Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

-> totalne nespravny jazdny styl na nespravnom motore na nespravnom aute
skor len nespravna cestovna rychlost, auto bolo v pohode

->otacky asi tak 18.000 ako Schumacher ked mu to este jazdilo
malo to 6st prevodovku, pri 170 to tocilo okolo 4800rpm, tam kde ma atmosfera najvacsiu silu

-> Päť ludi vnutri, cize nasekani ako sardinky, aj keby si mal tri deti a dvoch dospelych. Utrpenie mladeho Werthera ma napadlo
i30cw(ta 1.gen) ma na svoju triedu dost priestrany interier, vyrazne lepsi ako kia ceed, ako novsi i30... 2dospely, jeden chudy dlhan, a 2deti

-> Proste maly sráč maká na roztrhnutie kdezto velky brat ide ležérne "že nuda na cestach". Ktory z nich to vydrzi dlhsie tiez nedebatujeme.
od novoty sme na nom najazdili presne 42 000km,potom sa predalo, vydrz nebola uplne 1. rada... proste kupilo sa auto a ani nie 3/4roka na to pribudol clen rodiny

-> ked hnas auto na hrot tak jasne, ze bude jest aj travu okolo cesty
tych 192 je na 99% elektricky obmedzovac, neviem co korejcov vedie k tomu aby to takto obmedzovali( kto by neveril ze by niekto daval obmedzovac na 192, tak tu je napr. test novsej generacie http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... -na-zem/?4 "Provozní vlastnosti: Max. rychlost: 190 km/h (el. omezeno)"
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

SKiLEX napísal:-> totalne nespravny jazdny styl na nespravnom motore na nespravnom aute
skor len nespravna cestovna rychlost, auto bolo v pohode
ved presne to ti povedal

malo to 6st prevodovku, pri 170 to tocilo okolo 4800rpm, tam kde ma atmosfera najvacsiu silu
najvacsia sila imho nie je spravny stav pre cestovanie
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

suhlasim

ale tak povedz znamim iducim v druhom aute(p407sw 2.0HDI) ze spomal lebo za tebou nestihame :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mam dojem ze niektori su nesmrtelni. Aj tak trosku rozmyslam kde sa da medzi Kosicami a Zadarom ist legalne 170 ale to uz je ine zamyslenie.
Potom ma este napadlo ze radost kupovat zlahka pouzite auta ktore v zabehu samozrejme aspon na 35.000km olejoch lietaju skoro maximalne otacky a vykony co dokazu ale chapem, to nikoho z vas nezaujima.

A potom sa zamyslam ci sa naozaj pri prvej snehovej hmle na ceste musi rozdrbat 51 fesacikov. No jasne ze musi lebo ludia su nesmrtelni (v tej 170tke si sa citil uplne bezpecne v tej skořábke, ta je na to stavana hlavne na 185mm sirokych 15colovych pneumatickach takmer rozzeravenych do cervena), vobec nepredvidaju atd.

Chlapi, ruka na bradavky a druha do treniek : nie zle pocasie, ale zli ludia mozu za hromadnu havarku. A to ze z tych 51 rozbitych boli zli minimalne styridsiati, teda ze len zopar z nich dokazalo zastavit a ze drtiva vacsina sa vysypala "lebo zle pocasie a vobec nie zla rychlost a hlupy vodic", to si musite priznat. Proste musite aj ked nechcete.

Sa silno ospravedlnujem, ked niekto na premiovom desatrocnom Peužeote 407 musi hnat 170+ tak ho absolutne veselo necham a do toho Zadaru pridem o hodinku neskor ako on. Ja totiz ked idem do Zadaru a s detmi, idem na DOVOLENKU a rozhodne nie na PRETEKY.

