdnom vykone by mal 535i mensiu spotrebu napriklad preto lebo pri 170km/h toci len 2500rpm. Benzin. Vsetci ste asi videli TopGeary a ine relacie kde Tojota Jaris ma vacsiu spotrebu nez BMV M3 ktore ide direkt za nou rovnakou rychlostou.

Proste maly sráč maká na roztrhnutie kdezto velky brat ide ležérne "že nuda na cestach". Ktory z nich to vydrzi dlhsie tiez nedebatujeme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nebude to mat nieco s tym, ze :
Maximálna rýchlosť: 192 km/h
https://auta.vsevedko.sk/hyundai/hyunda ... 39804.html

ked hnas auto na hrot tak jasne, ze bude jest aj travu okolo cesty
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Skilex: to snad nemyslis vazne :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

skilex berie auto ako ja. ako prietokovy ohrievac be nzinu a tiez otroka. tiz ai myslim ze mohli ste ist 140km/h a mozno bybste stratili 30min z cesty. ale mozno to bola pozicana/sluzobna i30
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"