Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

3.0 tdi ti zozere 13-14 ak je na sracku motor. Taku spotrebu mam ked lietam 220 a viac





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SpQx napísal: Mám 350hp na 2.0TSI a jazdím s priemerom 11,5 a to mám qurva ťažké nohy... Bez úprav som jazdil 9,5... Ak som išiel predpisovo 6,5 v eko režime.
Kedysi A6tky mi žrali vela, 3.0TDI v pohode 13-14 na rozdiel od E320CDI W211 s 270HP čo mi žere 7,5 a ťažkou nohou...
Pred nedavnom si mal 290PS a stale problemy s trakciou, co si este upravil na 350PS ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri stvorvalcoch to funguje inak ako pri ostatnych - cim viac koni, tym viac trakcie :)

hej, bolo to z testu, vidis tam napisane ze je to Multipla pardon Multivan. Nemozes porovnat Multiplu a jeho spotrebu so spotrebou Ocktavie, len sa cudujem ze si niekto trufol napisat ze stvorvalec tédéí zozerie aj 17 a ze pod 8 sa s tym prakticky neda jazdit

(este raz : toto NIE JE Ocktavia, ta jazdi v pohode za styri hore kopcom s dvojtonovym navesom to vsetci vieme).



Ty kokos ale tridsat litrov realnej spotreby na TSI, navyse stvorvalcovom, to ma trosicku zaskocilo. Trosicku. Len malinko.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Chris napísal:
SpQx napísal: Mám 350hp na 2.0TSI a jazdím s priemerom 11,5 a to mám qurva ťažké nohy... Bez úprav som jazdil 9,5... Ak som išiel predpisovo 6,5 v eko režime.
Kedysi A6tky mi žrali vela, 3.0TDI v pohode 13-14 na rozdiel od E320CDI W211 s 270HP čo mi žere 7,5 a ťažkou nohou...
Pred nedavnom si mal 290PS a stale problemy s trakciou, co si este upravil na 350PS ?
https://ibb.co/hqzGrQ
a odvtedy som menil ešte sanie a intercooler, ešte som s tym nebol na brzde. Predpokladam pocitovo okolo 345-355 koni, a ešte to dam doladiť. Ešte pred ladením počkám na fuksystem a až potom bude graf.

edit: 290 bolo meranych s 95okt benzinom, so 100 to bolo pri naj ližšej brzde 310.

mp3turbo napísal:pri stvorvalcoch to funguje inak ako pri ostatnych - cim viac koni, tym viac trakcie :)

hej, bolo to z testu, vidis tam napisane ze je to Multipla pardon Multivan. Nemozes porovnat Multiplu a jeho spotrebu so spotrebou Ocktavie, len sa cudujem ze si niekto trufol napisat ze stvorvalec tédéí zozerie aj 17 a ze pod 8 sa s tym prakticky neda jazdit

(este raz : toto NIE JE Ocktavia, ta jazdi v pohode za styri hore kopcom s dvojtonovym navesom to vsetci vieme).



Ty kokos ale tridsat litrov realnej spotreby na TSI, navyse stvorvalcovom, to ma trosicku zaskocilo. Trosicku. Len malinko.

Ja nie som zastanca VW, alebo extra fanda oktavii, alebo niečo podobné... Ale pravda je niekde medzi, ty zastávaš extremneho názoru, ktorá je tiež zavadzajuca... Potreboval som svižne nenapadnr firemne auto, nahodou som si sadol do tejto, nemožem si sťažovať, tapacire pristrojovka a sgrecha okolo strš. okna pojdu do kože koncom juna a bude popič.
Každy vyrobca udava udaje mimo... Napr. X5 ku E70 som nikdy nedostal pod 12 litrov dialnica-okrsok, ani TDV8 R Rovera, udavane hodnoty, 8?? Neutral dole kopec alebo ako?

Jedine u mercedesov som bol vždy prekvapený, vždy som jazdil udavane čisla, šprintre s 3l ďízlom do 11 litrov 150 na dialnici. O mojom nezmare W211 ani nerozpravajuc, ktory po 500k je bez chyby a žere menej ako 1.2 TSI s rozdielom, že má 270 koni...


