Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SpQx napísal:Dnes sú tie cesty ďaleko pomalšie ako kedysi... a hlavne šoféri... 90te roky a začiatky 2000 te naša A8 4.2 nepoznala menej ako 180-200 na dialnici... Ale mám pocit, že vodiči, ktorí jazdia "predpisovo" sa vobec vedeniu nevenujú a to je problém, kdežto ten, čo ide o 10-20-30 nad aspoň pozor dáva (nie je to pravidlo, súdim podla seba). A predbiehať? Minule sa mi začal ***** lepiť na nárazník, lebo som ho predbehol a on ma nechce pustiť pred seba (bol nalepený na prednim iduce auto jak kokk a nie, nebola kolóna, ani extra extra vela aut) trubil a blikal, zastavil som lebo som si myslel, že mi blika, že mi niečo vypadlo či čo boha... Nakoniec začne hulákať, že jazdim jak debil a skoro som do neho najebal, že že mi prijebe jednu... som sa nasral tak nehorázne, že som vystupil a odtrhol mu spatna zrkadlá aj stierače nemal nejak chuť po tom vystupovať a jak m istierač ostal v ruke tak odletel, už som o nom nepočul...
Jj, vystupili by 3 korby a spataky so stieracmi by ti vratili aj s bonusom :D :hysterical: :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak si jazdite kolko chcete, ale niektorim vadia aj ti co idu mpr v pravom pruhu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

-> 170 samozrejme nie je vrazda, na prazdnej ceste ako si ukazal sa da ist pomaly tristo a moze to byt "bezpecne" az dokial ti napriklad po 400km jazde neufučí vzduch z kolesa. To sa potom nestihnes dlho cudovat dokial preskocis jarok.

lebo ked ti vyfuci v 140 tak to je uplna lahoda

-> Samozrejme ze cela cesta z Miškolca do Zadaru bola takato prazdna ako bolo ukazane na videu, pretoze ja som nikdy na dovolenku nesiel do Zadaru (kazdy rok som s deckami v Juhoslavii, semtam viac nez jedenkrat) a teda uprimne taku cestu som nikdy nevidel. Samozrejme sa necestovalo v noci, s nejakou drobnou unavou, s absolutne perfektnymi reflexiami, atd.

nie, bola totalne preplnena a tych 170 sme isli v odstavnom pruhu, v protismere

->Pozri, 170 nie je nebezpecnejsich nez povedzme 125 kvoli tomu ze je to vacsie cislo. Mas totalne vacsiu zataz na masinu, mozno i30 bola stavana na taku rychlost, mozno nie, cojaviem konstrukter nie som. Mozno pneumatiky na ktorych rolujes su VYRAZNE teplejsie pri 170 nez pri 130, mozno sa tie rozhorucene pneumatiky a megazatazene tlmice na hranici nosnosti spravaju inak s piatimi ludmi a nakladom na palube (=odhadnime kolko, 400kg navyse oproti prazdnemu vozu !!) nez sa spravaju s jedinym chlapom ked jazdi sam...

S i30cw sa ide lepsie ked je zatazena ako prazdna, vtedy si tak pekne sadne, prilne k zemi, prestane sa hojdat a poskakovat
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Snake napísal:Slovenska natura sa tu prejavuje v plnej krase.
Co ti poviem, esteze som nezacal tym ze na dovolenky sme jazdili aj na felicii...
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa robky »

jj, jediný a najlepší šofér je tu turbo ... my ostatní sa proste nechytáme
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som jazdil po europe v skode 105 a? :)
skilex je trochu ine ked mi povie niekto ako snake, ze si to vala podialnici 200 v aute akom ma a praxou aku ma, a ty co nemas ziadnu a ides tu tvrdit ze auto pri tej rychlosti sa chova v pohode, dokonca si este ani za volantom poriadne nesedel.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

imho snake si to vala daleko viac ako je 200

ja uz nejdem tvrdit nic, lebo tu si kazdy tvrdi co chce a nejaka diskusia nema absolutne ziadny zmysel
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

210 ta stara herka moja ... a nebal som sa len to hučalo jak na dvojplošníku
___
ps gumy mam rychlostny index Y
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> jj, jediný a najlepší šofér je tu turbo ... my ostatní sa proste nechytáme