Som to napisal o stranu dozadu : ludia by museli mat v hlavach. Museli by byt viacej zodpovedni. Viac ukáznení. Trosku skromnejsie...
ale to uz by som vela chcel. Ved dnes su nesmrtelnych plne cintoriny. Jeeezis a co som mal robit ked on to hnal 170, musel som aj ja. Jasnacka !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

SKiLEX napísal: tych 192 je na 99% elektricky obmedzovac, neviem co korejcov vedie k tomu aby to takto obmedzovali( kto by neveril ze by niekto daval obmedzovac na 192, tak tu je napr. test novsej generacie http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... -na-zem/?4 "Provozní vlastnosti: Max. rychlost: 190 km/h (el. omezeno)"
pravdepodobne kvôli konštrukčnej rýchlosti. Tiež viem svihat s mojou Hondicou 200 a v TP mam 174. Na vyskúšanie povedzme ok, ale inak tych 170 uuuuplne stačí, aj tam mám pocit že by to znieslo výkonnejšie brzdy.
SKiLEX napísal:suhlasim

ale tak povedz znamim iducim v druhom aute(p407sw 2.0HDI) ze spomal lebo za tebou nestihame :)
Normálne. Dvihnem mobil a poviem Karči nebuď chobot a poďme predpisovo. Nie je to zbabelost ani hanba.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

len pre upresnenie, nesoferoval som ja, ale tatko, mne chyba este 34dni(ak nepocitam dnesok) na to aby mi vek umoznoval slobodne soferovat mimo SVK

preco si turbo automaticky mysli ze tych 170kmh bola nejaka nebezpecna jazda ostra jazda? preco si automaticky predstavuje agresivneho pilota s plynom na podlahe iduceho cez snehovu hmlu v nenormalnej premavke po poladovici na 3 totalne ojazdenych kolesach, z toho jedno letne, druhe celorocne, a 3tie len cisto rafik?

aj pri 250 sa da ist bezpecne, s mozgom a predvidavo

napr. tu mam odlozene videjko z inej dovolenky(tempomat na 160 + jemne pridavanie nohou, policajny radar ohodnotil na 157kmh...) https://youtu.be/AE_LAa-tW4g

je tam snad niekto ohrozeny? je tam nieco nebezpecne? mozno tak nebezpecenstvo vyssej spotreby a o nieco vacsieho hluku



///P.S. aj on vo stvrtok okolo 5rano vyrazil z KE do popradu, s transporterom na letnych... pri levoci zacalo snezit tak sa otocil a isiel nas5 domov
Naposledy upravil/-a SKiLEX v So 22. Apr, 2017, 15:20, upravené celkom 2 krát.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Chalani, Máte niekto skúsenosti s Oxigin oxrock 14 diskmi? Velmi sa mi páči design a viem jednu zobrať.
A ďalšia moja otázka s fóliou na kolesá či máte skúsenosti? VYdržia sezónu na disku?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Papek napísal:Dvihnem mobil a poviem Karči nebuď chobot a poďme predpisovo. Nie je to zbabelost ani hanba.
Najskor snad zastavis nie?
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mne to pride cele komicke :D

niekto kto nema ani vodicak pise o tom, vie hodnotit ako ci je bezpecne bruzgat na dovolenku, aj ked na tatko soferoval.

Auto, nizsej strednej triedy tipujem natrieskane so zasobami, handrami a ludmi do chorvatska na dovo pri teplote kolko 30 stupnov ? Keby si mal A6 s 3.0 TDi tak nepoviem, ale hento bruzgat na dovo lebo kamosi idu, tak idem aj ja, ved nech neste za slimakov :D....


nuz tak to si vedel za temu vytiahnut :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

vodicak mozes mat aj ked nemas 18

nebolo to len preto ze kamosi, normalne sme na i30cw jazdili 150-160... oni isli 170, nebol dovod na podobne prazdnej dialnici ako na videu ist sam kvoli tomu aby si siel o 10kmh pomalsie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vodicak ano, ale skusonosti ziadne. Ako nic nemam proti 170km/h rychlosti, ale nech je na to aj auto usposobile. v i30 sa necitim uz pri 130km/h bezpecne a nie to 160+. Je fajn ze ide na tuto rychlost rozgulat, ale skuste najblizsie srpavit v tejto rychlosti nejaky manever, pripadne nudzove brzdenie. Sa na tom zahlusite.
potom este aj plne nalozene auto ma manevrovatelnost a bzrdnu drahu diametralne inde. nemyslim to ako posmech alebo vysmievanie, ale tvoje skusenosti su mizive na to, aby si vedel taketo veci posudcovat

a k tomu znizeniu rychlosti, nie o 10km/h ale kludne aj o 50
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Kludne chodievaj dalej nad mpr, aspon si zvyknes na rychlost a nebudes za debila ked zrazu budes mat auto co chodi 200. Zlepsi sa ti reakcny cas, odhad a kopec inych veci ktore nikdy mat nebudes ked budes chodit mpr. Slovenska natura sa tu prejavuje v plnej krase.