Snake - Bola to 2006 ročnik, kupovane ako ročné s 90k, ešte dodnes to jazdí typek v DS, motor bol ok. teraz má nalietane 450k. Dupal som mu rovnako ako Ečku vtedy a E žralo podstatne menej s 3.2. Ale netvrdím, mohla byť chuba niekde, ale ja a ani servismani si nevšimli, možno tie 21"...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Nahodou som mal jedno Ecko 2008,220cdi, najlepsie som zajazdil 4.6-4.8, komarno nitra,vecer...uz som to tu pisal len si to nepametam do detailu...tazke auto smiesna spotreba :D a inak musim povedat,ze tych 180koni aj na to tazke auto bolo celkom sviznych.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

raz ma musite pani povozit, inac 3.6 som v ba na svadbe za svedka, nema niekto ochotu odviest novomanzelov na neakom svojom silnom tatosovi?obaja maju radi rychlu jazdu. samozrjem dajaka flasticka sa strati na svadbe.
hry- ps5
doma-HP probook
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

stefan.koval napísal:raz ma musite pani povozit, inac 3.6 som v ba na svadbe za svedka, nema niekto ochotu odviest novomanzelov na neakom svojom silnom tatosovi?obaja maju radi rychlu jazdu. samozrjem dajaka flasticka sa strati na svadbe.
Ak tam bude pečene prasiatko a dostanem nejaký pekný kusok zdatnejšieho charakteru, vybavim niečo pekné :-D
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Što to je za kola? :?
Obrázok
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja neviem, co si taky rozvasneny, 150KW na 3 tonovy kolos so 4x4 a velmi zlou aerodynamikou ... to musis dat tym konom nazrat, ci su skryte v 4 valci alebo 6 valci.

Ja som zacal intenzivnejsie pozerat bazar a nestacim sa cudovat z tych cien, niekedy nebolo problem kupit 10 rocne auto strednej triedy (3er, mazda 6..) s vybavou a mtorom okolo 5K, lebo bolo proste stare, malo 150tis + a nikto to nechcel. Samozrejme vela zralo lebo benzin. A dnes dakde zastal cas, ze 10 rocny civic stoji 7-8tis? Ozaj to aj niekto kupuje?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neni trojtonka zdaleka. Konjunktura, co sa cudujes. Videl si niekedy teraz ceny nehnutelnosti, boli o 40.000 eur nizsie necele tri roky dozadu ?

Dva-tri roky dozadu som preberal E-Type Jaguary za 25.000 eur nebol problem kupit KRASNY kus, nehrdzavy, bolo treba robit tu alebo tam ale proste to bolo kompletne auto bez prilisnej namahy. Dnes ? Za 40k eur zacinaju kusy ktore treba total rekonstruovat, pod 35k nenajdes kus co by poriadne fungoval. To nie je dekada... tam by to bolo pochopitelne, to su tri roky.

V casoch krizy, 2008, som kaufol triapolrocny GrandVoj za 6.000eur bez dépéháhá, novy bol 42.5k eur, noze skus dnes najst jeden sharan, multiplu, viano alebo nedajboze C4 Pikasso za 6k eur trojrocny a vobec nemusis skusat taky co nema zakladnu vybavu za 26.999 novy. Zanedbame ze Cé4 je tri triedy mensie auto nez je Voy. Teraz mali v bratislavskom Medvedi Vianko, bolo v inzeratoch, 28.8k eur 2013ka si hovorim preboha to tam bude dlho ked za 40k mam nove Vecko sice so slabsou vybavou ale uplne nove uplne novy model daleko lepsie predajny v buducnosti so zarukou atd, za tri dni nebolo ani inzeratu ani auta. Nepamatam si jedine Viano co by sa predalo tak rychlo a to ze ich pozeram posledny circa rok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak som našiel tie záhadné disky :D
Obrázok
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

Sairachaz:
Tu foto si nasiel na bmwklube v pribehoch?
Pokial si dobre spominam tak niekde v pribehu pisali ze tie kola su z nejakej Corvety, ale neviem ktora generacia.
Skoda ze to auto pustil, mal to perfektne porobene...
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tú fotku mi poslal známy, nevedel som, že je to z bmwklubu :-o Celkom môžem takéto netradičné oldschool muscle wheels
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Multivagon - pohotovostna cez 2t prevadzkova presne 3.

Bazar - akoze 3 rocne auta s najazdom 50tis km sa predavaju bezne o 3 litre lacnejsie od novych ( podla cennika ) . To realne niekto kupi? Dnes ked v zaruke menia na 20tis polmotory a na 60tis je 2x meneny rozvod? :D ...chore
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved toto :) ale zase takto, ked kupis akekolvek normalne auto cojaviem napriklad hocico, tak 3 litre za 3 roky je nerealny sen.

Zoberme si cojaviem novy Superbé uz od 26000, trojrocny mame 2013 alebo 2014 ; 2013ky mame v inzeratoch za 13000 naschval som vynechal zopar najlacnejsich. To nie su zrovna tri papiere delta. Nechce sa mi zistovat za kolko sa predavaju Sopel Korza neviem ani nove ani stare.

doplnok : samozrejme cim drahsie nove auto, tym vacsi pokles hodnoty. Zoberme si kolko stoji 760iL, alebo S63AMG a kolko stoja po 3 rokoch.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"