Turbiatko netlaci 170+ takze nemoze byt najlepsi. Turbo je nudny. Turbo je slimak. Su tu ini borci pre ktorych 250 nic neznamena.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Chris napísal:
SpQx napísal:Dnes sú tie cesty ďaleko pomalšie ako kedysi... a hlavne šoféri... 90te roky a začiatky 2000 te naša A8 4.2 nepoznala menej ako 180-200 na dialnici... Ale mám pocit, že vodiči, ktorí jazdia "predpisovo" sa vobec vedeniu nevenujú a to je problém, kdežto ten, čo ide o 10-20-30 nad aspoň pozor dáva (nie je to pravidlo, súdim podla seba). A predbiehať? Minule sa mi začal ***** lepiť na nárazník, lebo som ho predbehol a on ma nechce pustiť pred seba (bol nalepený na prednim iduce auto jak kokk a nie, nebola kolóna, ani extra extra vela aut) trubil a blikal, zastavil som lebo som si myslel, že mi blika, že mi niečo vypadlo či čo boha... Nakoniec začne hulákať, že jazdim jak debil a skoro som do neho najebal, že že mi prijebe jednu... som sa nasral tak nehorázne, že som vystupil a odtrhol mu spatna zrkadlá aj stierače nemal nejak chuť po tom vystupovať a jak m istierač ostal v ruke tak odletel, už som o nom nepočul...
Jj, vystupili by 3 korby a spataky so stieracmi by ti vratili aj s bonusom :D :hysterical: :hysterical:

Čo sú 3 korby?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

SpQx napísal:Čo sú 3 korby?
Korba je ludovy nazov pre velkeho a mohutneho chlapa :) mozes nazvat aj svalovec alebo buchac vyznam je ten isty :)

skillex: ta korba nema chybu :cool:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

quicky chalani ta zhanaju :)





.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Ach tak... Dik za definíciu a tiež fotoinštruktáž. No ja násilník nie som, ale maličký tiež nie, aj na "korby" v počte mám svoje páky :-)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo napísal:idem na DOVOLENKU a rozhodne nie na PRETEKY
To mi pripomenulo...
Raz sme sa zobrali na dovolenku partia kamošov zo školy, tesne po maturite. Pochodili sme všelikade a všeličo. Ak sa dobre pamätám, dva dni sme strávili na Ostrove Murter v Chorvátsku. Na ten ostrov sa dalo ísť jediným mostom
Keďže žiadna loď by nemala šancu prejsť, most bol zdvíhací a iba 2× do dňa bol zdvihnutý, iba na 30 minút, 09:00 - 09:30 a 17:00 - 17:30.
My sme boli ubytovaní za mostom, na ostrove, a cheli sme Chorvátske Kuny. Sadli sme do auta a po trojminútovej jazde sme boli na pevnine, pred mostom. Ak by ste náhodou klikali na link "jediného mosta", tú zmenáreň tam hádam aj uvidíte. Peniaze sme vybavili a neskutočne nám niečo zavoňalo popod nos z neďalekej miestnej pekárne. Po celkom ťažkej a krátkej noci nám niečo tak čerstvé, teplé a voňavé padlo vhod. No, lenže táto pekáreň nás zdržala a keď sme posadali do auta, zistili sme, že cesta zmizla. Povedali sme si, že nebude rozumné, ak to spravíme ako táto 58 ročná žena (mimochodom, video som zhliadol o pár rokov po dovolenke a je to naozaj z toho miesta o ktorom píšem :D ), tak sme opäť povyskakovali z auta, kúpili si ešte aj zmrzlinu, pofajčili, traja zasa vypili a tak podobne, keď sme si v dobrej nálade nemohli nevšimnúť nadávajúcich ľudí. Upútali našu pozornosť. Na moje neveľké prekvapenie to bola skupinka asi 15 slovákov, žien po štyridsať päťke, ktoré nedokázali pochopiť, že prečo ony teraz musia čakať, že ako o tom mali vedieť, keby to vedeli naplánujú sa ináč, veď už aj tak veľa lodí nečaká tak nech ten most spustia dolu skôr a tak podobne...
Ja to doteraz nechápem. Si na dovolenke a nadávaš, pretože 30 minút čakáš, kým prejdú lode, pretože inokedy a inakadiaľ sa im nedá prejsť...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"