Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ty si v oblasti VW velmi kratkozraky Lubko, to bude problem, benz minie 10 milionov mesacne na vyvoj a jedine co sme za par rokov dostali je active body roll, pre teba blbost, za 15 rokov standard...

Holt niekto vidi a chape, a niekto nechce vidiet.





.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 58262.html

Ako rodinný (3 členovia, viac už nebude :D ) voz, z 30% to bude vidieť malomesto, 70% okresky.

Resp. dačo iné, čo najnovšie, limit je zhruba ako cena toho Passatu. Otec chce Ochcávku, tak prechádzam ostanté možnosti.
Holt litrová fóbia dosluhuje a moja brambora nie je zrovna spoľahlivá.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a neprisiel aj mercedes ako prvy s filtrami pevnich castic pre benzin? ako pevne verim ze toto standard o 15 roky enbude aj ked vtedy uz budeme lietat asi.
hry- ps5
doma-HP probook
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

akoze, nema to nic s tym ze mam mercedes .. ale pokial viem S-class doniesol takmer vsetku technologiu (vsetci citajte to !takmer!)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, Mercedes nepoznam, zacali prvi s mnohimi vecami to sa im upriet neda. A to teda za poslednych 15 rokov bolo ukrutne viac nez spomenuty body roll.


Povedz mi kde vidime tri miliardy, Šaňko, a zbehneme k drugarovi Matemu za odmenu. On porozprava s akymi dukatmi vyvijal.

Seriozne - kde su tri miliardy ? Nova chemia v bateriach ? Nejaky prevratny elektromotor ? Hrubsie kable odpredu dozadu ? Dvanastpalcovy displejicek namiesto VDO budikov co sa da vymontovat z tabletu koštujúceho dve stovky ?

Zeby trolejbusovy zvuk ? https://www.youtube.com/watch?v=Pn1xbZvS9CI [sssssssseriously najhroznejsi zvuk auta co som kedy pocul]


Jak hrozne nemam rad toteho Elóna Teslového, ten magor vybudoval za taku nejaku [alebo snad mensiu?] sumu celu automobilku s tovarnou aj vybavenim, nieze len vyvoj.
Tri miliardy nevidim... stale. Poprosim tych co maju lepsie očká ako ja nech mi pomozu. Sa mi tak nejak zda ze toto bola buda jak europrojekty.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Tieto zvuky z reprakov, grcat sa mi chce velebnosti:) uprimneeee....

Radsej keby to nechali bez zvuku podla mna...proste sa to ide hrat na nieco (nenavidim to)...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dehonestujuce.

Kokos s tymi zvukmi - keby tam nahrali cojaviem sedem rozlicnych a uzivatel by ich mohol menit, aj za jazdy. Chapem ze nemozu dat uzivatelovi volnost aby tam bacol mp3trojku kikiriki slepice na dvore, ale nahodim moj uzsi vyber teda preferencie :

1) zvuk fabia 1.0tsi, druhy najlepsi motor na svete
2) zvuk seat 1.2tsi, najudatnejsi motor na svete
3) zvuk TSI s preskocenymi rozvodmi strielajuce olej z vyfucku (stav "este ide", bolo by asi blbe dat tam zvuk "uz nejde vobec")
4) OOOO neelektricky R8 sound - vlastne preco nie ? https://www.youtube.com/watch?v=LiBD0h0XyG8
5) zvuk diesloveho Pasattu - preco nie ? Vsetci ho poznaju na celom svete !
6) zvuk HTP s jednou pokazenou cievkou (castejsi pripad nez vsetky fungujuce cievky, ludia su na to zvyknuti)
7) nejaky nahodny zvuk cojaviem z americkej sracky https://www.youtube.com/watch?v=de8xG4X-NV4

V takejto forme to absolutne moze ist na homolologizaciu rovno zajtra po dni pracovneho pokoja.

Laboratorium mozu zavret, nepotrebuju odhlucnenu halu a sest rokov vyvoja zvuku. Vyriesene za desat minut a sto eur. Seststo milionov saved.
A bolo by to hlavne trosicku lepsie nez ta tragedia co predvadzaju teraz.


PS: poplatky za zvuk Kadilaku som zanedbal. Tam by trebalo nejaky inovativny korporejt brejnstormink, napriklad by Kadilak mohol platit OOOO jeden dolar za kazdy predany kus OOOO baterkáča. Ked uz Ekobuuust moze mat virtualny zvuk sestvalca (ktory je SAMOZREJME totalne mimo a uplne sprzneny) na trojvalci, ked teda nejakeho pologenia moze napadnut takato zverina, preco by nemohla americka sracka platit europskej premii za to ze im poskytnu svoj americky zvúčik ?

Mi to pride uplne zdrave. Jaj nie, zase nebolo vtipne.

Ciboha taku pitchovinu vymyslat ked staci nahrat R8 zvuk a vymalovane za jedno dopoludnie !!!


edit : u toho Elóna neratam GigaBaterkáreň. Ta bola samostatne za nejake dalsie miliardy (fajf ?), myslel som len tu uvodnu sumičku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

matematika : ked Benz minie 10 miliony mesacne na vyvoj, to mame 120 miliony za rok.

Otazka pre stvrtacku na zakladnej skole : za ako dlho miniem tri miliardy, ked rocne odpalim 120 melony ?
Odpoved stvrtacky : si hodil Lotto tatko ? Za 120 miliony rocne dnes ziadna automobilka nic nevyvinie. Aj emisny software stal ukrutne viac.


