Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, spominam si na ten repas motora konkretne vycistenie od karbonu na dvojturbo 330 co ponukli pani... 80.000km na tachometri aj drobne, mala ho od 000009. Tri tisic eur. Bez vymeny jedinej suciastky.

Ale ani sa necuduj, dnes si uz nevymenis ziarovku v LED svetielku - len cele svetielko, jasneze za dvacku to nebude. Myslim ze nikto ti nepreda elektronicku regulaciu turba, enem nove turbiatko - celeho slimacika. EGR ventil na 1.6tdi stal len slabych 800 eur ked to zacalo v roku 2012 masovo padat na papulu, co to stoji dnes neviem. Prstenec do turba 1.9tdi v originali tusim tiez nezozenies, vstrekovace sa menili samozrejme vsetky styri ked jednemu prerazila izolacia (aj to trvalo skoro dekadu dokial sa izolacie zacali robit take ake treba ; okej tuto sa da vidiet technicky dovod v pozadi pretoze snaha mat vsetky styri rovnake u zakaznika je pochopitelna z technickeho hladiska ; ze nikto z nas nema vsetky styri vstrekovace rovnake po troch/styroch rokoch prevadzky teraz zlahka zanedbame a nic sa nedeje), nezavisle kurenia namontovat zasadne pod vozom tak aby na ne sustavne spliechala spina voda blato od zadnej napravy ved predsa nie sme pakovia aby sme tam dali plastovy ohhnuty kryt za dve eura a zakaznikom by sa nikdy nezavislaky nepokazili....

videl si uz niekedy materialove inzinierstvo na pantografe stieracov Šharanu ? asi by sme mohli dlho pokracovat... napriklad plastovou kekecinou na volici automatickej prevodovky Krajzlera 300c, ktora je mozno taka ista ako v Medvedoch a samozrejme sa zvykne lamat, potom sa neda prehodit RDNP ci vlastne PRDN ale zato odtahovka sa da zavolat perfektne. Ty wogo, ma napadlo ze nemam dvojhmotu na 2.5crd. Turbodýchadlo dirigovane vonkajsim ventilom, ziadna vnutorna variabilita.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak 6tky denso ci 3jky mps si pytaju jasne ale to su ine vozy, to jak porovnavat felipeho rapida s spoqsovou raketou 2tsi 300zrebcov. felipe nechce moju jazdenu mazdu?jemu dam zlavu :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

kolko bolo nan hejtu a pritom je to auto na okruh, ziadne gt
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Nechtiac som vbehol na dialnicu ,prešiel som kontrolnym bodom. Známku nemám. Pokute sa už asi nevyhnem ani keď dokupim známku čo? Citam že nie. Nezmenilo sa to ale v poslednom čase?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

dokup a dufaj....
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

inak toto je napiču samozrejme, otočiť sa nemáš kde ak vbehneš na dialnicu a o značení pomlčím
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Ak v ten den kupiš, nedojde pokutka...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Príde mi to ako hovadina s tými pokutami. Ja som sa raz tiež dostal na diaľnicu, keď opravovali výjazd z diaľnice, ktorý bol posledný na nespoplatnenom úseku. Samozrejme že som si to pri preskrtnutom napise na navesti neuvedomil, takže som nezisiel na predposlednom výjazde, ale som veselo pokračoval ďalej až som sa dostal na diaľnicu mimo mesta... Je tomu hádam aj rok, ale človek nikdy nevie či nepríde pozdrav od nds
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Kúpil som a ešte som im aj poslal žiadosť o oslobodenie vozidla z ich stránky. Hej,je to cctizmus. Myslím že žiadna značka od bb do zv ani nie je,len označenie rychlostnej cesty.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ach jaaaj pista spekulant :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

andrejsvk napísal:kolko bolo nan hejtu a pritom je to auto na okruh, ziadne gt
stale mi tam nesedi ta cenovka. Super duper auto, od Forda. Ale tych 500k tam ani po zhliadnuti videa nevidim. Akurat mam pocit, ze ten chalan je trochu prepnuty aj na americana.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Tak nevideli sme tam okruhove casy :) inak az tak zaujmut nema kde lebo najpraktickejsie to zrejme nebude ale spotreba 6mpg :D to vie pobavit...tusim stare gt malo 3-4mpg...

Do 500k by to bolo u mna lambo v kazdom ohlade :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

500k cislo hadam nesedi nikde... to uz nie je o cene, ale o hodnote a jej psychotronickom och psychologickom vnimani.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ze jaky ohník ?

http://www.topspeed.sk/mysickovanie-mes ... budu/12610

kto mate v autiaku hasiaci pristroj ? Ja som vyfasoval lebo v Belgicku su povinne, ked to videl nas poziarny technik tak skonstatoval "ty wogo, taky nemame v budove". Holt zmestil sa, no.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

Vor-Sprung durch technik :laugh:

ze ma vobec neprekvapuje, ze to je niekto na audi...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"