.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Dnes sú tie cesty ďaleko pomalšie ako kedysi... a hlavne šoféri... 90te roky a začiatky 2000 te naša A8 4.2 nepoznala menej ako 180-200 na dialnici... Ale mám pocit, že vodiči, ktorí jazdia "predpisovo" sa vobec vedeniu nevenujú a to je problém, kdežto ten, čo ide o 10-20-30 nad aspoň pozor dáva (nie je to pravidlo, súdim podla seba). A predbiehať? Minule sa mi začal ***** lepiť na nárazník, lebo som ho predbehol a on ma nechce pustiť pred seba (bol nalepený na prednim iduce auto jak kokk a nie, nebola kolóna, ani extra extra vela aut) trubil a blikal, zastavil som lebo som si myslel, že mi blika, že mi niečo vypadlo či čo boha... Nakoniec začne hulákať, že jazdim jak debil a skoro som do neho najebal, že že mi prijebe jednu... som sa nasral tak nehorázne, že som vystupil a odtrhol mu spatna zrkadlá aj stierače nemal nejak chuť po tom vystupovať a jak m istierač ostal v ruke tak odletel, už som o nom nepočul...
Naposledy upravil/-a SpQx v So 22. Apr, 2017, 18:15, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

170 samozrejme nie je vrazda, na prazdnej ceste ako si ukazal sa da ist pomaly tristo a moze to byt "bezpecne" az dokial ti napriklad po 400km jazde neufučí vzduch z kolesa. To sa potom nestihnes dlho cudovat dokial preskocis jarok.

A hlavne ako zaznelo, lepsie reakcie ta vzdy zachrania ked nejaky predpisovy feši pojde predbiehat a neprilis dobre sa kukne do zrcátka. Ci dostanes pokutu alebo nedostanes nam je samozrejme uplne fuk, dokial sa nam nepozres na zadne sedacky cez kufor sa nas to netyka.

Samozrejme ze cela cesta z Miškolca do Zadaru bola takato prazdna ako bolo ukazane na videu, pretoze ja som nikdy na dovolenku nesiel do Zadaru (kazdy rok som s deckami v Juhoslavii, semtam viac nez jedenkrat) a teda uprimne taku cestu som nikdy nevidel. Samozrejme sa necestovalo v noci, s nejakou drobnou unavou, s absolutne perfektnymi reflexiami, atd.

Pozri, 170 nie je nebezpecnejsich nez povedzme 125 kvoli tomu ze je to vacsie cislo. Mas totalne vacsiu zataz na masinu, mozno i30 bola stavana na taku rychlost, mozno nie, cojaviem konstrukter nie som. Mozno pneumatiky na ktorych rolujes su VYRAZNE teplejsie pri 170 nez pri 130, mozno sa tie rozhorucene pneumatiky a megazatazene tlmice na hranici nosnosti spravaju inak s piatimi ludmi a nakladom na palube (=odhadnime kolko, 400kg navyse oproti prazdnemu vozu !!) nez sa spravaju s jedinym chlapom ked jazdi sam...


A mozno sa nespravaju. Mozno je to uplne to iste ako pri 100vke. Mmmmm tak to bude, teraz som si uz isty. 170 je zasadne rovnako bezpecnych ako 120. Musi byt. To da predsa rozum, ved sa nic nestalo a cela cesta bola taka jednoducha bez akehokolvek brzdenia, predbiehania kamionov a zasratej brzdy na podlahe ako bolo ukazane na prazdnom videu. To predsa vzdy tak bude.

Aj ta dvestovka z Kosic do Zadaru je vsade legalna. To tiez nie je vec ktoru by som mal riesit, viem. Co som to vravel o tej lahkovaznosti ludi ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

PS: okrem ineho by som proste nemal srdce tlacit tu masinu na 5000rpm dlhe hodiny.

A na veselsiu temu : to bude najdlhsich 34 dni v zivote co ? Ja som rano o piatej sedel na schodoch policie, som sa nemohol dockat a chrapat :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"