Ciboha sikovna holka. Snejki, desat mega mesacne ti nevyslo ani radovo. Ale kludne mozeme podiskutovat o troch miliardach :)

Tak ako si povedal... Holt niekto vidi a chape, a niekto... nechape. Tym samozrejme myslim presne to ako to znie : vobec som si nedovolil pochybovat o tvojom usudku - to je nepripustne - a ja nechapem kde zmizli tri miliardy lebo vysledok prilis nevidim. Tri miliardy, a nie korun...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:neviem, Mercedes nepoznam, zacali prvi s mnohimi vecami to sa im upriet neda. A to teda za poslednych 15 rokov bolo ukrutne viac nez spomenuty body roll.


Povedz mi kde vidime tri miliardy, Šaňko, a zbehneme k drugarovi Matemu za odmenu. On porozprava s akymi dukatmi vyvijal.

Seriozne - kde su tri miliardy ? Nova chemia v bateriach ? Nejaky prevratny elektromotor ? Hrubsie kable odpredu dozadu ? Dvanastpalcovy displejicek namiesto VDO budikov co sa da vymontovat z tabletu koštujúceho dve stovky ?

Zeby trolejbusovy zvuk ? https://www.youtube.com/watch?v=Pn1xbZvS9CI [sssssssseriously najhroznejsi zvuk auta co som kedy pocul]


Jak hrozne nemam rad toteho Elóna Teslového, ten magor vybudoval za taku nejaku [alebo snad mensiu?] sumu celu automobilku s tovarnou aj vybavenim, nieze len vyvoj.
Tri miliardy nevidim... stale. Poprosim tych co maju lepsie očká ako ja nech mi pomozu. Sa mi tak nejak zda ze toto bola buda jak europrojekty.

Moj zlaty tebe aj dochadzaju suvislosti ci si len splietas svoje sracky furt dookola linkovanim 5 rokov stareho videa/auta? Ty si co myslis, ze ti daju fakturu kam tri miliardy sli? Myslis ze ja to viem? Viem co chysta taka Hella v nasledujucom modeli D5, ty si myslis ze sa to niekde docitas? Zabudni, prestan byt kratkozraky, len za to ze ty tu vypotis styri odstavce nie je tvoj post o nic hodnotnejsi.

PS: Tesla a jej krasne auta posrate hrdzou, posratou napravou co este nutili majitelov podpisovat mlcanlivost? Majitel co sa chova jak decko a rusi objednavky ked nahodou poukazes na diery v ich systemoch? Uz vieme ze guglit vies, tak si to vygugli, ze OOOO testuje RS7 ktora autonomne jazdi niekolko rokov a Melon si z ludi robi beta testing? Plno videi je na youtube, isto to zvladnes najst.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na odlahcenie hustnucej atmosfery : myslis tu autonomnu RS7 ktora ma spalovaci stvorliter s dvomi turbami ? A myslis to presne v suvislosti s tromi miliardami o ktorych sa snazime diskutovat VYNALOZENYMI DO VYVOJA ELEKTROMOBILITY teda elektromotorov a baterii ?

Halo, pozeraj co pisem. Bolo to SPECIFICKY O ELEKTRICKYCH KOMPONENTOCH.
And we are back to drawing board.

To ze autonomne masiny stoja ukrutne miliardy a este budu stat je nam hadam vsetkym jasne. RS7 nie je elektricka, ma maly suvis s tym hore - jasne ze nejake samošofér veci pouziju aj v inych modeloch.

Len tak zo zaujimavosti : vyvojove naklady Helly na svetlomety sa rataju do vyvojovych nakladov WV pre elektromobilitu ?



Inak by sa mi zisiel nejaky drziak na tablety do auta pre decka
https://www.youtube.com/watch?v=Y2ybjNlwrP0

ale asi uz mam vela rokov, alebo velky prijem... asi ho kupim niekde v obchode.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

drziak som kupoval z ebay a sluzi uz 2 roky. Prvy drziak co som ale kupil, mal maly uchyt na tie tycky na opierku hlavy.

inak k tomu radeniu bez spojky, obcas tak chodim, aby som nevysiel uplne z cviku. Treba si najist spravne otacky a po par jazdach to tam clovek sype bez pozerania na budiky
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a naco je to dobre?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

a preco by tie 3 miliardy mali mat nejaky vididelny vysledok pre bezneho cloveka? vw je jednotka vsade kde posobi (ak neratame marginalne trhy ako US, japonsko, AUS apod. kde su limitovani kulturnymi rozdielmi), su zastupeni v kazdom segmente, zisky neustale tecu a este aj dobrych par rokov budu. ako skupina nemaju kam rast akakolvek revolucna novinka ktorou by prisli by kanibalizovala ich existujuce portfolio, ktore z hladiska vyvoja je relativne lowcostove. im staci sediet so zalozenymi rukami, a zaroven byt pripraveny ze ked niekto pride s revolucnou novinkou (ako napr. tesla, ale ta je od masovosti este daleko) tak budu schopni v kratkej dobe hodit ludovejsiu konkureniu na trhu a zviest sa na vlne. kym tesla ma iba revolucny produkt a hype tak vw ma k dispoziciu predajnu a servisnu siet, marketingovy aparat a niekolko etablovanych znaciek napriec vsetkych segmentov a tried, cez ktore moze rovnaky produkt tlacit.
vobec nevies kolko autonomnych elektroaut s dojazdom 700 km moze mat uz vw na sklade, akurat zatial nema dovod s nim ist na trh.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ze sa vobec namahas - problem je, ze je to vw, keby bol clanok o mazde, jeepe, chryslerovi, tak nemame 5 odstavcov podtrhnutych a boldom...





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ono zase 3mld len tak dat bokom chce minimalne odvahu. a hlavne preco seci idu za tym elektro ked podla mna lpg by mohlo este posluzit, zato nechapem cng. inac naco je to radenie bez sppjky fakt dobre?resp preco vyjst z cviku.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"