Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a dokonca ani do minulej dekady nemusis ist pre mnohe tie supersporty.

Hustejsie jak jogurt v mraznicke !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vieme ale že Nürburgring sa nejazdí presne tak ako kedysi hej? (Čas je to výborný len pre úplnosť )
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ako inak?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Tak to hej, rozdiely tam mozu byt v kazdom pripade:

7:46 Lamborgini Gallardo Superleggera
7:47 Ferrari 599 GTB Fiorano
7:30.0 Mercedes SLS AMG GT
7:29.03 Nissan GT-R (2009)

A ked si pri tom tak spomeniem na vselijake internetove diskusie o tom ako na predku nebudes mat dost gripu, ako potrebujes 4x4, ako RWD bude stale lepsie a podobne, tak je celkom usmevne kam sa dostali seriovo vyrabane hot hatches s objemom do 2 litrov a piatimi dverami.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Cestny pirat zoom ma zase problemy s policiou. Dnes ma presviedcali, ze na chodnik nesmiem vyjst, lebo som presiel plnu bielu ciaru. Viackrat som vysvetlil, ze cez iba zltu sa nemoze prechadzat, ale nepadlo to na urodnu podu. Padol vsak dalsi zaujimavy argument, preco prave tam nemozem parkovat na chodniku:

Udajne som v oblasti (areal, priestor), kde su vyhradene nejake parkovacie miesta (podzemna garaz, vonkajsie parkovacie plochy) a v takejto oblasti nemozem parkovat mimo tychto vyznacenych miest. Dalej som sa uz nedozvedel, ktora dopravna znacka ma informovala o vstupe do tejto "oblasti", ako mam vediet, kde konci a zacina tato "oblast" a ktory zakon popisuje tento zaujimavy jav (najprv mi pan policajt povedal, ze mi ukaze ten zakon, potom ze ma o tom informuju az na DI a po mojich dalsich otazkach mi bolo povedane, ze mi vlastne nie su povinni ukazovat nejake zakony).

Nechal som to teda tak, odmietol zaplatit blokovu pokutu 30,-€ lebo nesuhlasim s priestupkom a pobral sa prec. Co si mysli tunajsie osadenstvo o tomto specialnom pravidle cestnej premavky? Ak to existuje, rad by som to riadne dohladal v zakone/vyhlaske.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

preco potrebuje niekto na vozenie deti do skolky auto s dvanastimi spoilermi, co dava super uber namakany cas na nejakom okruhu?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Velmi dobra otazka. To auto vyzera strasne. Asi preto stoji tak malo oproti ostatnym zo zoznamu.

Skolkarsky sen typeR.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Type hondy su rok od roka skaredsie :D neviem asi sa na to sustreduju :D

Cas je zaujimavy, ovsem je to ultra seredne auto:((
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
.

iny kut sveta, ina mentalita, ine designove sracky.

.
.
.
.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

zoom napísal:...
Ja si myslim, ze boli uplne mimo. Prvy argument je hovadina sama o sebe, biela ciara oznacuje kraj vozovky.
Druhy argument plati len v pripade parkoviska, tam zakon hovori, ze ak su na parkovisku vyznacene parkovacie miesta, smie sa parkovat iba na nich.
Dalej je mozne obmedzit parkovanie znackou Zona s dodatkovym textom, ze parkovanie je dovolene len na oznacenych miestach. A ukoncuje ho znacka koniec zony. Cosi take je tusim v starom meste.
Taktiez suhlasim s moznostou nedavat im 30€. :good: paragrafy ti z hlavy nehodim, Google is your friend
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zmeny Nurgburgringu : ja som to nestudoval prilis podrobne ale mam dojem ze v poslednej dobe sa to uz nemeni. Prave preto aby mali fesaci rovnake podmienky na porovnanie.

Ano, kedysi bola dlhsia, potom opustili nejaku znicenejsiu cast vozovky ktora by vyzadovala sialene naklady na opravu ale myslim ze sucasna podoba je rovnaka uz peknych par rôčkov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Chalani, Kto podava hlasenie o poistnej udalosti z dopravnej nehody, ak je auto firemne? (v tomto prípade smetiarske auto). Tá osoba, ktorá škodu spôsobila, alebo majiteľ/držiteľ vozidla(v tomto prípade P.O. a jejo štatutárny orgán)?
Google mi nepomohol (alebo som ho zle prosil).
Za pomoc by som ďakoval.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

killswitch napísal:preco potrebuje niekto na vozenie deti do skolky auto s dvanastimi spoilermi, co dava super uber namakany cas na nejakom okruhu?
Tiez nechapem preco ludia kupuju ine auta ako oktavia 1.9TDi...

Mozno tie spoilery pri 250km/h + ozaj budu na nieco dobre. Honda vacsinou vie, co robi. Za poslednych 20 rokov si nepamatam ziaden velky motoricky pruser, co sa napriklad o toyote povedat neda....Dizaj je iny ale prave civic 10g vyzera podla mna skvele a prelomovo, rovnako ako vyzeral skvele a nadcasovo 8g. 9g bola trosku obludnost, 7g ani nehovorim... Accord 6g, 7g, 8g nadhera. Toyota napriklad robi poslednych 10 rokov vyhrade seredne auta... vynimka je akurat gt86 a camry.

Z mojej navstevy v azii som si odniesol to, ze kolesa spoilere, polepy, folie, ledky a kompletne cely bezinkovy sortiment sa dava v zasade na yaris,civic, jazz s kubaturou do 1.6 :) Proste ina mentalita alebo idividualizmus? :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Mne sa tento nový Civic páči. Len škoda že sa u nás predáva ten divne tvarovaný hatchback a nie sedan, ten sa im úplne vydaril. Skôr sa mi nepáči ponuka motorov. 1.0 trojvalec... neviem či až natoľko verím Honde, aby som dal za neho 20k. Kto chce 1.5 stvorvalec, tak ten je až od 23k ak si dobre pamätám.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"