Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

undertaker007 napísal:
mp3turbo napísal:idem na DOVOLENKU a rozhodne nie na PRETEKY
To mi pripomenulo...
Raz sme sa zobrali na dovolenku partia kamošov zo školy, tesne po maturite. Pochodili sme všelikade a všeličo. Ak sa dobre pamätám, dva dni sme strávili na Ostrove Murter v Chorvátsku. Na ten ostrov sa dalo ísť jediným mostom
Keďže žiadna loď by nemala šancu prejsť, most bol zdvíhací a iba 2× do dňa bol zdvihnutý, iba na 30 minút, 09:00 - 09:30 a 17:00 - 17:30.
My sme boli ubytovaní za mostom, na ostrove, a cheli sme Chorvátske Kuny. Sadli sme do auta a po trojminútovej jazde sme boli na pevnine, pred mostom. Ak by ste náhodou klikali na link "jediného mosta", tú zmenáreň tam hádam aj uvidíte. Peniaze sme vybavili a neskutočne nám niečo zavoňalo popod nos z neďalekej miestnej pekárne. Po celkom ťažkej a krátkej noci nám niečo tak čerstvé, teplé a voňavé padlo vhod. No, lenže táto pekáreň nás zdržala a keď sme posadali do auta, zistili sme, že cesta zmizla. Povedali sme si, že nebude rozumné, ak to spravíme ako táto 58 ročná žena (mimochodom, video som zhliadol o pár rokov po dovolenke a je to naozaj z toho miesta o ktorom píšem :D ), tak sme opäť povyskakovali z auta, kúpili si ešte aj zmrzlinu, pofajčili, traja zasa vypili a tak podobne, keď sme si v dobrej nálade nemohli nevšimnúť nadávajúcich ľudí. Upútali našu pozornosť. Na moje neveľké prekvapenie to bola skupinka asi 15 slovákov, žien po štyridsať päťke, ktoré nedokázali pochopiť, že prečo ony teraz musia čakať, že ako o tom mali vedieť, keby to vedeli naplánujú sa ináč, veď už aj tak veľa lodí nečaká tak nech ten most spustia dolu skôr a tak podobne...
Ja to doteraz nechápem. Si na dovolenke a nadávaš, pretože 30 minút čakáš, kým prejdú lode, pretože inokedy a inakadiaľ sa im nedá prejsť...

Kks Trogir, 20 rokov som tam chodil :-D akurat posledne 2 už nie, už Chorvati jazdia za nami do DS na dovolenku v zime. Trogir je popič miesto a n tom ostrove, ak prejdeš na uplny koniec (jak prejdes most a odbočiš soprava) tak su tam britalne plaže (nie tie vubudovane myslis, uplny koniec pri kamenolome) kde je najčiastejšie voda jak z filmov
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Aj mne sa tam veľmi páčilo, o rok som tam bol opäť, ale už dlhšie...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SpQx napísal:Ach tak... Dik za definíciu a tiež fotoinštruktáž. No ja násilník nie som, ale maličký tiež nie, aj na "korby" v počte mám svoje páky :-)
ukazes pistolku tak poslusne sadnu nazad a budu sa tvarit ze sa nic nestalo? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

pockajte k tomuto si zoberiem popcorn :D citim ze tu padnu ine perly
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja som premyslal ci dat hrvatskej este sancu, kedze ma juh yrosku sklamal. mozno dame a trogir vravite?ubytko neake odporucate?pre 3dosp a rocne dieta
hry- ps5
doma-HP probook
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

stefan.koval napísal:no ja som premyslal ci dat hrvatskej este sancu, kedze ma juh yrosku sklamal. mozno dame a trogir vravite?ubytko neake odporucate?pre 3dosp a rocne dieta
ja už 2 roky chodím k zadaru do Falkensteiner hotelov, tam je Diadora tá je vyslovene pre decká vynikajúce.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

chystam sa vymenit ten olej v 1.4TSI(ma najazdene 19k, nebudem resetovat servisny interval, teraz sa vymeni a potom po 11k nech ho vymenia znovu na garancnej)

- otazka - aky olej pouzit? vazne sa v tom neorientujem, a ani tie znacky nepoznam, na motore je stitok ze norma oleja VW 504.00
pri dverach je nalepka ze "VW doporucuje oleje shell"


takze kupit nejaky s danou normou od shell, alebo radsej nejaky iny?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kludne hocico, Shelle nie su zle prave naopak, mozes pouzit aj drahe millers oils avsak na 11k km je to zbytocne. Dobre ze to ides vymenit, len tak dalej aj ked prva vymena po 19k v zabehu je zlahka viac nez by som ja snival :)

504.00 je dobra pre vsetky benziniky WV. Ja osobne pouzivam Mobil1 a Shell ale to je nepodstatne. Vybral som si ich na zaklade technickych listov, parametrov a preferencie vyrobcov - Mobil1 su oleje predavane ako Mopar/Chrysler s absolutne tymi istymi oznaceniami a dokonca aj katalogovymi cislami. Ich technicke listy a v nich uvedene parametre ako napriklad velkost alkalickej zasoby, HTHS a ine parametre mi bez zavahania rozhodnutie drzat sa toho co spravil vyrobca potvrdili.

Shell 504.00 a nespravis chybu. Bez longlife a spravis to najlepsie co mozes pre masinu urobit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

4litre budu stacit hej?
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

SKiLEX napísal:chystam sa vymenit ten olej v 1.4TSI(ma najazdene 19k, nebudem resetovat servisny interval, teraz sa vymeni a potom po 11k nech ho vymenia znovu na garancnej)

- otazka - aky olej pouzit? vazne sa v tom neorientujem, a ani tie znacky nepoznam, na motore je stitok ze norma oleja VW 504.00
pri dverach je nalepka ze "VW doporucuje oleje shell"


takze kupit nejaky s danou normou od shell, alebo radsej nejaky iny?

Ja do 2.0 tsi davam kazdych 7K 5w30 od shellu. 502.00, alebo 504.00 C3 a mas to jedno. Pozor na fake castrol mne osobne sa stalo, že jedna a ta ista flaša a uplne iny olej s opravarom sme iba čumeli jak puk.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

dobre teda, objednal som 4x https://www.motorove-oleje.sk/shell-hel ... -0w-30-1l/

filter sa kupi v autokelly, a moze sa menit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Shell nebrat, nalej tam motul s 504 normou, shell je iba 0w30,





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5543
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

preco nie shell? cim mensie W tym horsie?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ked shell 0w-30 splna normu 504.00 konkretne priamo ten linkovany ? tie motory su take vzrusujuce ze potrebuju 5w-40 alebo 0w-40 ?

doplnujuca otazka : ked je motul 504.00 len s viskozitou 5w-30, preco je shell 0w-30 horsi kedze jeho viskozita je lepsia nez motulova ? horny rozsah maju rovnaky, spodny ma shell lepsi v zmysle ze vydrzi hustejsie zimy... preco je to horsie ? HTHS, TBN ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"